Doktora gitmeli miyim? Yada ne yapayım? (ciddi olalım lütfen)

Sponsorlu Bağlantılar

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Doktora gitmeli miyim? Yada ne yapayım? (ciddi olalım lütfen)
Beyler ben uzun zamandır +18 filmler ile içiçeyim cinsel isteklerime yenik düşüp ortalama 3 günde bir iş yapıyordum.televizyon izlemek yemek yemek tuvalete gitmek size nasıl normal geliyorsa bana da bunlar normal geliyordu.ama kimseye herhangibir zararım yoktu bu normallik sosyal hayatıma yansımıyordu.neyse geçen bi komşumuz öldü iş kazası otopsi felan ordan etkilendim ben işlediğim günahların farkına varmaya başlayıp dini bilgiler okumaya başlamıştım en son şu azaplar konusunda bi yazı olurken ben baya etkilendim sağolsun youtübedada bi video var onu bi gördüm bilinçaltıma bi güzel oturdu karanlıkta ödüm kopuyor salona giderken odamın ışığı kapatıp arkama bakmadan uçuyorum gece 2lere kadar gözlerim faltaşı gibi açık her an biryerden birşey gelecek gibi oluyor uykularım kaçıyor uyuyamıyorum bi yerden çıt sesi gelse nefesimi tutup bi 10sn dinliyorum sonra sessiz sessiz nefes alıp vermeye devam.kafa zaten yorganın içinde çok kötüyüm sabah sarhoş gibi kalkıyorum.uykumu alamadığım için 2 den 6 ya kadar uyuyorum.ne yapmam lazım doktora gideyim mi yada ne önerirsiniz.doktora gidersem ilaç verir belki ama psikiyatri ilacı kullanamam yasak bana

• Beğen
Tepkiler: serhat1297 ve ___kaptan___

mrzstyl

mrzstyl

Üye
psikolojik problemlerin var git biraz gez dolaş hava al manita yap :oke: olmadı psikologa görün

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
mcnpl4

mcnpl4

Üye
once kendin yenmeyi dene uzun sureli bi sikinti oldugunu dusunmuyorum. suana kadar kac kez korktuysan hesabini yap kacinda basina kotu bisey geldi. yine bisey olmicak. boyle konularda dusunmeyi birak. insan beyni cok kurguluyor bi kaptirdin mi neler neler gelir aklina. yorgana saklansan da olan olur zaten cozum degil ama yorganin altina girdikten sonra cikmasi zor hic girme. birinin sana bisey olmayacagi garantisi verdigini dusun gec
uyku duzeni pat diye degisen bisey degil onun icin ekstra cabalaman lazim. korkunu yensen de uyku duzenin daga sonradan duzelir. aksama dogru seni yoracak seyler yapmayi dene yada kitap oku uykun gelebilir
ve uyku icin de korku icinde disarida gezmen ise yarayacaktir

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
once kendin yenmeyi dene uzun sureli bi sikinti oldugunu dusunmuyorum. suana kadar kac kez korktuysan hesabini yap kacinda basina kotu bisey geldi. yine bisey olmicak. boyle konularda dusunmeyi birak. insan beyni cok kurguluyor bi kaptirdin mi neler neler gelir aklina. yorgana saklansan da olan olur zaten cozum degil ama yorganin altina girdikten sonra cikmasi zor hic girme. birinin sana bisey olmayacagi garantisi verdigini dusun gec
uyku duzeni pat dige degisen bisey degil onun icin ekstra cabalaman lazim. korkunu yensen de uyku duzenin daga sonradan duzelir. aksama dogru seni yoracak seyler yapmayi dene yada kitap oku uykun gelebilir
birkaç kez denemeye çalıştım ama sürekli gözümün önüne geliyor o görüntü, yada odanın ortasında bi anda tabut oluşacakmış gibi gözüm sürekli orda.bunu yenmem lazım başka şeyle düşünmem lazım
teşekkürler bu arada :) önerilerinizi uygulayacağım okul dışında pek dışarı çıkmıyorum zaten artık biseyler ayarlamaya çalışırım

• Beğen
Tepkiler: serhat1297 ve ___kaptan___
mcnpl4

mcnpl4

Üye
beynin seni kandiriyorsa sen de inanmayacaksin. yaninda guvendigin biri varmis gibi dusun mesela. icinden onla diyalog kur olmadigini soyle ve gercekten yaninda ve sana destek olacakmis gibi ustune git korkularinin. salona giderken kosma vardiginda hicbisey olmayacak. ses duydugunda yorgana saklanma. ses duydugunda saklanip saniyelerce ne oldugunu anlamaya calismak yerine sesin geldigi yere bak bi anda gor hicbisey olmadigini boyle zorla kendini zamanla duzelir. ama hayatini bunlarla hapsetme bi yandan normal bi sekilde farkli aktiviteler yapmak icin de cabala
bu dediklerin normalde her insanda var. cogumuz odadan odaya kosmusuzdur pesimizden biri geliyor diye ama zamanla bisey olmadigini anladigimiz icin bunlardan kurtulduk. korktugun seylerden kacmadikca yenersin herseyi. saklanirsan kacarsan ne nerden nasil geliyor goremezsin ve daha cok korkarsin
ben karanliktan korkmuyorum ama hala burnumun dibinde duvar var da carpcakmisim gibi oluyorum her seferinde ama inatla yuruyorum cunku duvar yok
ama merak etme kendi kendine gecer bunlar zamanla. tek korkun bunlarla ugrasirken hayatinda biseyler aksatmamak olsun. uyku duzeni icin de arastirma yap hassas bisey bu duzen. bazen sehir degistirince bile butun duzenim degisiyor gece uyumuyorum gunduz normanlden fazla uyuyorum. su durumda biraz caba gerektiren bi konu benim surekli alt ust oluyor

Son düzenleme:
  • Beğen
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Önce sorunun kökenine in. Nasıl film izleyince böyle olduysan, gene film izleyerek sorunu çözebilirsin. Yani yerinde olsam Amerikan gençlik filmleri izlerim o zaman hiç sıkıntı kalmıyor. Yada komedi filmleri izle, yada bilim kurgu. Bende senin gibi sayılırdım senin kadar olmasa da ama böyle filmler izleye izleye, artık akşam vakti gece uyansam bile aynaya bakabiliyorum, karanlıkta mutfağa rahatça gidebiliyorum, evden bir ses geldiğinde onun kaynağına gidebiliyorum, rahatım yani :D

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
bunu da yapmıyordum :tşk: :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: serhat1297
KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
Korktuğun şeylerden kurtulmanın yolu kaçmak değil, korktuklarının üzerine gitmektir. Böylece korkularının yersiz olduğunu görecek ve kendine güvenin artacaktır. Bieşeylerle meşgul olmak ta iyi gelecektir. Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmamalısın. Bu konuda dua ile Allah'tan yardım dile. Allah inancın ne kadar kuvvetli ise o kadar başka şeylerden korkmazsın. Yatağa girdiğinde besmele çekip ayetel kürsiyi okumanı tavsiye ederim. Umarım kısa sürede işler yoluna girer ve rahata kavuşursun. Allah yardımcın olsun.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Korktuğum zaman kardeşimin odasında yatıyordum çok eskiden tabi sonra korkum geçince tekrardan kendi odama dönüyordum sende deneyebilirsin :)

mcnpl4

mcnpl4

Üye
buyuk kopekler gorunce korkularinin uzerine pek gitme yine de:ehe

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Korktuğun şeylerden kurtulmanın yolu kaçmak değil, korktuklarının üzerine gitmektir. Böylece korkularının yersiz olduğunu görecek ve kendine güvenin artacaktır. Bieşeylerle meşgul olmak ta iyi gelecektir. Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmamalısın. Bu konuda dua ile Allah'tan yardım dile. Allah inancın ne kadar kuvvetli ise o kadar başka şeylerden korkmazsın. Yatağa girdiğinde besmele çekip ayetel kürsiyi okumanı tavsiye ederim. Umarım kısa sürede işler yoluna girer ve rahata kavuşursun. Allah yardımcın olsun.
sağolasın zaten uzunca bi zamandır her gece en az 2 ayetel kursi ve tüm bildiğim duaları okuyorum ayrıca tüm kötülüklere karşı allaha sığındığımi söylüyorum.
buyuk kopekler gorunce korkularinin uzerine pek gitme yine de:ehe
ninja yıldızım yeter bana :ehe

• Beğen
KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
İsterse forumdaki nikini ve avatarını da değiştir, her ikisi de öteki tarafı çağrıştırıyor.:)

• Beğen
Tepkiler: theyunus, ___kaptan___ ve B.A.R.O.N
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
İsterse forumdaki nikini ve avatarını da değiştir, her ikisi de öteki tarafı çağrıştırıyor.:)
er geç gideceğimiz yer sonuçta :) aslında değiştirsem iyi olur sıkılmaya başladım önerisi olan varsa alabilirim :)

• Beğen
himmgarip

himmgarip

Üye
Unutma Allah istemediği sürece hiçbir varlık insana zarar veremez. Bu dediğin olayın aynısını yaşadım küçükken.1 yıl tuvalete kendim gidemedim. Ama inan zaman her şeye ilaç.Hemen geçmesini bekleme bu seni daha da geriletir. Sabırlı ol ve seni dahada fazla içine almasına izin verme. Cinsellik konusuna gelince emin ol neredeyse her erkek bu veya başka bir şekilde bu süreçten geçiyor.Biliyorsan Kuran-ı Kerim oku. Dua et. Cezasını bilmediğin suçları Allah affeder sadece tövbe et ve Allah tan dile.

• Beğen

revengefire44

Üye
Hocam bu tür durumlarda tek güvencen Allah'a sığınmak. Geceleri uyurken Ayetel Kürsi, Felak, Nas, İhlas, Fatihayi okumani tavsiye ediyorum. Psikolojik anlamda kendini iyi ve güvende hissedersin.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail, himmgarip ve KARİZMATİX
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
Unutma Allah istemediği sürece hiçbir varlık insana zarar veremez. Bu dediğin olayın aynısını yaşadım küçükken.1 yıl tuvalete kendim gidemedim. Ama inan zaman her şeye ilaç.Hemen geçmesini bekleme bu seni daha da geriletir. Sabırlı ol ve seni dahada fazla içine almasına izin verme. Cinsellik konusuna gelince emin ol neredeyse her erkek bu veya başka bir şekilde bu süreçten geçiyor.Biliyorsan Kuran-ı Kerim oku. Dua et. Cezasını bilmediğin suçları Allah affeder sadece tövbe et ve Allah tan dile.
okumumama yada bilmeme gerek yok ki karşı cinsin açık yerine bakmanın günah olduğunu gerek büyüklerimiz tarafından gerek dini bilgilerde bildiriliyordu benim(bizim) yaptığımız onu kat ve kat ilerisi allah affetsin beni bizi çok pişmanım ama 4-5 gün sonra bu pişmanlık duygusunun yenileceğini tahmin ediyorum hep microsoftun yüzünden hayatıma o soktu bunları birşey itiraf edeyim mi windows vista starter cd sini kurcalarken 2 adet video ile karşılaştım o gün benim için çok şeyler değişti.afedersiniz göğüs görmemiş çocuk neler gördü orda:agla:agla:$

• Beğen
98farom98

98farom98

Üye
Kardeşim çok çok egçmiş olsun ya psikoloğa git bana göre de ama ilaç yazmaz inşallah 7 tane Ayetelkürsi oku Allahım ben kendimi sana teslim ettim nefsimi sana teslim ettim senden yardım beklerim de dene bakalım

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
teşekkür ederim hepinize çok sağolun düne göre bugün daha iyiyim ınş geçer allah sıkıntısı olan herkese rahmet kapısını sonuna kadar açsın sağlıklı* huzurlu mutlu mesut günler nasip etsin. iyi geceler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: serhat1297, 98farom98 ve revengefire44
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Merhaba kardeşim; öncelikle ilk sıkıntına şöyle değinmek istiyorum; bir dini programda sunucu söylemişti ''Peygamber efendimiz nefsinize hakim olamıyorsanız oruç tutun yahut ergenlik çağını geçtiyseniz evlenin'' diyor sunucu bu şekilde söylemişti, nefsinle ilgili bir sorunun var oruç tutmayı dene :oke:

İkinci sıkıntın yani karanlıktan korku olayına derince değineceğim neden dersen; Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar :oke:

Lise yıllarımdan kalma bir huy gibi bende gece çok geç saatlere kadar oturuyorum uyuyamamak değil malum teknolojiyi elden düşüremiyoruz!
Mesela şuan saat 00.38 ve ben muhtemelen 03.00 veya 04.00 gibi anca uyurum :bilmm

Gerek izlediğimiz korku filmleri, gerek yaşantımızda anlatılan korku hikayeleri, yaşanmış olaylar ve başımızdan geçen travmalar bütün bunlar bilinçaltımıza an ve an kayıt ediliyor depolanıyor yani! İzlediğimiz korku filmleri genellikle karanlıkta çekilmiştir, bilinçaltın bu karanlık olgusunu kenara not ediyor sen karanlığa geldiğin an bilinçaltın bunu algılayıp sana o filmlerdeki yaratıkları vs hatırlatıyor sende doğal olarak karanlıkta olmanın etkisi ile her an etrafta bişey varmış gibi hissedip korkuya dehşete kapılıyorsun; bazen dur cesaretli ol deyip kendine o karanlığa bakmaya kalktığın an orada bişey yokken bi varlık sana bakıyor gibi hissedersin ama orada duran bir sehpadır ama sen onu bilinçaltının oyununa gelerek gözünde bir yaratık olarak algılarsın; mesela 2 gün önce çok fena bi korku filmi izledim şuan kalk tuvalete git desen ya gitmem ya da evin bütün ışıklarını yakarak öyle giderim somuru: ama sana tavsiyem sürekli kendine telkinde bulun oradaki herşey aslında yok onları ben uydurdum aslında oradaki sadece masa sehpa veya başka bi obje gibisinden kendine bu şekilde telkinde bulun!

Mümkün olduğunca erken yatmayı alışkanlık haline getir! Aklına gelen seni ürküten bütün olgulardan uzak dur korku filmi vb şeylerden karanlıkta durmamaya çalış :oke:

Burada anlatmak isterim ama seni kötü etkileyeceği için askerde başıma gelen bi kaç olayı anlatmıyorum; şeytan-cin vb varlıklarla ilgili bi kaç olay geldi başıma seni en iyi ben anlarım desem yeridir; o yüzden bana dünyaları verseler asla karanlıkta dışarı çıkmam yani o derece; aman dikkat diyorum kardeşim :tebessüm:
birkaç kez denemeye çalıştım ama sürekli gözümün önüne geliyor o görüntü, yada odanın ortasında bi anda tabut oluşacakmış gibi gözüm sürekli orda.bunu yenmem lazım başka şeyle düşünmem lazım
Sen yine odanın ortasında tabutun belireceğini zannediyorsun ah be güzel kardeşim izlediğim filmlerden başıma gelenlerden bizim evde benim karşıma çıkma olasılığı olan şeyleri saymak bile istemiyorum :züü: somuru: o yüzden bunu iyi oku orda tabut yok :ünlem: orada tabut yok :ünlem: kimse sana bişey yapamaz :ünlem: orada kimse yok :ünlem: sadece kendini telkin et orada bişey olmadığına inandır kendini ;)

Üst Alt