Dokunmatik menü tuşları sapıttı (Htc One S)

Sponsorlu Bağlantılar

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
Dokunmatik menü tuşları sapıttı (Htc One S)
HTC ONE S de ekranın altında bulunan dokunmatik menü tuşları (geri tuşu, home tuşu, diğeri) bazen sapıtıyor. Kendiliğinden home tuşu basıyor bazen de bu tuşlar bir süre hiç tepki vermiyor. Ekrandaki dokunmatik çalışıyor lakin menü tuşları bir süre basmıyor. Özellikle internette gazete falan okurken oluyor. Evde wifi'deyken sorun yok ama dışarı çıktığım zaman oluyor. Bir süre sonra sorun kendilğinden düzeliyor. Bazen de cihazı kapatıp açıyorum.

Sizce sorun donanımsal mı yoksa yazılımla mı ilgili? Garantiye gönderip bir ay telefonsuz kalmak istemiyorum. Çözüm önerisi olan var mı?

hunter41

hunter41

Üye
yazılımsal olup olmadıgını fabrika ayarlarına dönerek anlayabılırsın.Baktın düzelmiyor donanımsal hatadır.Ona göre teknik servise verip durumu izah edersin

71fatih

71fatih

Üye
Hiç uğraşma direk servise ver.

enterneoll

enterneoll

Üye
servise ver :(

isaakcu

Üye
HTC ONE S de ekranın altında bulunan dokunmatik menü tuşları (geri tuşu, home tuşu, diğeri) bazen sapıtıyor. Kendiliğinden home tuşu basıyor bazen de bu tuşlar bir süre hiç tepki vermiyor. Ekrandaki dokunmatik çalışıyor lakin menü tuşları bir süre basmıyor. Özellikle internette gazete falan okurken oluyor. Evde wifi'deyken sorun yok ama dışarı çıktığım zaman oluyor. Bir süre sonra sorun kendilğinden düzeliyor. Bazen de cihazı kapatıp açıyorum.

Sizce sorun donanımsal mı yoksa yazılımla mı ilgili? Garantiye gönderip bir ay telefonsuz kalmak istemiyorum. Çözüm önerisi olan var mı?

cihazınız arama yaptıktan sonra bu sorunu ortaya çıkarıyorsa yazılım güncellemeyi deneyin. Kesin çözüm

muratbeyim

muratbeyim

Üye
    Konu Sahibi
cihazınız arama yaptıktan sonra bu sorunu ortaya çıkarıyorsa yazılım güncellemeyi deneyin. Kesin çözüm

Arama yaptıktan sonra değil de genellikle mobil internet kullanırken yapıyor. Yazılım güncellemesini bir ay önce yapmıştım. Yeni bir güncelleme çıkmadı maalesef. Lakin yakında Jelly Bean (android 4.1) güncellemesi gelecekmiş. Onu bekliyorum. Belki o güncelleme ile sorun düzelir.

selimayyildiz

Üye
Sorun tabiki yazılımsal çünkü biz tuşa basmadan oluyor bu sorun ve mobil şebekeden EDGE'de bağlanıldığında oluyor yani 3G açıkken sorun yok. HTC sorunun yazılımsal olduğunu sorunla alakalı güncelleme geleceğini söyledi bana ama değişen bişey yok ne güncelleme var ne çözüm. Güvenli modda başlatın reset atın fabrika ayarlarına dönün Recovery Modda açıp factory reset yapın falan... Hepsini denedim bitek stok romla Android 4.0.3'e geri dönmeyi denemedim sorun devam ediyor. Sanırım 1 ay kadar güncelleme bekleyip stok rom yüklemek tek çözüm he bide bidaha HTC almamak... Alırım Nexus 4'ü ne güncelleme beklerim ne de sorun yaşarım...

Üst Alt