Dizüstündeki interneti android telefonda kullanmak [Çözüm]

Sponsorlu Bağlantılar

gencyazilim

Üye
    Konu Sahibi
Dizüstündeki interneti android telefonda kullanmak [Çözüm]
Arkadaşlar bildiğiniz gibi, interneti ve wifisi olan bir dizüstündeki interneti yine dizüstündeki wifi bağlantınız aracılığı ile etrafınıza aynı bir wifi modem gibi internetinizi dağıtabilirsiniz. Yalnız sıkıntı şuradaki windowsun normal olanaklarıyla bilgisayarınızdan dağıttığınız internet her nedense İphono ya da Sybian veya Bada OS ile bu kurduğunuz wifi ağına bağlanabilinirken android yüklü telefonlarla bu mümkün olmuyor. Android telefonlar yalnızca modemlerden gelen wifilere dahil olabiliyorlar.

Ara tara kaç gündür bununla uğraşıyorum. Sonunda çözdüm, olayı buraya da yazayım. Kısacası sorunun çözümü android telefonunuzda değil. Sorunun çözümü dizüstü bilgisayarınızda.

Aşağıda vereceğim sitedeki yazanları bilgisayara yapın sorun tamamdır. Site ingilizce. İngilizce bilmeyenler için ben kısaca özetleyeceğim.

Virtual Router isimli programı bu adresten indirin. Bilgisayara kurun, programı çalıştırın. Direk açılır açılmaz ilk kutucuğa Wifi adı girin, herhangi bir şey olabilir, altına Wifi prolasını girin ve aşağıdan start shearing düğmesine basın, işte bu kadar. Android telefonunuzla artık PCnizdeki interneti kullanarak nete girebilirsiniz.

İngilizcesi olanlar için çözüm sitesi, detaylı anlatım:

• Beğen
Tepkiler: ugur2333

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
peki masaüstü bilgisayarımda bluetooth cihazım var. bu yolla bilgiayardaki interneti android telefondan kullanabilirmiyim. bu konuda bilgin varmı acaba?

gencyazilim

Üye
    Konu Sahibi
geç cevap için özür dilerim. Bu konuda bir bilgim yok maalesef. Bildiğim kadarıyla olmaması lazım...

err00r

Üye
zaten bilgisayarın wifisi kadar androidinde çekiyor pek işe yaracağını düşünümüyorum bluetooth ile internet bağlantısı olsa daha güzel olur bence yinede emeğine sağlık

nazmi28

nazmi28

Üye
kardesım bunu nasıl yaptın bıraz daha acarmısın dıyelımkı dırek kablolu modemden gelen (wifisi olmayan) ınternetı cep telefonu ile nasıl eslestırıyosun ne ıle eslestırıyosun ben tam olarak anlayamadım bıraz daha acarmısın konuyu ben proyu kurdum herhangı bısey oldugu yok

forza5454

forza5454

Üye
örneğin: Evinizdeki modemin wireless özelliği yok. Dizüstünüzden LAN ile internete bağlanıyorsunuz fakat telefonunuzlada bağlanmak istiyorsunuz. İşte bu anda virtual router veya connectify devreye giriyor. Benim çok işime yarayan programlar bunlar. Çünkü yukarıdaki olayın aynısı bende mevcut :)
Birkaç bilgi vermek istiyorum. Virtual routerı kurduğumda "Could not be started" uyarısıyla karşılaşıyordum. Araştırmalarım sonucunda sorunu çözdüm. Program start butonuyla olduğu gibi komut satırıylada "başlat/çalıştır/cmd" çalıştırılabilir. Bunun için komut satırına :
netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=Test =password
netsh wlan start hostednetwork
yazmanız yeterli olacaktır. Telefon ile bağlandınız. Birde baktınızki bu seferde ip adresi alınamıyor cinsinden bir hata veriyor. Bu sefer size statik ip kullanma yolu görünüyor. Bunun içinde Ağ bağlantılarıma giriyoruz ve virtual routerin bağdaştırıcısına sağ tıklayıp özellikler diyoruz. İpv4'ünden Statik ip.ye LAN Bağdaştırıcımızda yazan bilgieri ve Lan bağdaştırıcımıza yazdığımız dns adreslerini giriyoruz. Son olarak telefonunda dizüstümüzünde kablosuz özelliğini resetlediğinizde bağlantı sağlanıyor.
Neyse, bunuda yaptınız. Bağlantı tamam. Sorun yok. Tarayıcıya girdiniz. Bu seferde bağlantının olduğunu fakat internetin gelmediğini gördünüz. Şunları yapmaya başlayın: Denetim masasından tekrar ağ bağdaştırılarına geliyorsunuz. LAN Bağdaştırınıza sağ tıklayıp özellikleri seçiyorsunuz. "Paylaşım" sekmesi altında ,virtual routerin bağdaştırıcısını seçiyorsunuz. Tamam diyorsunuz. Cep telefonunuzun ve dizüstünüzün wlan adaptörüne son bir kez reset attıktan sonra bununda çözüldüğünü göreceksiniz.
Yukarıdaki bütün bilgiler benim paylaşımımdır. Hepsi başıma geldiği için yazdım. Umarım bazı arkadaşlara yardımcı olmuşumdur ;) K.Gelsin ;)

mancukya

Üye
Windows ag ayarlarindan hic programsiz wifi dagitma zaten münkün olan bir sey.
usb kablo ile tehtering diger secenek ve bluetoth ilede net paylasimida ayni sekilde.
Gerci bu Bleutoh meraklisi arkadaslarida anlamiyorum yani 15 20 liraya wifi anahtarlar varken Bleutoth ile ugrasmak gereksiz olmasina ragmen ama imkani var

gencyazilim

Üye
    Konu Sahibi
Windows ag ayarlarindan hic programsiz wifi dagitma zaten münkün olan bir sey.
usb kablo ile tehtering diger secenek ve bluetoth ilede net paylasimida ayni sekilde.
Gerci bu Bleutoh meraklisi arkadaslarida anlamiyorum yani 15 20 liraya wifi anahtarlar varken Bleutoth ile ugrasmak gereksiz olmasina ragmen ama imkani var

Hocam windowsun kendi dağıtma özelliği de var senin söylediğin gibi fakat bu özellik her nedense Androidde çalışmıyor. Ben wifiyi windowsun arabirimi ile dağıtıyorum, çalıştığımız oda da bir Iphone 4S, bir BadaOS 2 tane de android telefon mevcut. Bada ve Iphone benim PCye bağlanıp nete giriyor ama androidler listede görmüyor bile. 3. parti yazılımlarla interneti gördüğünü görebiliyorsunuz. Wifi tarayı programlar var onu kurunca telefona wifi ağını gördüğünü gösteriyor ama bağlanmıyor. O yüzden bu programı kullanıyoruz.

----------Eklendi @ 23:42:26 ---------- Yazıldı @ 23:40:43 ----------

örneğin: Evinizdeki modemin wireless özelliği yok. Dizüstünüzden LAN ile internete bağlanıyorsunuz fakat telefonunuzlada bağlanmak istiyorsunuz. İşte bu anda virtual router veya connectify devreye giriyor. Benim çok işime yarayan programlar bunlar. Çünkü yukarıdaki olayın aynısı bende mevcut :)
Birkaç bilgi vermek istiyorum. Virtual routerı kurduğumda "Could not be started" uyarısıyla karşılaşıyordum. Araştırmalarım sonucunda sorunu çözdüm. Program start butonuyla olduğu gibi komut satırıylada "başlat/çalıştır/cmd" çalıştırılabilir. Bunun için komut satırına :
yazmanız yeterli olacaktır. Telefon ile bağlandınız. Birde baktınızki bu seferde ip adresi alınamıyor cinsinden bir hata veriyor. Bu sefer size statik ip kullanma yolu görünüyor. Bunun içinde Ağ bağlantılarıma giriyoruz ve virtual routerin bağdaştırıcısına sağ tıklayıp özellikler diyoruz. İpv4'ünden Statik ip.ye LAN Bağdaştırıcımızda yazan bilgieri ve Lan bağdaştırıcımıza yazdığımız dns adreslerini giriyoruz. Son olarak telefonunda dizüstümüzünde kablosuz özelliğini resetlediğinizde bağlantı sağlanıyor.
Neyse, bunuda yaptınız. Bağlantı tamam. Sorun yok. Tarayıcıya girdiniz. Bu seferde bağlantının olduğunu fakat internetin gelmediğini gördünüz. Şunları yapmaya başlayın: Denetim masasından tekrar ağ bağdaştırılarına geliyorsunuz. LAN Bağdaştırınıza sağ tıklayıp özellikleri seçiyorsunuz. "Paylaşım" sekmesi altında ,virtual routerin bağdaştırıcısını seçiyorsunuz. Tamam diyorsunuz. Cep telefonunuzun ve dizüstünüzün wlan adaptörüne son bir kez reset attıktan sonra bununda çözüldüğünü göreceksiniz.
Yukarıdaki bütün bilgiler benim paylaşımımdır. Hepsi başıma geldiği için yazdım. Umarım bazı arkadaşlara yardımcı olmuşumdur ;) K.Gelsin ;)

Hocam tecrübelerin için teşekkürler, benim bu programı kullanmaya başladığımda bahsettiğin sorunların hiçbirisi bende olmadı ama daha geçtiğimiz hafta sonu bir arkadaşa telefonla bu işlemi yaptırmaya çalıştım, programı yüklettim falan ama start deyince senin söylediğin ilk hatayı aldığını söylemiş ve işin içinden çıkamamıştım. Artık bunu da hallederiz inşallah :) Sağ olasın.

