Yardım Dxdiag Ekran Kartı

Sponsorlu Bağlantılar

liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Dxdiag Ekran Kartı
İyi forumlar. Laptop bugün elime ulaştı. Dxdiag tan özelliklere bakarken ekran kartı HD Grafik 4000 diye bir şey yazıyor. Asıl ekran kartı Nvidia GT740M.. Nasıl düzeltebilirim?

@hikmet366 @The Nightmare @blsm_mr @Bilişim Profesörü

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Driver yüklü değildir ?

blsm_mr

Üye
kardeş teamviever yükle alttaki linkten yardımcı olurum biiznillah :)

• Beğen
Tepkiler: liamgallagher
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
kardeş teamviever yükle alttaki linkten yardımcı olurum biiznillah :)

şuan baska pcden yazıyorum. senin anlatacak vaktin varsa anlatır mısın

blsm_mr

Üye

kardeş bu linkten everest aıda64 programını indir ve ekran kartının driverini güncellemeye çalış

liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
@blsm_mr @Mr. Turk Driver cd si verildi yanında. Onların hepsini kurunca dxdiaga girince gt740m mi gözükür?

blsm_mr

Üye
evet kardeşim

ANIL

ANIL

Admin
2 ekran kartı olduğu için Nvidia ayarlarına girip oradan seçim yapmalısın. Nvidia sürücüsü muhtemelen güncel değildir yeni sürümü indirip güncelleyebilirsin bu arada.

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Dxdiag da Nvidia'nın görünmemesi sorun yaratır mı ki? Bende de İntel görünüyor fakat hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.Ayrıca sürücüler güncel

ANIL

ANIL

Admin
Dxdiag da Nvidia'nın görünmemesi sorun yaratır mı ki? Bende de İntel görünüyor fakat hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.Ayrıca sürücüler güncel

Nvidia ekran kartına istediğiniz zaman geçiş yapıyorsanız orada Intel yazması hiç bir sorun yaratmaz.

• Beğen
Tepkiler: -Empat-
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
dxdiagda oluşturucu sekmesine gir orda nvidia yazar benim de öyle

• Beğen
Tepkiler: CaptainPrice.
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Araştırdığım kadarıyla İntel görünmesinin nedeni İntel'in birincil kart olmasıymış, Nvidia'nın oluşturduğu görüntüyü bile ekrana İntel yansıtıyormuş.

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
dxdiagda oluşturucu sekmesine gir orda nvidia yazar benim de öyle
2 ekran kartı olduğu için Nvidia ayarlarına girip oradan seçim yapmalısın. Nvidia sürücüsü muhtemelen güncel değildir yeni sürümü indirip güncelleyebilirsin bu arada.
O cd eski sürümdür ekran kartı kendi sitesinden gümcel driver indir

Hepinize teşekkürler. Kutunun içerisinde bi cd çıktı, bütün driverlerin kurulumları var.
Şimdi dxdiag a girip gt740m yazmayınca telaşlandım biraz. Laptopun başına geçtiğimde söylediklerinizi yaptıktan sonra yine olmazsa veya oyunlarda anormal kasmalar oluşursa sizi tekrardan etiketlerim. :)
Araştırdığım kadarıyla İntel görünmesinin nedeni İntel'in birincil kart olmasıymış, Nvidia'nın oluşturduğu görüntüyü bile ekrana İntel yansıtıyormuş.

Söylediklerinizi yaptıktan sonra Nvidia birincil olur mu ki? Veya oyunlar Nvidia kartı görmediği için kasma yapar m?

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Hepinize teşekkürler. Kutunun içerisinde bi cd çıktı, bütün driverlerin kurulumları var.
Şimdi dxdiag a girip gt740m yazmayınca telaşlandım biraz. Laptopun başına geçtiğimde söylediklerinizi yaptıktan sonra yine olmazsa veya oyunlarda anormal kasmalar oluşursa sizi tekrardan etiketlerim. :)
Şuan bilgisayarında GeForce Experience varsa ekran kartı cd'sini kullanmana gerek yok geforce experience ile güncelleyebilirsinNvidia'nin birincil kart olmasına gerek yok, oyunları nvidia oynatıyor zaten.

• Beğen
liamgallagher

liamgallagher

Üye
    Konu Sahibi
Şuan bilgisayarında GeForce Experience varsa ekran kartı cd'sini kullanmana gerek yok geforce experience ile güncelleyebilirsinNvidia'nin birincil kart olmasına gerek yok, oyunları nvidia kartı oynatıyor zaten.

Oh. İyi o zaman sevindim :biggrin: Aldığım laptopun başına geçtiğimde bakacağım. :)

hikmet366

hikmet366

Üye
Driver i kurup Anıl abimin dediği gibi ekran kartını secmelisin

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ekran kartı driverını güncellemelisin kardeşim :)

blsm_mr

Üye
@Bilişim Profesörü biz sabahtan ne diyoruz konuya hakim değilsin herhalde :ah

• Beğen
Tepkiler: Enpatsu Shakugan

Üst Alt