Sürücüler iki yıl staj yapacak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Sürücüler iki yıl staj yapacak
Ehliyet alımında yeni dönem başlıyor. Hem sınav sistemi değişecek hem de stajyer şoför uygulaması başlayacak.
16.04.2012 09:24

Sürücü eğitimine Avrupa Birliği (AB) kriterleri getiriliyor.
Yeni uygulamada ehliyet sınavını geçenler stajyer sürücü belgesi yani geçici ehliyet alacak. Stajyer sürücü belgesi 2 yıl geçerli olacak.
2 YIL İÇİNDE EHLİYET ALAMAZSA SÜRÜCÜ BELGESİ İPTAL EDİLECEKBu süre zarfında belirli kuralları ihlal etmeyenler, asıl sürücü belgesini almaya hak kazanacak. Sertifikasını iki yıl içerisinde ehliyete dönüştürmeyen adayların sınavları iptal edilecek.
Ehliyet almak, sadece "dur-kalk"tan ya da birkaç yüz metrelik düz yolda gitmekten ibaret olmayacak.
HER ARAÇTA KAMERA OLACAKHoca desteği de sınırlanacak. Çünkü artık her sınav aracında bir kamera olacak.
Direksiyon başındaki pratik sınavsa 2 aşamalı olacak. Sürücü adayı, belirlenen güzergah bitene kadar değil, trafikte 45 dakika dolana kadar direksiyon başında kalacak.
Üstelik sınav tenha bir yolda değil, akan trafikte birden fazla güzergahta yapılacak.
Sürücü kurslarına taban ücret gelecek, böylece her kurs belli bir seviyenin üzerinde eğitim vermek durumunda kalacak. ensonhaber

engin523

engin523

Üye
Bu haber iki senedir var bi icraat göremedik geçen senede vardı sırf onun için hemen aldım ehliyeti ama hâlâ aynı dedikodu :)

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yandık :ehe

Silinen Üye 440290

Silinen Üye 440290

Kapalı Hesap
tam zamanında aldım :ehe:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bence genel bir sınav yapılsın ozaman nekadar kişi ehliyeti masada bırakır görürüz.Haftada 2000 km yol yapıyorum bence çok kişi bırakır,neler görüyorum yollarda neler

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Bence genel bir sınav yapılsın ozaman nekadar kişi ehliyeti masada bırakır görürüz.Haftada 2000 km yol yapıyorum bence çok kişi bırakır,neler görüyorum yollarda neler

orası kesin zaten yeni ehliyet alanda öyle he haklarımızı bilıyoruz nede başkasının hakkına saygı duymayı

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Kadınların 4 yıl yapması gerek...

SHS

SHS

Üye
ne zaman olcak bu, hemen almalıyım ehliyeti:D

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Bu dedikoduyu çıkarmaktan bıkmadılar mı yahu.?:)

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Niyeymis o esitlik nerde?

Araba kullannan daha doğrusu kullanmaya çalışıp beceremeyen :d: ve kaza yapan kadın yüzdesi daha fazla bakın yüzde diyorum tabiki kaza yapan erkek fazla neden fazla ; çünkü araba kullanan erkek sayısı kadınları çoook üstünde...

Eykul

Eykul

Üye
Araba kullannan daha doğrusu kullanmaya çalışıp beceremeyen :d: ve kaza yapan kadın yüzdesi daha fazla bakın yüzde diyorum tabiki kaza yapan erkek fazla neden fazla ; çünkü araba kullanan erkek sayısı kadınları çoook üstünde...

Peh kurtaramadin batiyorsun... Karsina iki uc araba kullanamayan kisi cikmis... Hem yuzdelere bakarsan yanlis bakmisindir... Cunku kadinlar yavas ve dikkatli kullaniyorlar o yuzden kaza yapma riskleri daha az

engin523

engin523

Üye
Peh kurtaramadin batiyorsun... Karsina iki uc araba kullanamayan kisi cikmis... Hem yuzdelere bakarsan yanlis bakmisindir... Cunku kadinlar yavas ve dikkatli kullaniyorlar o yuzden kaza yapma riskleri daha az
Kadınlar kaza yapmaz yaptırır diye biliyorum doğrudur yavaş kullanıp trafiği karıştırıyolar sonuçta sadece azami değil asgari hız sınırıda var :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt