Bilgisayar Toplayanlara Özel

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dogukandurak

dogukandurak

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar Toplayanlara Özel
Ana Kartlar
(Yüksek Fiyat Yüksek Kalite)

MSI 990FXA -GD80

AMD'nin yeni nesil Bulldozer FX işlemcileri için geliştirilmiş olan MSI 990FXA-GD80,ürün ailesinde en üst seviye modellerinden biri.Bir önceki nesil olan AMD 890F'e kıyasla güney köprüsü de AMD SB950 ile güncellenen anakartta altı adet 6 Gbps yuvası bulunuyor.

Ürünün Bilgileri;

Fiyat:482 TL
Destek:AMD Socket AM3+
Yonga Seti:AMD 990FX +AMD SB950
Bellek: 4x DDR3 1800 MHz
Ses:Realtek ALC892
Arka Panel:2x PS/2, 6x USB 2.0,2x eS

Asus R.O.G Maximus IV Extreme-Z

İntel’in oldukça fazla konuşulan Sandy Bridge İşlemcileri için en iyi anakartlardan biri olan Asus R.O.G Maximus IV Extreme –Z,yüksek performansa ve overclock’a önem verenlere hitap ediyor.
Arka panelinde sekiz adet USB 3.0 arabirimi bulunduran anakartta modül olarakta sunulan Bluetooth 2.1 bağlantı seneçeklerini genişletiyor.Soğutma Sistemiyle günümüzün standartlarının üstünde bir gözrüntüye sahip olan bu anakart özellikle çarpan kilidine sahip olmayan işlemci modelleriyle birlikte en iyi perfonması veriyor.Yer verilen dört adet PCI Ecpress x16 yuvası sayesinde grafik odaklı sitemlerde de en üst seviye performans elde edilebiliyor.

Fiyatı:890 TL

Asus P8Z68-V Pro

İlk olarak CeBIT Hannover 2011 etkinliğinde ortaya çıkan bu ürün,içerdiği yeni nesil İntel Z68 yon seti sayesinde kullanıcılara hem entegre görüntü çıkışı hemde üst seviye overclock özelliklerini üzerinde barındırıyor.

Ürünün Bilgileri;
Fiyatı:430
Destek:İntel LGA 1155
Yonga Seti:İntel Z68
Bellek:4x DDR3 2200 MHz(O.C)
Arka Panel :6x USB 2.0, 1x Esata,D-sub,1x DVI,1x HDMI,2x 3.0 USB ,ses

----------Eklendi @ 08:56:53 ---------- Yazıldı @ 08:48:06 ----------

Asus F1A75

Ülkemizde örnekleri çok az olan A75 yongasına sahip ASUS F1A75,AMDN’nin L1ano APU işlemcilerini kullanabileceğiniz bir platform sunuyor. Hemen belirtiyim ki F1A75 ailesi çok geniş.Toplam 6 model var ve bu model ailenin 4. Büyüğü,fakat çoğu özelliği diğer modellerle ortak olduğu için küçük farklılıklar göreceksiniz.4x DDR3 yuvası var ve 1866 MHz’e kadar bellek destekliyor.Ana kartta DIGI+VRM desteği olmadan 4+2 güç tasarımı yer alıyor.

Ürün Bilgileri

Fiyatı 255 TL
Arkapanel:4x USB 3.0,6x SATA III portları
Bellek:4x DDR3
Bu ürünün diğer özelliklerini ben pek bilmem siz araştırın…

MSI P67A-C45
MSI H67MA-E35
GIGABYTE GA-A75-D3H
GIGABYTE Z68X-UD4-B3
GIGABYTE P67A-UD39-B3

----------Eklendi @ 09:02:31 ---------- Yazıldı @ 08:56:53 ----------

PowerColor Radeon HD6950 PCS+

Fabrikadan Overclock'lu olarak çıkan PowerColor Radeon HD6950 PCS+ grafik işlemci detaya girmiyeceğim...

Ürün Bilgileri;

Fiyat:602 TL
Grafik İşlemci:850 MHz
Üretim Tekniği:40 nm
Bellek:2048 MB
Bellek Hızı ve Tipi:5200 MHz GDDR5

MSI Radeon R6870 Hawk

Piyasadaki standart Radeon HD6870’den birçok bakımdan ayrılan MSI Radeon R6870 Hawk’ta ilk dikkat çeken kuşkusuz soğutma sistemi.Firmanın Twin Frozr III olarak adlandırdığı ve beş adet bakır ısı borusunu temel alan soğutma sisteminde hava akışında yüzde 20 artış sağlayan çift fan ve serinlemeyi kolaylaştıran alüminyum kapak boy gösteriyor.

Ürünün Bilgileri

Fiyatı:491 TL
Bellek:1024 GB
İşlemci Hızı:930 MHz
DirectX sürümü:11

Bellek Arabirimi:256 Bit
Bağlantıları:2x DVI,HDMI,2 xMini Displayport
Güç Bağlantıları:2x6 pin

MSI GeForce N450GTS-M2D1GD5/OC 1GB

Detaya girmiyorum.İlgi olursa konu ya girerim.

