Durum/Bildirim Çubuğuna Çeşitli Aç-Kapa Butonları Eklemek

Sponsorlu Bağlantılar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
:ah pardon :)

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Arkadaşlar QTweak programının telefona herhangi bir zararı var mı acaba? Bazı kişiler yüklendikten sonra sorunlar oluşuyor demekte...

- - - Eklendi - - -

"Open mode kernel/İnception" ayrıca bu nedir ve nasıl yüklenir.İlgilenirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler...

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar QTweak programının telefona herhangi bir zararı var mı acaba? Bazı kişiler yüklendikten sonra sorunlar oluşuyor demekte...

- - - Eklendi - - -

"Open mode kernel/İnception" ayrıca bu nedir ve nasıl yüklenir.İlgilenirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Quick tweakden benim başım ağrımadı. Open mode nitdroid için gerekli kerneldir cihaza multiboot gibi çeşitli yetenekler kazandırır. İnception MeeGo'nun koruma sistemi olan aegis engelini kaldırmaya yarar.

En önemlisi quick tweak uygulaması ana ekran uygulamasıyla beraber kullanılmaz. Quick tweak uygulamasını kuracaksanız ana ekran ayarları uygulamasını kaldırmanız gerekiyor. Kurmayı düşünürseniz inception anlatımı ekleyebilirim konuya.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Anlatımı eklerseniz sevinirim.Durum çubuğuna butonları ekleyip denemek istiyorum.

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Anlatımı eklerseniz sevinirim.Durum çubuğuna butonları ekleyip denemek istiyorum.

Tamam konuya bu akşam üstü inception anlatımı ekleyeceğim.

İnception için bu dosyayı indirin

zipten çıkartıp içindeki deb uzantılı dosyaları cihazı pcye takınca görünen anadizinine atıyoruz.

Terminali açıyoruz sırasıyla bu kodları veriyoruz:

devel-su
rootme
cd /home/user/MyDocs
dpkg -i inception_0.2.5_armel.deb
Üstteki kodların Ardından terminali kapatıp tekrar açalım

devel-su -c /usr/sbin/pasiv
rootme
yes
cd /home/user/MyDocs
/usr/sbin/incept aegisctl_1.3_armel.deb
rootme
/usr/sbin/incept opensh_1.00_armel.deb
rootme

Bu kodlardan sonra cihazımıza inception kurulmuş oluyor anlatımı inceptiona göre ilerleyerek kullanırsanız sorunsuz kurulmuş olur hayırlı olsun.

Not: Quick tweak uygulamasını kurmadan önce cihazınızda varsa ana ekran uygulamalarını kaldırmayı unutmayın.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
çok teşekkürler inceptionu aynen yaptım hiç hata vermedi.birazdan Qtweak'i kuracağım.

- - - Eklendi - - -

unrestricted-system-ui dosyasını nerden temin ederim acaba?

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler inceptionu aynen yaptım hiç hata vermedi.birazdan Qtweak'i kuracağım.

- - - Eklendi - - -

unrestricted-system-ui dosyasını nerden temin ederim acaba?

Anlatıma herşey dahildir tek yapmanız gereken anlatımı inceptiona uygun şekilde uygulamak.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
anladım hocam çok teşekkürler.kolay gelsin..

- - - Eklendi - - -

"1 yazıp unrestricted system ui'yi seçiyoruz." Mert böyle demişsin fakat 1.seçenekte öyle yazmıyor.
gelen seçenekler şöyle :

1
unrestricted MT-toggles
2 Status Menu Extensions
3 Coderus
unrestricted System UI

- - - Eklendi - - -

Yok valla ben yapamadım.Anlatımdaki herşeyi eksiksiz yaptım ama olmadı.

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
anladım hocam çok teşekkürler.kolay gelsin..

- - - Eklendi - - -

"1 yazıp unrestricted system ui'yi seçiyoruz." Mert böyle demişsin fakat 1.seçenekte öyle yazmıyor.
gelen seçenekler şöyle :

1
unrestricted MT-toggles
2 Status Menu Extensions
3 Coderus
unrestricted System UI

- - - Eklendi - - -

Yok valla ben yapamadım.Anlatımdaki herşeyi eksiksiz yaptım ama olmadı.

Sorunun sebebi anlaşıldı kusura kalmayın quick tweak uygulaması güncellenmiş siz 1'i unrestricted MT-toggles'i seçin sorarsa mohammadag togglelarını seçiyorsunuz Gerisini uygulayın eğer gene sorun çıkarsa quick tweak sürümümü güncelleyeyim anlatımı ona göre yeniden düzenlemem gerekecek.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
valla kardeşim bende olmadı.Ne kadar denediysemde olmadı.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
yükleniyor seçtiklerim.örneğin bluetooth. yükleniyor ama yüklendikten sonra bildirim alanında gözükmüyor.yüklenen uygulamarda da görünüyor ama o alanda gözükmüyor.

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
yükleniyor seçtiklerim.örneğin bluetooth. yükleniyor ama yüklendikten sonra bildirim alanında gözükmüyor.yüklenen uygulamarda da görünüyor ama o alanda gözükmüyor.

Diğer kurduğunuz toggleları söyleyin bi bakalım.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
music control - psm - flash bunları denedim.olmayınca 1 deyip hepsini yüklemek istedim.yine olmadı.

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
music control - psm - flash bunları denedim.olmayınca 1 deyip hepsini yüklemek istedim.yine olmadı.

Can arkadaşımızın yada benim resimlerdeki gözükenleri kur mt-toggles platformun tamamlanması için yanılmıyorsam en az 4 tane kurman gerekiyor aç kapa togglelarından. Ondan olmuyor olabilir yada kurulum yapmadan önce quick tweaki aç root şifreni gir ardından entera bas klavyeden sonra f ye bas enter yap cihaz fresh atacak 2-3 dakika cihaza dokunma bakalım bildirim barında kurduğun togglelar gelmiş mi?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Arkadaşım tweak kullanırken çok dikkatli ol ben dün birşeyi merak edip yanlış kod girdim cihaz reboot loop oldu :D flash çektim bir daha :) Ufak bir uyarı sadece

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım tweak kullanırken çok dikkatli ol ben dün birşeyi merak edip yanlış kod girdim cihaz reboot loop oldu :D flash çektim bir daha :) Ufak bir uyarı sadece

Tabii sistemle yada cihazda kurulu olan bi uygulamayla çakışacak bişey varsa bu tarz olayların olması mümkün. Tweaklerle ilgili ayrıntılı bilgiye meego türkiyedeki anlatımda yada quick tweakle beraber ingilizce kullanma yükleniyor cihaza oradanda ulaşılabilir. Cihazı komple flashlamana gerek yoktu aslında kısmi flashlada kaldırabilirdin haberim olsaydı yardımcı olurdum geçmiş olsun Can.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Mert kardeşim çok teşekkür ederim hepsi çalışıyor artık.ama bir sorun var sanırım MrCommanDTr daki gibi bir sorun oldu.telefon sürekli reset atıyor kendine.bi çözümü var mı acaba.senide sürekli meşgul ediyorum kusuruma bakma kardeşim.

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Mert kardeşim çok teşekkür ederim hepsi çalışıyor artık.ama bir sorun var sanırım MrCommanDTr daki gibi bir sorun oldu.telefon sürekli reset atıyor kendine.bi çözümü var mı acaba.senide sürekli meşgul ediyorum kusuruma bakma kardeşim.

Rica ederim. Telefon sürekli resetmi atıyor yoksa arada birmi atıyor ?

Üst Alt