Öneri Lumia 1520 Dokunmatik Sapıttı

Sponsorlu Bağlantılar

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 Dokunmatik Sapıttı
Arkadaşlar Merhaba,
Dün başlayan sorun, bazen devam ediyor. L1520 cihazım 3 yıllık ve şuan Redstone 2 son sürümde. Daha önce bazı arkadaşlar buna benzer sorunlardan bahsetmişlerdi, çözümlerine baktım cevapsız kalmış, bu nedenle bu konuyu açma gereği duydum. Sorun şöyle, dokunmatik aniden sanki her yerden basılıyormuş gibi sayfa ve uygulamalar açmaya başlıyor, bazen ekran titriyor ve hiçbirşey tepki vermiyor. Resetleyince düzeliyor, ama bir süre sonra tekrar sapıtıyor. Bugün şunu farkettim, telefonun sol üst köşesi ile sağ alt köşesini hafifçe arkaya doğru esnettiğimde sorun hemen başlıyor. Yanı sanırım sorun donanımsal gibi duruyor. Yazılımsal olsa ekranı esnetince yapmaması lazımdı diye düşünüyorum, ama yine de telefonu fabrika ayarlarına döndürsem mi acaba ? Yada Wdrt ile 8.1'e dönüp öyle mi bir baksam bilemedim. Bir arkadaş dokunmatik sorunu nedeniyle yumuşak bir zemine ekran aşağı bakacak şekilde orta sert çarpmayı söylemişti, bunu yaptım ve şuan bu konuyu telefondan açıyorum ve dokunmatikte şimdilik sorun yok, ama sol üst ve sağ alttan esnetsem tekrar eder mi emin değilim, açıkçası denemeye de korkuyorum. Bu konuda L1520 tecrübe sahipleri öneride bulunurlarsa çok memnun olurum, herkese iyi forumlar ...

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Daha önce 6 ay kadar 1520 kullandım ancak böyle bir sorun hiç yaşamadım. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Yedek telefon varsa bi servise göndermekte fayda var. Ayrıca ekran üstü yere bırakmak falan çok riskli yanlış bir pozisyonda düşse dokunmatik çatlasa hem bir sürü masraf hem de garanti dışı kalacak cihaz.

flutewoddy

flutewoddy

Üye
Bu sorun bende de oluyordu. Çift tıkla uyandırmayı kapatınca sorun ortadan kalktı bende.

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Bu sorun bende de oluyordu. Çift tıkla uyandırmayı kapatınca sorun ortadan kalktı bende.

Hımmm, Çift tıkla uyandırmayı da kapattım, dokunmatik hassasiyetini normale aldım, şimdilik normal gibi bakalım :allalla:

flutewoddy

flutewoddy

Üye
Hımmm, Çift tıkla uyandırmayı da kapattım, dokunmatik hassasiyetini normale aldım, şimdilik normal gibi bakalım :allalla:
Çok saçma bir olay yayınlanan ilk resmi sürümde başıma geldi bu hata sonra güncellemelerle düzeldi bende anlamadım.

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Daha önce 6 ay kadar 1520 kullandım ancak böyle bir sorun hiç yaşamadım. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum. Yedek telefon varsa bi servise göndermekte fayda var. Ayrıca ekran üstü yere bırakmak falan çok riskli yanlış bir pozisyonda düşse dokunmatik çatlasa hem bir sürü masraf hem de garanti dışı kalacak cihaz.

Ekran üstü yere bırakma bir halı yada çok yumuşak bir zemine, yani ekranın kırılma yada çatlama riski yok. Zaten cihaz 3 yıllık olduğundan garanti bitti, yani düzelmezse ücretli değişim olacağından kırılsada bir şey fark etmeyecek zaten, sadece çözüm arıyorum ...

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Ekran üstü yere bırakma bir halı yada çok yumuşak bir zemine, yani ekranın kırılma yada çatlama riski yok. Zaten cihaz 3 yıllık olduğundan garanti bitti, yani düzelmezse ücretli değişim olacağından kırılsada bir şey fark etmeyecek zaten, sadece çözüm arıyorum ...
Hee ben 3 aylık diye okudum.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu dokunmatik sapıtması nadirende olsa benim 1520 de de oluyor,sanırım yazılımsal çünkü bunun 8.1 de olduğunu hiç hatırlamıyorum.

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Bu dokunmatik sapıtması nadirende olsa benim 1520 de de oluyor,sanırım yazılımsal çünkü bunun 8.1 de olduğunu hiç hatırlamıyorum.

Galiba yazılımsal olabilir, esnetince sensörlerden biri sapıtıyor sanırım, dünden beridir sorun yok gibi görünüyor ...

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

Üst Alt