Dokunmatik menü tuşları sapıttı (Htc One S)

Sponsorlu Bağlantılar

 • 19 Eylül 2012
 • 9914 Okunma
 • 6 Cevap

 1. 19 Eylül 2012 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  HTC ONE S de ekranın altında bulunan dokunmatik menü tuşları (geri tuşu, home tuşu, diğeri) bazen sapıtıyor. Kendiliğinden home tuşu basıyor bazen de bu tuşlar bir süre hiç tepki vermiyor. Ekrandaki dokunmatik çalışıyor lakin menü tuşları bir süre basmıyor. Özellikle internette gazete falan okurken oluyor. Evde wifi'deyken sorun yok ama dışarı çıktığım zaman oluyor. Bir süre sonra sorun kendilğinden düzeliyor. Bazen de cihazı kapatıp açıyorum.

  Sizce sorun donanımsal mı yoksa yazılımla mı ilgili? Garantiye gönderip bir ay telefonsuz kalmak istemiyorum. Çözüm önerisi olan var mı?
   


  Yazan: muratbeyim

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 19 Eylül 2012 #2

  hunter41

  hunter41

  yazılımsal olup olmadıgını fabrika ayarlarına dönerek anlayabılırsın.Baktın düzelmiyor donanımsal hatadır.Ona göre teknik servise verip durumu izah edersin
   
 3. 21 Eylül 2012 #3

  71fatih

  71fatih
  Hiç uğraşma direk servise ver.
   
 4. 21 Eylül 2012 #4

  enterneoll

  enterneoll
  servise ver :(
   
 5. 22 Eylül 2012 #5

  isaakcu

  isaakcu

  cihazınız arama yaptıktan sonra bu sorunu ortaya çıkarıyorsa yazılım güncellemeyi deneyin. Kesin çözüm
   
 6. 22 Eylül 2012 #6

  muratbeyim

  muratbeyim
  Arama yaptıktan sonra değil de genellikle mobil internet kullanırken yapıyor. Yazılım güncellemesini bir ay önce yapmıştım. Yeni bir güncelleme çıkmadı maalesef. Lakin yakında Jelly Bean (android 4.1) güncellemesi gelecekmiş. Onu bekliyorum. Belki o güncelleme ile sorun düzelir.
   
 7. 13 Kasım 2012 #7

  selimayyildiz

  selimayyildiz
  Sorun tabiki yazılımsal çünkü biz tuşa basmadan oluyor bu sorun ve mobil şebekeden EDGE'de bağlanıldığında oluyor yani 3G açıkken sorun yok. HTC sorunun yazılımsal olduğunu sorunla alakalı güncelleme geleceğini söyledi bana ama değişen bişey yok ne güncelleme var ne çözüm. Güvenli modda başlatın reset atın fabrika ayarlarına dönün Recovery Modda açıp factory reset yapın falan... Hepsini denedim bitek stok romla Android 4.0.3'e geri dönmeyi denemedim sorun devam ediyor. Sanırım 1 ay kadar güncelleme bekleyip stok rom yüklemek tek çözüm he bide bidaha HTC almamak... Alırım Nexus 4'ü ne güncelleme beklerim ne de sorun yaşarım...
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
21/07/2019 - 20:46