Dvd Rom Writer Tavsiyesi

• 23 Temmuz 2014
  • 751 Okunma
  • 13 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Arkadaşlar normalde alacağımı bilirim ama malesef benim PC 2005 model ve şu anda bayağı hantal :D Lafı kısa kesiyorum anakartım Asus K8N, Ram miktarı: 1,50 GB, ekran kartı : 256 MB :D Anakartıma uyabilecek Dvd Rom Writer arıyorum, var mı bulabildiğiniz bir şeyler :D
    not: Bildiğim kadarıyla anakart sata desteklemiyor. IDE tabanlı bakacağız, ya da ben yanlış mı biliyorum acaba :hmmm[DOUBLEPOST=1406149657,1406134154][/DOUBLEPOST]Arkadaşlar şimdi araştırdım iyice anakartın sata 1 e desteği varmış. Yani bana sata 1 uyumlu DRW bakacağız.

Yazan: Bilişim Profesörü
    Mobil cihaz ile gönderdi
  2. dvd hdd gibidir büyük ihtimalle hepsi uyar

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. Peki ne önerirsin :D Şöyle düşük bütçeli bir şey olsun :D Sadece ayda bir kez dvd takıp, dvden harddiske kopyalama yapacağım.

Mobil cihaz ile gönderdi
  4. bilmiyorum bnde dvdden pek anlamam :D

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Bu konuda pek bi bilgim yok ama ben kendi kullandığımdan memnunum o yüzden onu önereceğim. Optiarc DVD RW AD-7580S uyarsa bi bak :oke:

6. Tamamdır :oke: Ben bu işlerden anlayan birilerini bulayım, sorayım en iyisi :D Dediğini araştıracağım @The Shadow

Mobil cihaz ile gönderdi
    The Shadow bunu beğendi.
  7. adminlere sor belki anlayan çıkma olasılığı daha yüksek

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. @L-LumieRe pm attım, bakalım :oke:[DOUBLEPOST=1406197230,1406196313][/DOUBLEPOST]Bir de eğer ide girişli DRW bulursanız daha iyi olur, çünkü zamanında SATA kullanmıştım çalışmamıştı. Yani ide girişll varsa iyi olur, yoksa da SATA yı bir daha deneyeceğiz artık :oke:[DOUBLEPOST=1406197303][/DOUBLEPOST]
    Yok, öyle değil. SATA takmak için anakartın da sata uyumlu olması gerekiyor, ya da IDE için de aynısı geçerli :oke:

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. AHCI destegi yok galiba senin anakartta :hmmm

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. sıfır dvd ye para vermek biraz zengin işi olur..
    2. el temiz IDE dvd-rw alabilirsin. 15-20 liraya bulunuyor.

11. :tşk: adminim.[DOUBLEPOST=1406198075,1406198033][/DOUBLEPOST]
    Hah, işte ben de o ne demek bilmiyorum :D[DOUBLEPOST=1406198540][/DOUBLEPOST]
    Peki, IDE olduğu sürece sorun çıkartmaz di mi ? Yani IDE olsa yeter, yoksa daha ekstra özellikler falan yok di mi ?

Mobil cihaz ile gönderdi
    The Shadow bunu beğendi.
  12. gerek yok :oke:

13. Konu sahibi isteği üzerine :locked2:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
15/12/2018 - 22:07