Ürün Bilgileri;

Fiyat:245 TL
Bellek:1028 MB

ASUS GeForce GTX DirectCU II TOP

Ürünün Detayları

Fiyat:581 TL
Grafik İşlemci:925 MHz
Bellek Miktarı:1024

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
kardeş bu 2. Konu boş yere kendini yoruyorsun.
Yaşin kaç
donanim hakkında bilgin varmı ?

dogukandurak

dogukandurak

Üye
    Konu Sahibi
Bilgim var abi.Yaşımda 14

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
14 yasında nerden ogrendın bakayım ?

Teom@n

Teom@n

Üye
Bilgim var abi.Yaşımda 14

Bilgine ve yaşına saygımız var elbet. Sadece konuyu açmadan önce bir ön çalışma ile forumda pek yer almamış doğru olan bir konuyu bularak gerekli dökümanı toplayarak düzenlemeli, alıntı yaptığın yerlerdeki telif hakkı olabilecek değerlere saygı göstererek paylaşmaya çalış. Konu kirliliği yaratmak, çok mesaj yazıp şişirme rütbeler almak kolay. Zor olanı başarmanı ve farklı olmaya çalışmanı tavsiye ederim genç arkadaşım.

----------Eklendi @ 16:38:19 ---------- Yazıldı @ 16:33:22 ----------

Ayrıca senin açtığın konu biraz e-ticaret sitesinde bilgisayar bölümünde geziniyormuşum hissi veriyor. Bilgisayar toplamak isteyen forumdaşlarına ve diğer misafirlere yön gösterecek, parça seçimi yapmak isteyenlere ışık tutacak çalışmalara imza atmalısın. İngilizcen var ise yabancı sitelerdeki parça araştırmalarını-testlerini türkçeye çevirerek derleyebilir, resim-video ile zenginleştirerek paylaşabilirsin. Bu daha kaliteli bir çalışma olacaktır.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
8. Sınıfta nerden ogrenmıs onu merak ettım ne bılım...
Lısede felan olsa dıcem meslek lısesı felandır.. Oda degıl... :d
emre kardesım dogukan kadar bılmıyor masallah

dogukandurak

dogukandurak

Üye
    Konu Sahibi
Lise 1'gidiyorum ben:)

----------Eklendi @ 18:46:28 ---------- Yazıldı @ 18:36:49 ----------

Abilerim biz 3 arkadaş programcıyız ben web siteci ve oyun hack yazıyorum.Furkan adlı arkadaşımda parasal destek veriyor.Diğer arkadaşta pack,oyun yapıyor ve metin 2 pvpmizin kodlarını yazıyor...

----------Eklendi @ 19:15:49 ---------- Yazıldı @ 18:46:28 ----------

Ben aylık pc net dergisi alıyorum bu konuyu ordan yazdım.(Kopyala yapıştır değil.)

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
2 nız kodcu 1 nız banka ısı yapıyonuz...
Bılgısayar teknık bılgısıde oyle 1 dergıye bakılarak ogrenılmez...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
aylik takipte yapsan 1 dergiyle olacak iş degil bu.
Bu işin tozunu yutman lazim
sen web tasarim ve hack kodlamaya devam :ehe

dogukandurak

dogukandurak

Üye
    Konu Sahibi
Bilgine ve yaşına saygımız var elbet. Sadece konuyu açmadan önce bir ön çalışma ile forumda pek yer almamış doğru olan bir konuyu bularak gerekli dökümanı toplayarak düzenlemeli, alıntı yaptığın yerlerdeki telif hakkı olabilecek değerlere saygı göstererek paylaşmaya çalış. Konu kirliliği yaratmak, çok mesaj yazıp şişirme rütbeler almak kolay. Zor olanı başarmanı ve farklı olmaya çalışmanı tavsiye ederim genç arkadaşım.

----------Eklendi @ 16:38:19 ---------- Yazıldı @ 16:33:22 ----------

Ayrıca senin açtığın konu biraz e-ticaret sitesinde bilgisayar bölümünde geziniyormuşum hissi veriyor. Bilgisayar toplamak isteyen forumdaşlarına ve diğer misafirlere yön gösterecek, parça seçimi yapmak isteyenlere ışık tutacak çalışmalara imza atmalısın. İngilizcen var ise yabancı sitelerdeki parça araştırmalarını-testlerini türkçeye çevirerek derleyebilir, resim-video ile zenginleştirerek paylaşabilirsin. Bu daha kaliteli bir çalışma olacaktır.
abicim saol ingilizcem var çeviririm sana gösteririm beğenirsen paylaşırız:oke:

----------Eklendi @ 20:00:00 ---------- Yazıldı @ 19:57:45 ----------

TAMAM ABİ BEN DEVAM OYUNLARIN KORKULU RÜYASI OLCAM.:kop:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
konu acmak yerıne acılan konulara yardımcı olursan daha ıyı olur

stainless steel

stainless steel

Üye
kasalarvar hazır onlarda uygun

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
8. Sınıfta nerden ogrenmıs onu merak ettım ne bılım...
Lısede felan olsa dıcem meslek lısesı felandır.. Oda degıl... :d
emre kardesım dogukan kadar bılmıyor masallah

:zzz: :zzz: :off: benim donanim merakim 1. donem daha yeni basladi :zzz:

futbol123

futbol123

Üye

yanlıs anladın heralde... :ehe
bu konuda egıtım gordun.... Bırkac aydır ugrasıyorsun mesela... Bana o kadar sey sordun felan :aha: dur pm atayım
hasan sende bana sorular soruyordun sonra öğrendin herşeyi :D ama ben kimseye sormadım :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt