Doktora gitmeli miyim? Yada ne yapayım? (ciddi olalım lütfen)

Sponsorlu Bağlantılar

theyunus

theyunus

Üye
Allaha sığın ona yönel korkmana gerek yok
Allah seni senden daha iyi biliyor.
Kötü pis huylarını elinden geldiğince azaltmaya çalış.
Gerisine karışma...

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
"Allah'a dayan sa'ye sarıl hikmete râm ol Yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol."

Kardeşim, hiç bir şeyden korkmana gerek yok. Yüce Allah herkezin zaten yolu çizmiştir. Hayatta en kötü şeyleri yapsanda (biri hariç;kul hakkı yemek) Allah herşeyi affeder. Sen yeterki ona sığın. Biz insanların yada genel olarak canlıların yada tüm kainatın sığınacağı tek liman zaten odur. Kafan rahat olsun, Canı zamanında alanda verende zaten Allahtır. Can alan cellatlar bile bu bahsettiğimiz özgürlükten yararlanıyorlar. Düşünsene adam kaç kişinin katili olmuş o bile ne zaman canını alacak bilmiyor. Allahü-tealanın insan oğluna verdiği en büyük hediye "unutmaktır". Sen kafanı rahat tut. Zaten arkadaşlar gerekenleri uzun uzun yazmışlar. Burda unutmayacağın tek şey olsun; sağında ve solunda duran melekler senin ne yaptığını sadise sadise kaydediyor. Allahta ne yaptığını görüyor. Kalın sağlıcakla...

• Beğen
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Bence ne yap biliyor musun, bi anda cesaretini toplayıp geceleyin kalk ve ışıkları açmadan evin salonuna koş, ani bir şekilde dur, gözlerini kapa ve kollarını aç. O korktuğun şeylerin sana zarar vermesini bekle bakalım verebiliyor muymuş. Sonra yavaş yavaş gözünü aç, tekrar koşmaya başla odaları dolaş, baktın yaratık maratık yok kendi odana git ve güzel bi hayal kırıklığına uğra

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba kardeşim; öncelikle ilk sıkıntına şöyle değinmek istiyorum; bir dini programda sunucu söylemişti ''Peygamber efendimiz nefsinize hakim olamıyorsanız oruç tutun yahut ergenlik çağını geçtiyseniz evlenin'' diyor sunucu bu şekilde söylemişti, nefsinle ilgili bir sorunun var oruç tutmayı dene :oke:

İkinci sıkıntın yani karanlıktan korku olayına derince değineceğim neden dersen; Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar :oke:

Lise yıllarımdan kalma bir huy gibi bende gece çok geç saatlere kadar oturuyorum uyuyamamak değil malum teknolojiyi elden düşüremiyoruz!
Mesela şuan saat 00.38 ve ben muhtemelen 03.00 veya 04.00 gibi anca uyurum :bilmm

Gerek izlediğimiz korku filmleri, gerek yaşantımızda anlatılan korku hikayeleri, yaşanmış olaylar ve başımızdan geçen travmalar bütün bunlar bilinçaltımıza an ve an kayıt ediliyor depolanıyor yani! İzlediğimiz korku filmleri genellikle karanlıkta çekilmiştir, bilinçaltın bu karanlık olgusunu kenara not ediyor sen karanlığa geldiğin an bilinçaltın bunu algılayıp sana o filmlerdeki yaratıkları vs hatırlatıyor sende doğal olarak karanlıkta olmanın etkisi ile her an etrafta bişey varmış gibi hissedip korkuya dehşete kapılıyorsun; bazen dur cesaretli ol deyip kendine o karanlığa bakmaya kalktığın an orada bişey yokken bi varlık sana bakıyor gibi hissedersin ama orada duran bir sehpadır ama sen onu bilinçaltının oyununa gelerek gözünde bir yaratık olarak algılarsın; mesela 2 gün önce çok fena bi korku filmi izledim şuan kalk tuvalete git desen ya gitmem ya da evin bütün ışıklarını yakarak öyle giderim somuru: ama sana tavsiyem sürekli kendine telkinde bulun oradaki herşey aslında yok onları ben uydurdum aslında oradaki sadece masa sehpa veya başka bi obje gibisinden kendine bu şekilde telkinde bulun!

Mümkün olduğunca erken yatmayı alışkanlık haline getir! Aklına gelen seni ürküten bütün olgulardan uzak dur korku filmi vb şeylerden karanlıkta durmamaya çalış :oke:

Burada anlatmak isterim ama seni kötü etkileyeceği için askerde başıma gelen bi kaç olayı anlatmıyorum; şeytan-cin vb varlıklarla ilgili bi kaç olay geldi başıma seni en iyi ben anlarım desem yeridir; o yüzden bana dünyaları verseler asla karanlıkta dışarı çıkmam yani o derece; aman dikkat diyorum kardeşim :tebessüm:

Sen yine odanın ortasında tabutun belireceğini zannediyorsun ah be güzel kardeşim izlediğim filmlerden başıma gelenlerden bizim evde benim karşıma çıkma olasılığı olan şeyleri saymak bile istemiyorum :züü: somuru: o yüzden bunu iyi oku orda tabut yok :ünlem: orada tabut yok :ünlem: kimse sana bişey yapamaz :ünlem: orada kimse yok :ünlem: sadece kendini telkin et orada bişey olmadığına inandır kendini ;)
usta sana da geçmiş olsun valla yanlız değilmişim oruç tutma konusuna gelince sabah akşam 8 de ilaç almam gerek bu aralıkta yemek yememeye çalışırım zaten karnım acıktığı zaman illa bi yemek yerim bunun faydası olacağını sanıyorum.erken yatmaya gelince dün ailemden erken yattım antrenin ışığını yaktım öyle uyudum alışana kaadar böyle yatarım karar verdim dua öğrenmek dışında dini bilgi az okuyacağım çok kolay etkileniyorum.aslında aklıma kötü şeyler getirmemin bi sebebi de bu üç harflilerin bizim gibi dünyada yaşamasını biliyor olmam kirli çoraplarımı genelde kapının arkasına sallarım annem de üç harflilerin pis yerlerde dolandığını söylemişti aslında bu da geliyor aklıma o yüzden çorapları uçuruyorum sepete ama yine bunların dolandığını bilmek korkutuyor.artık bunların zarar vermeyeceğini yada allah izin vermeden zarar veremeyeceğini kafama oturtmam lazm :tşk:

• Beğen
Tepkiler: serhat1297 ve ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
usta sana da geçmiş olsun valla yanlız değilmişim oruç tutma konusuna gelince sabah akşam 8 de ilaç almam gerek bu aralıkta yemek yememeye çalışırım zaten karnım acıktığı zaman illa bi yemek yerim bunun faydası olacağını sanıyorum.erken yatmaya gelince dün ailemden erken yattım antrenin ışığını yaktım öyle uyudum alışana kaadar böyle yatarım karar verdim dua öğrenmek dışında dini bilgi az okuyacağım çok kolay etkileniyorum.aslında aklıma kötü şeyler getirmemin bi sebebi de bu üç harflilerin bizim gibi dünyada yaşamasını biliyor olmam kirli çoraplarımı genelde kapının arkasına sallarım annem de üç harflilerin pis yerlerde dolandığını söylemişti aslında bu da geliyor aklıma o yüzden çorapları uçuruyorum sepete ama yine bunların dolandığını bilmek korkutuyor.artık bunların zarar vermeyeceğini yada allah izin vermeden zarar veremeyeceğini kafama oturtmam lazm :tşk:
Aynen öyle kardeşim :oke: Rabbime sığın Rabbini zikret gör bak her şey yoluna girecektir :tebessüm:

• Beğen
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Aklıma yıllar önce gördüğüm bir rüya geldi, odada koltuğun kenarında otururken birden diğer kenarında cadılar bayramında kullanılan balkabaklarından gördüm, her göz kırpışımda daha da yaklaşıyordu. Bilirsin rüyada her şey aslından büyük etki yaratır(korku gibi). Kaçmak yerine yere uzanıp bana daha da yaklaşmasını bekledim ve sonunda uyandım. Eğer günlük hayatta herhangi bir şeyden korkacak olursam sanki dövüşüyormuş gibi davranıyorum, içimden o kötülüğe kafa tutuyorum. Tüm korkularımdan bu şekilde kurtuldum.

• Beğen
KayraBey

KayraBey

Üye
Kaç yaşındasın

zombaka

zombaka

Üye
Öncelikle o iş tutma seyi tahmin ettiğim şeyse normal bişey yapmayan kalmamıştır 2. evde cin peri falan varsa ister ışık aç ister kafana yorganı çek o seni bulur 3. 4-5 gün iş tutmazsan zaten kamyonu devirirsin yani istesende istemesende akacak kan damarda durmaz

• Beğen
enes0506

enes0506

Üye
Nas felak oku yat

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Bence en başta kendine daha az itici bir nick bul...

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
allah gostermesin yaw musallat olurlar bide anam anam.kamyona gelince o kadar ovduk ama is tutmaya gelince max 3 gun :ehe

• Beğen
Tepkiler: serhat1297

Üst Alt