Ekran hareketinde yazı ve ikonların titremesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
Ekran hareketinde yazı ve ikonların titremesi
beyler bu sabah birşey fark ettim onu da uykulu telefonun alarmını kapatmak için telefonu gözümün dibine getirdim de fark ettim .

Şöyleki ana ekrandan uygulama ekranına geçtiğimde ikonlarda ve yazılarda hafif bir titreme oldu . siyah tema ile denedim bu sefer sadece yazılarda titreme oldu .

Resimle anlatmaya çalışayım

soldaki ekrandan sağdaki ekrana geçtiğimde ikonların ve yazıların baş harfleri titriyor ( beyaz temada )

siyah temada ise sadece yazılar titriyor ve bu anlık oluyor ve sadece yukarıdaki ekranların geçişlerinde oluyor . yukarı aşağı kaydırırken bir sorun yok . Androidde de başıma gelmişti yazı karakterini kalınlaştırınca yada animasyon hızını yukarıya çekince sorunu hallediyordum.

Ofisimin yanında teknosa var bu sabah girdim baktım teşhirlere 8s,520,620 ve 720 de aynı olay vardı fakat dediğim gibi ekrana yakın bakmak lazım. Bunun sebebi fps midir yada çözünürlükmüdür yada nedir ?

• Beğen
Tepkiler: acoustic

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
ekran çözünürlüğü ve ekran tipinden (lcd, amoled vs.) kaynaklıdır. zaten dibine girmediğin sürece fark edilmediğine göre sorun olarak da görmemek lazım :)

respection123

Üye
İlginç :hmmm

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
ekran çözünürlüğü ve ekran tipinden (lcd, amoled vs.) kaynaklıdır. zaten dibine girmediğin sürece fark edilmediğine göre sorun olarak da görmemek lazım :)

aynen sorun olarak görmemek lazım biraz da benim incik boncuk kurcalamamdan kaynaklı merakım ama hep cevabını merak ettiğim bir soruydu : ) fakat s-lcd ile amoled çok farklı teknolojiler neden ikisinde de oluyor bu titreme ?

sekajmer

sekajmer

Üye
Bendede amberden sonra fark ettim ve canımı sıkıyor bende şöyle oluyor;
mesela ana ekrandasınız aşağı inmek için kaydırmaya çalıştığınızda iniyor çıkıyor iniyor çıkıyor yani titriyor internette gezerken uygulama listesinde aslında çoğu yerde oluyor can sıkıcı :/

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
Bendede amberden sonra fark ettim ve canımı sıkıyor bende şöyle oluyor;
mesela ana ekrandasınız aşağı inmek için kaydırmaya çalıştığınızda iniyor çıkıyor iniyor çıkıyor yani titriyor internette gezerken uygulama listesinde aslında çoğu yerde oluyor can sıkıcı :/

bu yine yazılımsal bende de gdr2 den sonra oldu o dediğin ama servise verip yazılım güncellettim düzeldi hatta takılarak titriyordu. Ama benim dediğim ekran özelliğinden oluyor büyük ihtimal ve göze batınca sinir bozuyor yazıların titremesi falan ama neden oluyor işte ?

skynet

Üye
Bendeki olayda biraz farklı (amberden sonra oldu) diyelim ana ekrandaki kutucukların boyutunu değiştireceksin ya işte üzerine basılı tuttuğumda kutu biraz titriyor ondan sonra küçültüp büyültebiliyorum haa diyelim yukarı veya aşağıya taşıyacağım ya işte normalde yağ gibi kaydırarak sürüklediğim kutu artık titreyerek gidiyor :hmmm

sekajmer

sekajmer

Üye
Bendeki olayda biraz farklı (amberden sonra oldu) diyelim ana ekrandaki kutucukların boyutunu değiştireceksin ya işte üzerine basılı tuttuğumda kutu biraz titriyor ondan sonra küçültüp büyültebiliyorum haa diyelim yukarı veya aşağıya taşıyacağım ya işte normalde yağ gibi kaydırarak sürüklediğim kutu artık titreyerek gidiyor :hmmm

aynen aynen bendede öyle

- - - Eklendi - - -

Ve animasyonlarda donuyor kasma yapıyor gerçekten can sıkıcı

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
ya benim dediğim olay hiç gözünüze batmadımı ya ? beni çok rahatsız etti hani bizde yok diyeceksiniz belki ama gittim üşenmedim teşhirlere baktım onlarda da var : ) sizin dedikleriniz yazılımsal bir güncelleme ile hallolur ki büyük ihtimal 512 mb olduğu için telefonlar

sekajmer

sekajmer

Üye
Bende ram 1gb

skynet

Üye
ya benim dediğim olay hiç gözünüze batmadımı ya ? beni çok rahatsız etti hani bizde yok diyeceksiniz belki ama gittim üşenmedim teşhirlere baktım onlarda da var : ) sizin dedikleriniz yazılımsal bir güncelleme ile hallolur ki büyük ihtimal 512 mb olduğu için telefonlar

Hocam dediğin gibi aynen titreme var ama rahatsız edecek bir şey değil açıkçası yani dert etme :oke:

luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi

Hocam dediğin gibi aynen titreme var ama rahatsız edecek bir şey değil açıkçası yani dert etme :oke:

takıldı işte gözüme bir kere aslında sıkıntı bende ne kurcalarım telefonun sağını solunu kendi kendime sorun yarattım : )

sekajmer

sekajmer

Üye
O değilde gdr3 ile ie ye upload desteği+bildirim çubuğu gelsin yeter (yeri değilde baktım konu kapanmak üzere öyle bir şeyler yapım dedim işte can sıkıntısı )

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bu soru daha önce farklı bir konu altında da sorulmuştu.
Rahatsız edecek bir durum değil.
Kullanımı etkilemediğinden sorun olarak değerlendirmemek gerekir.
Genellikle yavaş yavaş bekleterek yan tarafa geçerken oluyor.
İlle görmek için özel çaba sarfetmek lazım.

Yani oturup kafa yormak gerekiyor
Ben parmağımı basılı tutatım, sonra yavaş yavaş yana doğru kayıp harfleri inceleyeyim diye!

Arkadaşlar daha önemli şeyler varken bu tip şeylere takılıp kalmayın.

• Beğen
Tepkiler: Hagios
luckysleven

luckysleven

Üye
    Konu Sahibi
Bu soru daha önce farklı bir konu altında da sorulmuştu.
Rahatsız edecek bir durum değil.
Kullanımı etkilemediğinden sorun olarak değerlendirmemek gerekir.
Genellikle yavaş yavaş bekleterek yan tarafa geçerken oluyor.
İlle görmek için özel çaba sarfetmek lazım.

Yani oturup kafa yormak gerekiyor
Ben parmağımı basılı tutatım, sonra yavaş yavaş yana doğru kayıp harfleri inceleyeyim diye!

Arkadaşlar daha önemli şeyler varken bu tip şeylere takılıp kalmayın.

ya dediğim gibi sorun bende gözüm takıldı ben sorayım dedim merak ettim : ) öbür konuya denk gelmedim eyer varsa elinizde link yazılıp çizilenleri okumak lazım

acoustic

acoustic

Üye
SAnki konuya kilit geliyor gibi :) bari ben d yazmış olayım kilitlenmeden

bende böyle bir sorun pek fark edilmiyor....

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Sıkıntı yok :locked2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt