Durum/Bildirim Çubuğuna Çeşitli Aç-Kapa Butonları Eklemek

Sponsorlu Bağlantılar

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Durum/Bildirim Çubuğuna Çeşitli Aç-Kapa Butonları Eklemek
Merhaba,

Bugünkü konumda sizlere durum çubuğuna bluetooth aç/kapa kamera flaşını aç kapa uçak modu ve güç koruma moduna geçişler için butonlar eklemeyi anlatacağım. Gerçekten kullanışlı oluyor ben şahsen beğendim.

Bunların yanında parlaklık açıp kapama alarm için bir kısayol eklemede mevcut.

Ayriyeten twitter ve facebook durum güncellemeleri paylaşmak için butonlardaa eklenebiliyor şahsen ben onun anlatımına girmeyeceğim çünkü cihaza dahili gelen facebook ve twitter uygulamalarını kullanmıyorum isteyen olursa onuda ekleyebilirim.

Hazırsanız başlayalım. Open mode kernel/İnception gerektirir bunlardan birinin uygulanmamış olduğu cihazlarda çalışmamaktadır. Oluşabilecek sorunlardan ve kalıcı hasarlardan ben sorumlu değilim.

Öncelikle bu bahsettiğim kısayolları ekleyebilmek için unrestricted-system-ui gerekmektedir.

Tekrardan belirtmekte fayda var open mode kernel/inception kurulumu yapmamış arkadaşlar denemesin yapacağımız işlemlerin olumlu sonuç vermesi için bunlar gereklidir.

Kuruluma başlıyoruz:

Kurarken internete bağlı olmamız şarttır, isteyen vermiş olduğum dosyaları cihaza kopyalayıpta kurdurma şeklinde hazırladım anlatımı.

1.Yöntem:

Öncelikle unrestricted-system-ui'yi kurduruyoruz cihaza

Öncelikle cihazımızda yoksa quick tweak uygulamasını kuruyoruz.

Buradan uygulamaya dair birçok bilgi edinebilir ve uygulamayı edinebilirsiniz:

Uygulamayı ilk defa kurduysanız wirelessa bağlanın uygulamanın bash paketini çekmesi gerekecek sizden şifre isteyecek değiştirmediyseniz root şifreniz rootme dir. rootme girip enterlıyoruz ardından tweak menüsü çıkacak önümüze

Tweak menüsüne sorunsuz ulaştıysak internet bağlantısına ihtiyacımız yok bağlantınızı kesebilirsiniz.

System arayüzü modlamaları için:

t yazıp enterlıyoruz.

1 yazıp unrestricted system ui'yi seçiyoruz.

Cihazımız inceptionlıysa 1i open mode kerneli yüklüyse 2'yi seçiyoruz ikisi birden yüklüyse ikisinden birini tercih edebilirsiniz :)

Ardından bize MohammadAG'ın togglelarınımı coderus'un togglelarını kurmak/kaldırmak istediğimizi soracak.

Önemli Not: İki geliştiricinin togglelarını birbirine karıştırmayınız ikisinden birinin togglelarını kurdurunuz aksi takdirde cihazda reboot loop (Sürekli yeniden başlama) sorunu vb... sorunlar yaşayabilirsiniz.

1.Coderusun togglelarını kurdurur.
2.Coderus'un togglelarını kaldırmamıza ve bildirimin barının orjinal haline çevirmemizi sağlar.

3.MohammadAG'ın togglelarını kurdurur.
4.MaG'ın togglerlarını kaldırmaya ve bildirim barıını orjinal haline geri dönmemizi sağlar.

Ben tercih olarak MaG'ın togglelarını seçiyorum coderusunkiler yanılmıyorsam gene kendi yazmış olduğu status menu extentionsdaki togglelarla aynı.

MaG'ın togglelarını kurdurmak için 3'ü seçiyoruz.

Öncelikle unrestricted system-ui ve mt-toggles platformunu kurdurmamız gerekiyor bunun için 0'ı seçiyoruz.

Bunları kurduktan sonra cihaz yeniden başlayabilir quick tweak kapanabilir tekrar açıp kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Toggleları kurarken bazı toggleların kurulumundan sonra cihaz reset atabilir quick tweak uygulaması kapanabilir. Açıp kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Tüm toggleları birden kurdurmaya kalkınca sıkıntılar yaşanabiliyor tavsiyem tek tek kurdurmanızdır.

Togglelar ve togglelara dair bilgiler.

1.Aşağıdaki seçeneklerde bahsi geçen tüm toggleları kurdurmaya yarar
2.Psm-toggle (Güç koruma modunu açıp kapatmaya yarar.)
3.Flightmode (Uçak modunu açıp kapatmaya yarar.)
4.Bluetooth (Bluetoothu açıp kapatmaya yarar.)
5.Flashlight cihazın kamera flashını el feneri niyetine kullanmak için açıp kapatmaya yarar.)
6.Quick status updater (Tek tuşla Facebook ve twitter durum güncelleri yapmamızı sağlar.)
7.System-ui presenceX (Cihaza girdiğimiz hesaplarda tek tuşla çevrimiçi çevrimdışı olmayı sağlar.)
8.Hacky brigthness applet (Cihazın kendi parlaklığı ayarlayan daemonuna göre daha düşük veya yüksek parlaklık ayarı yapmamızı sağlayan ses çubuğu stilindeki çubuk.)
9.Orientation lock cihazı uygulamalarda sadece yatay yada sadece dikey olarak kullanmamızı sağlayan toggle)
10.Music control (Bildirim barında şuanda dinliyor olduğumuz şarkı ismi varsa albüm kapağını görüntülemeye bi sonraki bi önceki parçalar arası geçiş yapmayı sağlayan toggle)
11.Battery percentage (Cihaza bataryanın hemen yanına konumlanmış bir batarya yüzdesi eklememizi sağlar stabil çalışmakta kesinlikle tavsiye edilir.)

Toggleları kurarken bazı toggleların kurulumundan sonra cihaz reset atabilir quick tweak uygulaması kapanabilir. Açıp kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Benim kurduğum togglelar.

2,3,4,5,8,10,11

Ek olarak istenirse konuya toggleların sırasını değişmeyi ve native bluetooth simgesini bildirim bardan kaldırmaya ekleyeceğim şimdilik aktarcaklarım bu kadar.

Quick tweak aslında kendisi kaldırıyor ama kaldırmazsa bu kodu kullanarak kaldırabilirsiniz.

Bildirim ekranında oluşan alarm kısayolunu kaldırma:

mv /usr/share/meegotouch/applicationextensions/statusindicatormenu-alarms.desktop /usr/share/meegotouch/applicationextensions/statusindicatormenu-alarms.disabled

Benim kurdurduğum togglelar sonucu oluşan görüntü:

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle

pRime.

pRime.

Üye
Bir çeşit nc settings. Teşekkürler dostum.

cozturk

cozturk

Üye
mükemmel.teşekkürler mert

ArAgOr

Üye
mert maşşalahın var her yerdesin koç helal sana :D

salihk

salihk

Emekli Yönetici
tşkler mert eline sağlık

mahirsvs58

mahirsvs58

Üye
teşekkürler eline sağlık

frankendream

Üye
çok teşekkürler. hemen kuracağım. twitter ve facebook'ta yazar mısın? :)

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Biraz geçte olsa twitter ve facebook durum güncelleme anamesaja eklendi.

PalmerTech

PalmerTech

Üye
güzel birşeymiş bu, umarız pr1.3 sürümünde bunun gibi yenilikler yaparlar

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Mert pr 1.3 de çalışıyor mu?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
müsait olduğunda güncelleyebilirsen çok makbule geçer

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
müsait olduğunda güncelleyebilirsen çok makbule geçer

En kısa zamanda iki anlatımıda yapmaya çalışayım. Güncel sürümünde şebekenin yanına batarya yüzdesi ekleme olayıda var öyle olunca daha bi güzel oldu pek kuran olmayınca güncellemiyordum. Inception ya da open mode gerekiyor tabii kurmak için hal böyle olunca pek kuran olmuyor.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
open mode a belki geçmem de inceptionla kurarım sıkıntı değil

mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
open mode a belki geçmem de inceptionla kurarım sıkıntı değil

Ben inception open mode karışık takılıyorum :).

Güncel sürümden bir ss vereyim ilk metodu akşamüstü sunmaya çalışacağım. Toggleların sırasını kendimize göre değişebiliyoruz.

pRime.

pRime.

Üye
bundaki seçenekler daha azmış.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
seçenek az ama daha iyi gibi status menuden hem de daha güzel görsel olarak Mert bu sürümde de facebook durum güncelleme ekliyebiliyor muyuz?

• Beğen
Tepkiler: pRime.
mert_1047

mert_1047

Üye
    Konu Sahibi
Secenekler aslinda az degil. Ben ihtiyacim olanlarini kurdum. Mag'in togglelari bana sistemin orjinaliniymis gibi geliyor coderusun simgeler az daha degisik.

Evet facebook ve twitter durum guncellemesi gene var Necati.

pRime.

pRime.

Üye
valla öbürü daha pratikmiş gibi geldi ama sen öyle diyosan öyledir mert.

Üst Alt