Dolandırılma tehlihesi yaşıyorum. :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
Dolandırılma tehlihesi yaşıyorum. :(
Merhaba kardeşlerim , geçenlerde sahibinden.com'da bir ilan gördüm , laptop ilanıydı. Telefonla takas edilir mi dedim tamam olur dedi markası falan söyledim numarımızı aldık konuştuk.Ama dediki önce sen yolla , kafa kafaya takas yapcaktık.Bende ucuz laptop bulduğum hevesle sanırsam kargoyu yolladım.Oda kargo eline geçince yollayacakmış fakat içimde kötü bir hiç var kardeşler.Dolandırılırsam adamın adı ve cep telefonu numarası var.Gerçek adıysa eğer.Eğer ki dolandırılırsam ne yapabilirim? Nasıl yaptım bu hatayı bende anlamıyorum fakat durum bu kardeşler halada kendime inanamıyorum 350 400 liralık telefon :vur

futbol123

futbol123

Üye
yapılacak bir şey kalmamış her zaman elden takas yapın inşallah bir şey olmaz. Eğer yollamassa telefon numarası var polise bildirirsiniz tabi baskasının hattı değilse

cihan83

cihan83

Üye
gecmıs olsun kardesım benımde aynı olay basıma geldı ama hıc bısey yapamıyosun mahkemeye bıle verdım ama nafıle

----------Eklendi @ 15:43:07 ---------- Yazıldı @ 15:42:31 ----------

bu adamın nıkı falan varmı sole bızede bı bakalıjm

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim gibi şuan birşey belli değil ama arkadaşlar içimde hep kötü bir his var.Böyle olunca hiç iyi sonuçlar olmuyor.İnşallah gelirde birdaha asla internetten alışveriş aypmıycam GET haricinde.Sizede GET'i öneririm.

----------Eklendi @ 15:45:48 ---------- Yazıldı @ 15:45:04 ----------

Sahibinden.com'da var kardeşim nicki.

cihan83

cihan83

Üye
ney sole bı bakım nıckınden

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
PM'den yolladım sana kardeşim , belki yollar adamın günahın üstüme kalmasını istemiyorum.Yolarsa adı kötüye çıkar haksızlık olur.

nalcam22

nalcam22

Üye
elden ticare t en iyisidir böyle sitelere güvenmeyin

Redoxon_girl

Redoxon_girl

Üye
:ahkesinlikle elden ticaret iyidir ama bakarsın adam yollar hemen panik yapma şimdiden gelmezse birkaç güne o zaman yaparsın paniğini:hmmm

• Beğen
Tepkiler: ali601
fireman87

fireman87

Üye
Bu olay bi arkadasımın başına geldi ve savcılığa suç duyurusu yaptık adamın numarası olduğu için araştırdılar ama mahkeme hala devam ediyor..

Masha

Masha

Üye
Elden ticaret en güvenlisi dediğiniz gibi :oke:

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
Dediğiniz gibi elden ticaret en iyisi.Birda daha yapmam internetten alışveriş.Daha belli değil ama ne bileyim işte. :hmmm

Ocean258

Ocean258

Üye
buyuk hata yapmıssın kardes.. ınsallah ıyı nıyetlı bı ınsandırda dolandırılmamıs olursun.. :( :good:

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah kardeşim. İyi niyetlerinden ötürü teşekkürlerimi sunarım...

amelia75

Üye
çok geçmiş olsun.... umarım iyi niyetli birine çatmışsındır... ben telefonunun markasını çok merak ettim... söyler misin acaba?

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
Bir adet N97 kardeş.

----------Eklendi @ 18:32:51 ---------- Yazıldı @ 17:13:08 ----------

Ve korktuğum gibide oldu..Şerefsiz beni kara listeye de almış mesajda yollayamıorum , telefonda kapalı arkadaşlar..Zehir zıkkım olsun inşallah.Çok zor biriktirip almıştım onu ben durumumda yoktu.Çocuğudan çoluğundan çıksın inşallah..İkim elim yakasın öbür dünyada:off:

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Telefon numarasını hemen bildir polise.Siteden de yöneticilere mesaj at konu ile ilgili ip taraması ile bulunabilir ama internet kafeden girmiste olabilir.
Büyük geçmis olsun kardesim vakit kaybetmeden yap dediklerimi..

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
Yaptım kardeş.Sonuç çıkarmı bilemiyorum..

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Yaptım kardeş.Sonuç çıkarmı bilemiyorum..
Çıkar kardesim,mobil dolandırıcılıga fazla ilgi gösteriyorlar.İsin içinde site var bide daha kolay olur.Ama kafeden girip baska bir telefonla konustuysa isin biraz zor.Hangi sehirden oldugunu söyledi mi?

ali601

ali601

Üye
    Konu Sahibi
İstanbulmuş kardeş.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
İstanbul ise is biraz daha zorlasır nüfustan dolayı ama bence mutlak bir sonuç alınır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...