E71 Kilit Kodu ve USB sorunu.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rapsy_09

Üye
    Konu Sahibi
E71 Kilit Kodu ve USB sorunu.
Merhaba arkadaşlar.
2.El Nokia E71 Aldım v501.21.001 yüklü.Sanırım türkcellden alınma türkcellin saçma aimasyonları var içinde.Neyse konumuza dönelim

Telefonu aldım aldığım kişinin resimleri kartvizitleri falan vardı telefon hafızasında.Onları sıfırlamak için + 3 + yes + açma kapama tuşuna basarak hard format attım.Telefon formattan sonra kilit kodu istedi.12345-00000 gibi bilindik kodları denedim ancak hiçbirisi açmadı telefonu.Araştırdım biraz Nss ile kırıldığını ve jaf ile programlama yapabileceğimi gördüm.USB yi takıp pc suite seçiyorum Unknow device olarak tanıyor bilgisayar.Defalarca ovi suiti sildim yükledim telefonu formatladım ama hiçbiri fayda etmedi.Telefoncuya götürdüm.Oda usb den denedi birde bir cihazla denedi bilgisayar görmüyor telefonu yapcak birşey yok dedi.
Öyle olunca farklı yöntemler aramaya başladım.İnternette 112 yi arayıp kapatınca kilit kodu ekranı gidiyor diye okudum bu işe yarıyor telefonu açınca ara kapat yapıyorum telefon kullanıma açılıyorda herseferindede bunu yapmak sorun olacak.Telefon açılırken autolock diye birşey açılıyor ondan sonra kilit kodu istiyor buna yoğunlaştım biraz.Z:/sys/bin/Autolock.exe dosyasına ulaştım ama silemiyorum bunun yanında Z:/resource/apps/ klasöründe autolock.mif autolock.r01 autolock.r03 autolock.r14 isimli dosyalar var bunlarda silinmiyor.

2 seçeneğim var gibi ya bu dosyanın çalışmasını engelleyecem yada usb driver sorununu çözüp flaşlayacam. Umarım yardımcı olabilecek bir arkadaş çıkar teşekkürler.

Dipnot:Cihaz hackli

rapsy_09

Üye
    Konu Sahibi
Güncel

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
ölü flash at guvenlk kodu 12345olr pm at yardmcı olurum

rapsy_09

Üye
    Konu Sahibi
Sorun çözülmüştür.Yardımlarından dolayı mckinqo06
ya teşekkür ederim

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
Sorun çözülmüştür.Yardımlarından dolayı mckinqo06
ya teşekkür ederim

ne demek rica Ederm.;)

- - - Eklendi - - -

yontemde bu tabi :) bak navifirm 1.6.1var forumda onu indir aç ustte ılk basamakta search code dye bısey var oaraya telın arkasndakı product kodesını yaz enterla daha sonra sağda dosya çkcak hepsını ısaretle indır daha sonra phoenıx var forumda onuda ındır kur pcne kurarken ne gelrse evet de. Daha sonra kurduktn sonra o navıfırmden ındırdıgın dosyayı c program fıles nokıa phoenıx product klasorune yenı klasor ac telefonunun rmsı neyse klasor olustr mesela benm rm-588 sen telın rmsı kacsa klasor olustr ve o olustrdugun klasorun ıcıne at daha sonra phoenıxı aç ılk basamaktan menage contınustan usbye delete de ve gene aynı basamaktan searc product de ve flashıngten fımware uptade ve ordanda dead usb tkla refurbısh de tabı tel kapalı olck sana dugmeye basn dedıgnde usbyı pcye tak ve dugmeye abas tmmdr sfre 12345

Mücahit G

Mücahit G

Üye
Formatlayıver

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt