Uygulama Download mode Odin ve Kies görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Download mode Odin ve Kies görmüyor
Merhaba arkadaşlar benim sorunum telefonu geçen gün rootladım ve şuan rootlu. Dedim madem telefon garanti dışı kaldı rom'da yukluyeyim. Gerekli dosyaları indirdim herseyi hazirladim sonra telefonun Clockword mode özelliğinin acik olmasi veya yüklenmesi gerekiyor. Bende internetten araştırma yaptim ve odin ile sorunu halledecegim yazıyordu bende indirdim ve odini ayarladim is telefonu Download mode alip bilgisayara baglamaya gelmisti bende bagladim ancak odin telefonu görmedi bende heralde driver da eksik var diye düşündüm ve driverları yükledim ve kabloyu cikarttim kiesi acip kabloyu tekrar bagladim iki yukleme yapildi sorunsuz calisacagi yazıyordu. Sonra kiese baktım telefon görünmüyor sadece bağlanıyor yazıyor. Odine girdim ayarlamaları tekrardan yapip starta bastim ve telefonun bağlı olmadığını söyledi. Cok denedim driverları kaldir yulle falan olmadı
Bu sorunu nasıl asabilirim yeni rom yuklemek istiyorum.
Telefon : Samsung Galaxy S 2
Bilgisayar işletim sistemi :W7
Tekrarlıyorum telefon rootlu

• Beğen
Tepkiler: Buğra

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Oncelikle odin kullanimda iken kies arka planda yada normal şekilde acik olmamali.Odin yukleme talimatı acik ve net com portu ile bağlantı kurar ve o sekilde yükler.

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Sadece ilk bağlatıyı kurduğum zaman kiesi açıyorum driver eksiğim varsa yüklensin diye sonradan kiesi kapatıyorum ve odini açıyorum.Odin görmüyor zaten odini açmadan önce yani kiesi kapatmadan öncede kies telefonu görmüyor download mode iken

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Yok hayir ben size su sekilde yapmanızı tavsiye ederim.once samsung driver yukleyin samsung sitesinde var.sonra pc gorev yöneticisine bakin kies yazan hicbir program acik olmayacak. Odin yine download modda telefonu görmez ise driver sisteme kurulumunu virüs progamini kapatarak yukleyiniz.

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Yine olmadı deidğiniz gibi kaldırdım antivirüsü kapattım yükledim kiesi kapattım yinede olmadı telefonu bağlamamı söylüyor :(

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Başka bir pcde kies yüklemeden aynı kabloyu test edebilirsiniz. Çünkü düşük bir ihtimalde olsa kabloda yada takilan usb portunda sorun olabilir.peki kabloyu bağlamış vaziyette odin ekran görüntüsü paylaşımı yaparmisin

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Kabloda veya portta olduğunu düşünmüyorum çünkü farklı kablo ve port ile denedim aynı sonuç
Ben şunu fark ettim ben root attığım zaman telefona framaroot ile root attım ve bazı yerlerde telefon rootlandığı zaman otomatik olarak cwm yüklü olduu yazıyordu rom manager uygulamasına girdim ve orada cwm version'una baktım ve 5.XXX şeklinde olduğunu gördüm. Bu CWM versiyonu bana rom atmam için yeterli mi?
Yeterli olsa bile odin görmediği sürece başka bir yol var mı?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Root yapim seklinde sıkıntı olabilir ben otur program üzerinden değil odin ile root yaptim sürekli s2 kullanırken. Su an cwm yuklu ise istedigin rom yada modu yükleyebilirsiniz.

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Roota sıkıntı yok root yetkisine sahibim şuan ancak odin görmediği için rom nasıl yükleyebilirim aklıma sadece rom manager rom toolbox tarzında rom yüklemek geldi böyle yükleme sizce doğru mu?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Bir kac sorun yasamistim sizde su an recovery modda cwm gözükmüyormu

.caner.

.caner.

Üye
Illaki garanti dışı olmaz ki triangle away ile sayacı sifirlarsin stock rom atarsin oldu bitti gatanti geldi

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Ben size rom manager ve recovery mode ss yollayacağımBen şimdi hallettim ancak şöyle hallettim internetten s2 için dokunmatik versiyonunu buldum ve telefonu recovery mode a sokup zip yükleme seçeneğinden attığım dokunmatik CWM dosyasını seçtim ve istediğim CWM menüsü açıldı seçenekler aktif ancak elefon kapatılıp açıldığı zaman eski haline geliyor bunu kalıcı yapmam lazım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ben size rom manager ve recovery mode ss yollayacağımBen şimdi hallettim ancak şöyle hallettim internetten s2 için dokunmatik versiyonunu buldum ve telefonu recovery mode a sokup zip yükleme seçeneğinden attığım dokunmatik CWM dosyasını seçtim ve istediğim CWM menüsü açıldı seçenekler aktif ancak elefon kapatılıp açıldığı zaman eski haline geliyor bunu kalıcı yapmam lazım
Bu nedenle Odin ile bağlantı sorununu çözmelisiniz cwm 6.5 vardı hatırladığım kadarıyla.

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
s2 desteklemiyor
Device Name ROMsDownload RecoveryDownload Touch Recovery
[THEAD] [/THEAD]
Samsung Galaxy S2
[TBODY] [/TBODY]

Şeklinde

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Samsun Usb Driver
Odin (bu sürümü deneyin)
PhilzTouchRecovery

Yukarıda verdiğim linkleri denemeni tavsiye ederim şu an elimde 9100 model mevcut defalarca bu şekilde root yaptıktan sonra rom yüklemeyi bu şekilde yaptım :oke:

• Beğen
Tepkiler: stefanoski

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
tamam birazdan denerim şuan benim geçici yolla rom atmayı denemek istiyorum olacak mı diye :DYa hocam telefon güme gitmeden önce sizin dediğinizi yapayım istedim verdiğiniz linkteki herşeyi indirdim odini hazırladım maiv oldu gerekli kısım starta bastım FAİL verdi :(

Şimdide odin 3.07 ile deniyorum ve daha FAİL vermedi

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
tamam birazdan denerim şuan benim geçici yolla rom atmayı denemek istiyorum olacak mı diye :DYa hocam telefon güme gitmeden önce sizin dediğinizi yapayım istedim verdiğiniz linkteki herşeyi indirdim odini hazırladım maiv oldu gerekli kısım starta bastım FAİL verdi :(

Şimdide odin 3.07 ile deniyorum ve daha FAİL vermedi

Bana team ıd ve şifre özelden verirseniz merak ettim bakalım nerde hata yapıyorsunuz.

Evet sizin sorununuz root yönteminde kaynaklanıyor.Odin dışı root yöntemlerinde bu tip yazma sorunları yaşamanız gayet normal.

Root sağlıklı bir şekilde olması için Odin için paketlenmiş *.tar dosyasını kullanmalısınız.

Son düzenleme:

stefanoski

Üye
    Konu Sahibi
Dediğiniz gibi odin ile yükledim şuan rootlu cihaz ve CWM hazır hale geldi
Galaxy s 2 ler için bir kernel buldum ve onu flashladım sorun çözüldü teşekkür ederim yardımlarınız için :)

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Rica ederim sorunun cozuldugune sevindim. Konu kapanabilir.
:locked2:

Üst Alt