oceangoing

Üye
Hocam paylaşım birçok insanın ortak problemine merhem olmuş bende baya bi araştırmıştım benimde 7 inch lik bir tabletim var buna evde vınndan nasıl net paylaştırırım derken download.com da keşfettiğim bir programla çare bulmuştum ismi connectify ve çok kullanışlı bir pro idi derken muadilleri türedi sizinde paylaştığınız gibi hepsini denedim fakat sizinkinde hata aldım eğer sizcede bi mahsuru yoksa birde şu 1 aydır keşfettiğim yeni programı deneyin baya stabil bir program dediğim gibi yaklaşık 1 aydır sürekli kullanıyorum herhangi bir hata ile karşılaşmadım download.comda rasgele buldum tavsiye ederim
Buyrun

nazmi28

nazmi28

Üye
kardesım bılgın ve acıklaman ıcın saol guzel anlatım olmus...ama sanırım ben bu işi çozemıcem yınede saol

Astrosman

Astrosman

Üye
Teşekkürler

nazmi28

nazmi28

Üye
Hocam paylaşım birçok insanın ortak problemine merhem olmuş bende baya bi araştırmıştım benimde 7 inch lik bir tabletim var buna evde vınndan nasıl net paylaştırırım derken download.com da keşfettiğim bir programla çare bulmuştum ismi connectify ve çok kullanışlı bir pro idi derken muadilleri türedi sizinde paylaştığınız gibi hepsini denedim fakat sizinkinde hata aldım eğer sizcede bi mahsuru yoksa birde şu 1 aydır keşfettiğim yeni programı deneyin baya stabil bir program dediğim gibi yaklaşık 1 aydır sürekli kullanıyorum herhangi bir hata ile karşılaşmadım download.comda rasgele buldum tavsiye ederim

Buyrun

kardesım sende acıkllasaydın proyu daha guzel olurdu yıne de saol...baglantı yapılımı falan

----------Eklendi @ 15:49:50 ---------- Yazıldı @ 14:50:53 ----------

Buyrun

telefondan .....ağından ip adresi alınıyor dıyor ve bağlantı kesikdi diyor kardesım burda sıkıntı nerdedır sanırım prograamı laptobla eşlestırıp ip adresını kullanmasına ızın vermek ama nasıl olacak acıklarsan sevınırım

forza5454

forza5454

Üye
kardesım bılgın ve acıklaman ıcın saol guzel anlatım olmus...ama sanırım ben bu işi çozemıcem yınede saol
sorunun ne olduğunu yazarsan belki yardımcı olabilir. Eğer ip adresi alnamıyor yazıyorsa o zaman ağ bağdaştırıcılarından sanal ağın özeliiklerine girip statik ip.yi seçmelisin. Resim aşağıya ekledim. İp adresini ve diğerlerini kendine göre ayarlamalısın. Daha sonra wifi adaptörlerine reset atıp sanal ağ programını baştan çalıştırmayı unutma

nazmi28

nazmi28

Üye
tesekkurler ama dedıklerını yapıyoorum ama bı yerde sıkıntı oldugu bellı daha telefon wifi yi gormuyor once bunu gormesı lazım kı sonra dıgerlerıne gecelım acıklaman ıcın yınede saol

bluegirl4ever

Üye
virtual router could not be started uyarısı geliyor malesef :((

mucoyaho

mucoyaho

Üye
hakkaten bunu çözmeniz için biraz bilginiz olması gerekir.basit gibi görünüyor ama karmaşık :) yapamayıncada başınıza dert oluyor.bence denemeyn :)

ismail074

Üye
ben yapıyuorum dedıklerını baglanıyo ama telefon ınternete gırmıyo ızın de verıyorum yıne gırmıyo kafayı yıcem bana bı yol gosterın

BatuhanOzalp77

BatuhanOzalp77

Üye
Ustam Allah senden razı olsun bu program çok makbule geçti iş yerinde oturdugm yerde wifi cekmıyordu bende laptopu kablolu şekilde bağlıyordum şimdi telefonla bağlanabiliyorum teşekkürler.

calypso16

calypso16

Üye
yazılanları pek detaylı okumadım yalnız ben connectify pro diye bir program kullanıyorum.

- - - Eklendi - - -

yazılmış pardon

avcitalip

avcitalip

Üye
zaten bilgisayarın wifisi kadar androidinde çekiyor pek işe yaracağını düşünümüyorum bluetooth ile internet bağlantısı olsa daha güzel olur bence yinede emeğine sağlık

hatta benim telefonumun wi-fi'si leptobumun wi-fi sinden daha iyi çekiyor :ehe :evet:

Üst Alt