e90 gps sorunu yardım edebilecek varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
e90 gps sorunu yardım edebilecek varmı?
e90 nımda gps kullanılamıyor diye bir uyarı veriyor.ama uydu durumuna baktığımda uydulardan sinyal olduğu görünüyor.fakat bağlantı yok bir türlü.niye böyle yapıyor tamirmi lazım nasıl yaptırcaz bi yardım edim :(

waycell

waycell

Üye
menu>araclar>ayarlar>genel>konumlama>konumlama yontemleri> yardimli ve tumlesige celtik at bluetooth ve sebekeye elleme boyle bi dene.gps i haritalarda kullaniyorsan haritani guncelle gps verisi programindada ayni hatayi aliyorsan kanimca formatlamak lazim...birde ilk baslangicta en az 4 uydudan bir sure baglanti halinde olmalidir yani biraz uzun surebilir

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
ilgine saol dostum.yeni tavsiyelerini bekliyorum.daha önce firmware güncelleme ve formatıda denedim ama değişmedi.ayrıca benim cihazda yardımlı yok sadece bluetooth,dahili ve şebeke seçimleri var ama yardımlı yok.niye yok ?? :(ondanmı olmuyor acaba.

v 07.24.0.3
12-06-2007
RA-6
nokia E90 11
versiyonu.

waycell

waycell

Üye
ozelliklere baktimda sende agps yokmus sadece gps varmis arkadasim uydulari goruyorsa donanimsal birsey degildir muhtemelen sen carsi icinde gezinirken falan dene harita programini eski surume indir bence en kullanislisi 3.1 ben hala onu kullaniyorum

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
kardeş sendekinin versiyonuda 07.24 mü?
dün nette biraz dolaşırken yabancı sitelerde seninde dediğin gibi agps li bişeyler vardı.bu 07.24 te sürücü sorunu filan gibi bişeyler yazıyordu tabi inglizcemiz olmadığından tam anlamadım.fakat orda bahsedilen bişey vardı EMEA 1.10 Setup filan diye konuşuyorlardı bunu biraz araştırınca şu siteyi buldum
bunlar firmware galiba.07.24 dün 07.40ı çıkmış bide altında başka versiyonlar var ne olduklarını anlayamadım.07.24 yerine onlardan birini telefona yüklemeyemi çalışsam acaba bide Data Package
version diyo bu nedirki acaba?telefonun neresinden öğrenebilirimki.valla ne yapacağımı şaşırdım :(tecrübeli arkadaşlar tavsiye bekliyorum telefon ayvayı yicek yoksa :)
kafam çooook karıştı::allalla:

waycell

waycell

Üye
kardeş sendekinin versiyonuda 07.24 mü?
dün nette biraz dolaşırken yabancı sitelerde seninde dediğin gibi agps li bişeyler vardı.bu 07.24 te sürücü sorunu filan gibi bişeyler yazıyordu tabi inglizcemiz olmadığından tam anlamadım.fakat orda bahsedilen bişey vardı EMEA 1.10 Setup filan diye konuşuyorlardı bunu biraz araştırınca şu siteyi buldum
bunlar firmware galiba.07.24 dün 07.40ı çıkmış bide altında başka versiyonlar var ne olduklarını anlayamadım.07.24 yerine onlardan birini telefona yüklemeyemi çalışsam acaba bide Data Package
version diyo bu nedirki acaba?telefonun neresinden öğrenebilirimki.valla ne yapacağımı şaşırdım :(tecrübeli arkadaşlar tavsiye bekliyorum telefon ayvayı yicek yoksa :)
kafam çooook karıştı::allalla:

Arkadasim data package versiyon,firmware versiyon demek sen 7.24 kullaniyorsun 7.40 var diyorsun oyleyse navifirm prosunu indir ac telin bataryasinin altinda product kod var 05..... Ile baslayan o kodda firmware indirip phoniexle yada jafla hangisi kolay gliyorsa tele kurabilirsin yabanci sitelerden indirirsen dilin degisir haberin olsun

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
malesef telefon sustu :( jaf benim telefonu bulamıyor.bikere buldu bişey yükler gibi oldu telefonu rahmetli etti.telefonu açınca ışıkları yanmıyo sadece ekrana nokia logosu geliyor okadar başka bişey yapmıyor.phoniex kurmaya çalışıyorum dongle hatası veriyor.çözemedim gitti.bilgisayara yeni win kurucam bakalım hatalar düzelip telefonu görecekmi proglamlar yok nasıl yapcaz bilemiyorum.bitliste oturuyorum buralarda telefona program yüklücek düzgün biyer olduğunuda sanmıyorum.pirince giderken bulgurdanda olduk :(.windovs yükleyeyim bakalım sonuç ne olacak

waycell

waycell

Üye
malesef telefon sustu :( jaf benim telefonu bulamıyor.bikere buldu bişey yükler gibi oldu telefonu rahmetli etti.telefonu açınca ışıkları yanmıyo sadece ekrana nokia logosu geliyor okadar başka bişey yapmıyor.phoniex kurmaya çalışıyorum dongle hatası veriyor.çözemedim gitti.bilgisayara yeni win kurucam bakalım hatalar düzelip telefonu görecekmi proglamlar yok nasıl yapcaz bilemiyorum.bitliste oturuyorum buralarda telefona program yüklücek düzgün biyer olduğunuda sanmıyorum.pirince giderken bulgurdanda olduk :(.windovs yükleyeyim bakalım sonuç ne olacak

arkadaşım navifirm ile 7.40.1.2 sürümünün 0544380 product kodlu EMEA9-Turkey mocca (0544380) yazılımını komple indir toplamda 69 mgb. şimdi masa üstüne nokia adında bir klasör oluştur içine Phoenix adlı bir klasör oluştur bunun içine Products adlı bir klasör oluştur bunun içinede Ra-6 adında bir klasör oluşturup navi ile indirdiklerini içine atklasörleri kapat şimdi elimizde nokia>phoenix>products>ra-6 klasörleri var şimdi nokia klasörünü tut c>program files içine at üstüne yazılsınmı derse evet de şimdi jafı aç telefonu kapalı bir şekilde pcye tak bb5 i tıkla manuel flash ve dead usb ye çeltik at işaretle yani crt 308 deki işareti kaldır use ini yi tıkla 3 saniye bekle çıkan listede telefon modelini göreceksin tıkla onu sağ üstte flash ı tıkla çıkan ekrana tamam de enson altta PRESS POWER ON NOW! Searching for phone... yazacak telin açma tuşuna birkez bas bırak bundan sonra telefonun açılana kadar elleme herşeyi program kendi yapacak eger olurda yapamazsan özelden msj at akşam 8 den sonra TeamViewer ile bağlanalım halledelim..kolay gelsin

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
PRESS POWER ON NOW! Searching for phone
işte bütün mesele bu sürekli telefon bulunamadı diyor telefonu bulsa belki olacakta bulamıyor bi türlü.yeni win kurdum ondada bi değişiklik olmadı.phoniex te kurulmadı.kurulurken dongle hatası verip retry yada finişh diyo finişh diyincede programı kurmadan kapatıyor jafta telefonu bulmuyor.aksi gibi internetim çok yavaş.köyden wınn la bağlanıyorum100 mb lık dosyayı 6-7 saatte indiriyo hatta inmiyo yarıda bağlantıyı koparıyo.e90 nı daha çok modem olarak kullanıyordum hızlı oluyo ozaman internet. akşam elektirikler kesilmez nette hızlı olursa teamweardan bide sen bak bari.belki senin el uğurlu gelir.sende olmasan ilgilenen yok valla saolasın.

waycell

waycell

Üye
PRESS POWER ON NOW! Searching for phone
işte bütün mesele bu sürekli telefon bulunamadı diyor telefonu bulsa belki olacakta bulamıyor bi türlü.yeni win kurdum ondada bi değişiklik olmadı.phoniex te kurulmadı.kurulurken dongle hatası verip retry yada finişh diyo finişh diyincede programı kurmadan kapatıyor jafta telefonu bulmuyor.aksi gibi internetim çok yavaş.köyden wınn la bağlanıyorum100 mb lık dosyayı 6-7 saatte indiriyo hatta inmiyo yarıda bağlantıyı koparıyo.e90 nı daha çok modem olarak kullanıyordum hızlı oluyo ozaman internet. akşam elektirikler kesilmez nette hızlı olursa teamweardan bide sen bak bari.belki senin el uğurlu gelir.sende olmasan ilgilenen yok valla saolasın.

Arkadasim yanlis phoenixi yuklemediginden eminsin degilmi,phoenix rc diye bi kumanda programi var dongle hatasini o verir gennelde.bu arada Toprak sayiliriz..8 de musaitim ozelden sifreyi gonderirsin baglaniriz

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
Phoenix_Service_Software_2010_8_4_41526çalıştırmaya çalıştığım bu Phoenix 2008_44_5_v2ini indirip bide onunla denemek istiyorum ama bi türlü winn indirmiyor.bide bişey sorcam belki bendeki hata budur.şimdi ben telefonu standart bir usb kabloyla bağlıyorum.yoksa dk2 midir nedir nokianın o kablosuylamı bağlamamız gerekiyor?bundan olabilirmi. jafla phone modu kısmından offline seçtiğimiz yerin yanında ki soru işaretine tıkladığımda init usb communication...failed!!! diye hata uyarısı veriyor.aklıma gelen herşeyi düşünüyorum ama çözemedim gitti şunu

waycell

waycell

Üye
senin hatan phone modu kurcalamak bence

mespan4

Üye
    Konu Sahibi
hatanın bende olmadığı ortaya çıktı.aslında hata ne tam olarak oda belli değil ama neyse sonuçta 20tl verince düzeldi ama hiç kolay olamadı.ilk telefoncu usb den yazılım atmayı denedi olmadı fbus kablosu olmadığı içinde başka bişey yapamadı.2. telefoncuda usb ile denedi şansını başaramadı.fbusıda bulamadı e72 ninkiyle deneme yapatı ama olmuyacağı baştan belliydi.neyse taaaaa tatvana gittim bitlisten baya malzemesi olan biyerdi ama dışardan telefon tamire verilmez biyer diyo insan :) neyse usb ile uğraştı olmadı.fbus denedi olmadı. 1-2 saat baya uğraştık.sonra kasayı açıp fbus la ordan denemeye başladı yer mi yemezmi fiklan derken 3. saatin sonunda yazılımı yemeyi başardı.tabi olan bizim telefonun kasaya oldu ayvayı yedi biraz.tırnaklardan 1i kırılmış tam oturmuyor arka kısmı hafif ten ararlık gibi dikkat etmeyince belli değil ama ben bildikten sonra huylandırıyo beni.yazılımı yiyince telefon kendine geldi gps de çalışmaya başladı. rahatladım.en azından emekler boşa gitmemiş oldu.olan bana oldu.tatvanda bi gece kalmak zorunda kaldım :)of bayada yazdım hepsini okuduysanın helal olsun.ilgilenen arkadaşada teşekkürler

waycell

waycell

Üye
cidden bayağı uğraşmışsın neyse sonunda halledebilmişsin en azından kendine ve teline iii bak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt