Ehliyet alacaklar bu habere dikkat!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Ehliyet alacaklar bu habere dikkat!
Sürücü kurslarına AB ayarı geliyor derse girmeyene ehliyet yok...
Ehliyet almak artık eskisi gibi kolay değil. Eskiden ehliyet kursuna yazılıp sınava girilip kolayca ehliyet alınıyordu.
Zaman'ın haberine göre, sürücü kurslarında yaşanan sıkıntılarla ilgili gündeme gelen Haberler, Milli eğtim bakanlıgı'nı harekete geçirdi.
81 ilin valiliklerine talimat gönderen bakanlık, ülke genelindeki 3 bin 295 kursun tek tek denetlenerek ayrıntılı rapor hazırlanmasını istedi.
Bakanlığın, gelecek raporlar doğrultusunda uzun yıllar dokunulmayan ve ihtiyaca cevap vermeyen sürücü kursları mevzuatında köklü değişiklikler yapacağı öğrenildi.
Buna göre Avrupa ülkelerinde olduğu gibi uygulamalı eğitim ön planda olacak.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sürücü kursları yönetmeliğinde yapmayı düşündüğü değişikliklerde Avrupa birliği (AB) uygulamalarını esas alacak.

Söz konusu değişiklikler çerçevesinde özellikle direksiyon eğitimleri ve sınavları daha sıkı denetlenecek, başarılı olamayan adaylara ehliyet verilmeyecek.
Mevzuata uygun işletme yapmayan sürücü kursları hakkında soruşturma başlatılacak, gerekirse kapatılacak. Ayrıca, kurslardaki teorik derslerin ve direksiyon eğitimlerinin elektronik ortamda yapılması ve denetlenmesi sağlanacak.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Haber için :tşk:

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
iyiki kolay zamanda aldım ehliyeti :ehe

Samet.25

hersey gibi buda zorlasiyo liseyide bitirmedim nasi alacaksam .dd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt