Anket yardım telefonu şarj edemiyorum şarja bağlayınca garip bir ses çıkarıyor

Sponsorlu Bağlantılar

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
yardım telefonu şarj edemiyorum şarja bağlayınca garip bir ses çıkarıyor
abiler nolur yardım ediniz kafayı yicem 2 gündür bu sorun peydah oldu.sorunun en temel başlama noktası bana göre dün burdan indirdiğim bir uygulama clean master virüs uyarısı veriyordu ona rağmen esgeçip kurmuştum lakin 10 saniye sonra içime sinmeyip sildim yüklediğim oyun şu GTA San Andreas Modern Mod Mobil (Grand Theft Auto: San Andreas 1.08) - MaxiCep

bunu yükledikten sonra olan oldu ne olduysa.öncelikle şarjda sıkıntı yoktu ama şarja bağlayınca golink glok gibi garip garip sesler çıkarmaya başladı. daha sonra ekren kendi kendine aynı demin söylediğim ses eşliğinde açılmaya başladı.baktım herhalde bi uygulama açılıyo veya uyarıyo ama hiç bişi yok. gece 9 10 gibi şarja başladım .bağladığım gibi bi şarj ediyo bi etmiyo simgesi ve ışığı yanıp sönmeye başladı.yani bi yanı bi sönüyo polis sireni gibi değil yani şöyle normal bi telefonu çok hızı bi şekilde şarja bağlayın çıakrın bağlayın çıkarın bunun gibi bi sorun oldu.neyse baktım bnm usb kablom zedelenmiş.ancak arkadaşınkini aldım sapasağlam ve bu sefer şarj etmemeye başladı sanki şarj sıkıntısı telefonun girişinden gibi geldi bana ama.1 gün içerisinde hiçbir hasar almamasına rağmen nasıl böyle bir sorun olabiliyor.sorun virüsten dolayımı eğer öyle ise nasıl temizleyebilirim telefon samsung galaxy s4 tarama yaptırıyorum smart manager adlı uygulamadan tarama yaptırıyorum ama temiz çıkıyor nedir bu şarj edememe ve bu garip ses olayı lütfen yardım edin bu siteye çok güveniyordum ama dünkü o oyun dan sonra oldu ne olduysa

birde ayrıyeten power sharing diye bi soru sorup duruyo şarj azalınca paylaşılan gücün miktarı falan filan diyo samsung' EP-SG-900 power sharing kablosu yoluyla bağlarsanız pilin miktarının tamamı diğer cihaza aktarılır(bu nedemekse)samsung galaxy appse bağlanın ve indirin diyo bi uyarı penceresinde nolur yardım edin

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Cihaz brick olmadığı sürece şarj olur,
oyun, uygulama ve hafıza şarj ekibine müdahale edemez bu her ne olursa olsun.

Sizin sorun ise kablonun cihaza verdiği hasardan kaynaklanıyor, cihazı kurcalamadan önce servise veya bilgili kişilere gösterin, fazla oynarsanız hatları yakarsınız.

Bu sorun benim başıma da geldi şarj da oyun oynuyordum, kablo sadece ezikti duman attı
ana kart mefta oldu :D dikkat edin
teknik servis yolu gözüktü

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bi soft reset ile telefonu sıfırlayın

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Soft reset atın daha da kurcalamyın. Servise verin bence. Servis fahiş fiyat çekerse Şöyle de bir alternatifiniz olabilir; qi wireless şarj bulabilirseniz deneyin soketle alakası yok bunun arka kapakla pil arasına takılan alıcı kağıt inceliğinde ve arkadaki birkaç noktadan pile ulaşan bir sistem. Googla yazın anlarsınız. Eğer soket yolunda ise sıkıntı bu şekilde devam edebilirsiniz. Ben galaxy alpha da kullanıyorum. Birde qi wireless vericisi var tabi bu kısım şarj kablosuna bağlı duruyor. Ebay veya aliexpressde alıcı 4-5 $ verici de 7-8$ filan ama burada tekno mağazalarında varsa gidip deneyin derim.

thedevils4

thedevils4

Üye
    Konu Sahibi
cevaplar için teşekkür ederim.zaten bayağı uzunca araştırmadan sonra sorunun pilde olduğuna kanaat getirdim.ana avrat sövücem şimdi töbe ya durduk yere aniden böyle bir sorun nasıl oluyor yahu.birde bi diğer sorun garip bir ses çıkarıyor söyledim bunu yukardaki yazıda kendi kendine ekran açılıyo filan hatta kablo takılı olmadığı halde yuvaya bağlandı diyo ve dahada enteresanı bildirim ekranındak pil simgesinde şarj oluyo gösteriyo :D iyice manyadı telefon.şimdi teknik servise vericem ancak ben yurttayım ve çanakkalede okuyorum evim bursada fatura falanda evde gidicem teknik servise oda bana dolu dolu bi miktar dayıcak gibi geliyo.yani en iyi senaryo yeni bi batarya aldırtcak.yani buda ucuz bişi değildir herhalde gittigidiyorda vs. yerlerde 30 lira filan bahsediyor ama bilemiyorum:D bohda çıkabilir.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben s3 mini non batarya sını
Samsung un servisinden 70 tl ye aldım

Bence orijinal batarya kullanın
Orijinal olmayan bataryaların hem ömürleri daha düşük
Hem de telefona zarar verebilirler

Üst Alt