Haber Efsane Telefon Nokia 8110, 4G ve Arka Kamera ile Yeniden Tasarlanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Efsane Telefon Nokia 8110, 4G ve Arka Kamera ile Yeniden Tasarlanıyor
Nokia'nın efsane telefonu Nokia 8110, HMD Global tarafından 4G ve arka kamera özellikleri ile yeniden tasarlanarak piyasaya sunulacak.

HMD Global, bundan bir yıl önce MWC 2017'de arka kamera ve dört farklı renk seçeneği ile ikonik telefon Nokia 3310'u yeniden canlandırmaya başlamıştı. Telefonun orijinal Nokia 3310 ile ortak noktası yoktu, ancak bir PR bakışı açısından büyük bir başarıydı. Son sızıntılar, Finlandiya merkezli şirketin aynı şeyi tekrar yapmaya hazır olduğunu ve bu sefer sevilen Nokia 8110'a yeni bir hayat verileceğini gösteriyor.

Yenilenen Nokia 8110'un 4G bağlantı desteği ve arka tarafında bir kamera bulunuyor gibi görünüyor. Polonya'lı kaynaklar, yeni telefonun YunOS işletim sistemi altında çalışacağını ve 1.200 mAh bataryadan güç alacağını iddia ediyor. Ayrıca cihazın Wi-Fi hotspot ile internet paylaşımı özelliğini de desteklemesi bekleniyor.

Bununla birlikte hafif kavisli muz görünümüne benzeyen yeni Nokia 8110 telefonun en etkileyici özelliklerinden biri de sarı rengi olacak gibi görünüyor.

Telefonun Çin pazarında 79€ civarında bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Telefon jakı da daha fazla bilginin yarın Barselona'daki MWC 2018 etkinliğinde HMD Global tarafından açıklanması bekleniyor.
Efsane Telefon Nokia 8110, 4G ve Arka Kamera ile Yeniden Tasarlanıyor

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7, Symbianist, Silinen Üye 2619136 ve 4 diğerleri

PALA.

PALA.

Üye
Symbian cihazlarada yüklenirmi acep bu yunOS işletim sistemi.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve MAERKEK
DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Evet dün MWC Nokia etkinliğinde canlı izledim (youtube).Gayet güzel görünüyordu, bu modelin tutkunları ilgi gösterecektir.
Nokia'nın yeni stratejisini sevmeye başladım,5210 ve N70 'in de güzel bir revize hali gelse kayıtsız kalamam.

• Beğen

Cadillac34

Üye
3110, 5110 ve 6110'u da görebilirsek keşke. :D

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, Silinen Üye 2619136 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
3110, 5110 ve 6110'u da görebilirsek keşke. :D
Onlar belediyeci telsizi sınıfına gidiğinden yeniden çıkartılmayabilir :)
O telefonları cepte taşımanın imkanı yok, belimize takardık 6130 halen çekmecem de duruyor...
Savunma amaçlı kullanıyorum eve hırsız felan girerse, etkisiz hale getirmek için, çok etkili vur kafasına :bangin:

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper ve Silinen Üye 2619136

Cadillac34

Üye
Onlar belediyeci telsizi sınıfına gidiğinden yeniden çıkartılmayabilir :)
O telefonları cepte taşımanın imkanı yok, belimize takardık 6130 halen çekmecem de duruyor...
Savunma amaçlı kullanıyorum eve hırsız felan girerse, etkisiz hale getirmek için, çok etkili vur kafasına :bangin:
Ama o telefonların mazisi var. Belediyeci dediğin sadece zabıta olur. Onlar telsiz bile kullanmıyor.

6130 gibi telefonu fırlatacağına al bir "Haydar" kendine döv hırsızı. :D

6130 sağlam telefondur. Bataryası haftalık dayanıyorsa sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, Silinen Üye 2619136 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Ama o telefonların mazisi var. Belediyeci dediğin sadece zabıta olur. Onlar telsiz bile kullanmıyor.

6130 gibi telefonu fırlatacağına al bir "Haydar" kendine döv hırsızı. :D

6130 sağlam telefondur. Bataryası haftalık dayanıyorsa sıkıntı yok.
Belediyenin özellikle fen işleri başta olmak üzere çoğu biriminde telsiz olur zabıtaya has değil.
Dikey belde taşıma kılıfı vardı, uzaktan bakanlar telsiz zannedebiliryordu :)

6130 günümüz akıllı telefonlarında bulunmayan bir teknolojiye sahipti, savunma amaçlı da kullanılıyordu.
Yakın mesafede haydardan daha etkilidir high stopping power özelliği vardır :)
Bataryası sizlere ömür. Zaten 6130 ile 3310 batarya yönünden pek yüzümü güldürmedi.
1100 çok iyiydi inanması güç ama 1-2 hafta arası gittiği bile oluyordu :) Şimdi herkez kabloyla geziyor.

• Beğen
Tepkiler: Coolwhisper, Silinen Üye 2619136, Cadillac34 ve 1 kişi daha

Silinen Üye 2619136

Kapalı Hesap
- “Güzel.”

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sitesini bir ziyaret etmek lazım soru kısmı var bir sormak gerek
Sağolasın boş vaktimde iyice inceliyecem :pc:
Whatsapp gibi uygulamalara süresiz destek verirse düşünülebilir...

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136
Symbianist

Symbianist

Üye
6310i var bende de. Kullanmasam da durur bir köşede. Bir zamanlar ne tutkunuydum bu Nokianın.

Şimdilerde bunun gibi yeni açılıma başladılar ama bakalım.

• Beğen

Cadillac34

Üye
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Ne işe yarıyor verdiğin linkteki site?
Kaios işletim sisteminin ana sayfası , dün S40 ve S60 serisi telefonlara yazılım yapmayı düşünüyor musunuz? , diye sordum . Şimdilik öyle bir planımız yok dediler. İlerleyen zamanlarda S60 serisi cihazları Nokia bu yazılımla donatıp yeniden piyasaya sürebilir.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, Silinen Üye 2619136, Cadillac34 ve 1 kişi daha

Cadillac34

Üye
Kaios işletim sisteminin ana sayfası , dün S40 ve S60 serisi telefonlara yazılım yapmayı düşünüyor musunuz? , diye sordum . Şimdilik öyle bir planımız yok dediler. İlerleyen zamanlarda S60 serisi cihazları Nokia bu yazılımla donatıp yeniden piyasaya sürebilir.
Harika soru önermişsin. Tebrik ederim. En azından Symbian'ın ve uygulamaların düzgün çalışması için güzel bir şey olur.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, PALA. ve Silinen Üye 2619136
PALA.

PALA.

Üye
Harika soru önermişsin. Tebrik ederim. En azından Symbian'ın ve uygulamaların düzgün çalışması için güzel bir şey olur.
Hocam o zaman symbian gitmiş ve yerine yeni sistem gelmiş olur. Stabil ve güncel özellikleri olursa tadından yenmez :)

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34, Silinen Üye 2619136 ve MAERKEK
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Bakalım daha neler çıkacak :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136

Cadillac34

Üye
Hocam o zaman symbian gitmiş ve yerine yeni sistem gelmiş olur. Stabil ve güncel özellikleri olursa tadından yenmez :)
Sadece isim değişikliği olur ve geri kalan herşey devam eder. Bizim isteğimiz yazılım, yeni telefon almak değil.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sadece isim değişikliği olur ve geri kalan herşey devam eder. Bizim isteğimiz yazılım, yeni telefon almak değil.
Öyle tabi ki ama whatsapp destek verecek mi bide orası var. Evolstan memnunum :)

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Whatsapp olmasa da olur. Güncelleme ile normal mesajlaşma uygulaması düzenlenebilir.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu kaios işletim sistemin sayfasına sizde mesaj atın . S60 serileri içinde istiyoruz deyin belki düşünürler

Üst Alt