Dxdiag Ekran Kartı

• 20 Ağustos 2014
  • 8856 Okunma
  • 24 Cevap

1. İyi forumlar. Laptop bugün elime ulaştı. Dxdiag tan özelliklere bakarken ekran kartı HD Grafik 4000 diye bir şey yazıyor. Asıl ekran kartı Nvidia GT740M.. Nasıl düzeltebilirim?

@hikmet366 @The Nightmare @blsm_mr @Bilişim Profesörü

Yazan: liamgallagher
  2. Driver yüklü değildir ?

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. liamgallagher bunu beğendi.
  4. şuan baska pcden yazıyorum. senin anlatacak vaktin varsa anlatır mısın

5. @blsm_mr @Mr. Turk Driver cd si verildi yanında. Onların hepsini kurunca dxdiaga girince gt740m mi gözükür?

6. evet kardeşim

7. O cd eski sürümdür ekran kartı kendi sitesinden gümcel driver indir

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. 2 ekran kartı olduğu için Nvidia ayarlarına girip oradan seçim yapmalısın. Nvidia sürücüsü muhtemelen güncel değildir yeni sürümü indirip güncelleyebilirsin bu arada.

9. Dxdiag da Nvidia'nın görünmemesi sorun yaratır mı ki? Bende de İntel görünüyor fakat hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.
    ---
    Ayrıca sürücüler güncel

10. Nvidia ekran kartına istediğiniz zaman geçiş yapıyorsanız orada Intel yazması hiç bir sorun yaratmaz.

-Empat- bunu beğendi.
  11. dxdiagda oluşturucu sekmesine gir orda nvidia yazar benim de öyle

Mobil cihaz ile gönderdi
    CaptainPrice. bunu beğendi.
  12. Araştırdığım kadarıyla İntel görünmesinin nedeni İntel'in birincil kart olmasıymış, Nvidia'nın oluşturduğu görüntüyü bile ekrana İntel yansıtıyormuş.

liamgallagher bunu beğendi.
  13. Hepinize teşekkürler. Kutunun içerisinde bi cd çıktı, bütün driverlerin kurulumları var.
    Şimdi dxdiag a girip gt740m yazmayınca telaşlandım biraz. Laptopun başına geçtiğimde söylediklerinizi yaptıktan sonra yine olmazsa veya oyunlarda anormal kasmalar oluşursa sizi tekrardan etiketlerim. :)
    ---
    Söylediklerinizi yaptıktan sonra Nvidia birincil olur mu ki? Veya oyunlar Nvidia kartı görmediği için kasma yapar m?

UpOneTR bunu beğendi.
  14. Şuan bilgisayarında GeForce Experience varsa ekran kartı cd'sini kullanmana gerek yok geforce experience ile güncelleyebilirsin
    ---
    Nvidia'nin birincil kart olmasına gerek yok, oyunları nvidia oynatıyor zaten.

15. Oh. İyi o zaman sevindim :biggrin: Aldığım laptopun başına geçtiğimde bakacağım. :)

16. Driver i kurup Anıl abimin dediği gibi ekran kartını secmelisin

Mobil cihaz ile gönderdi
  17. Sağolasın :)

18. Ekran kartı driverını güncellemelisin kardeşim :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  19. Enpatsu Shakugan bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
13/12/2018 - 15:49