Discovery Custom Dialer silindi yardımmm

• 25 Ağustos 2014
  • 3138 Okunma
  • 38 Cevap

1. Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce aldığım Discovery telefonumu kurcalarken eXdialer diye bir dialer uygulaması yüklemiştim ve kendi cihazın kendine ait dialer ve rehber uygulamalarını silmiştim.. Şimdi eXdialer de yanlışlıkla silindi ve sonuç olarak ne rehberimi görebiliyorum ne de birini arayabiliyorum :D
    eXdialeri de tekrar yüklemek istemiyorum discovery nin stock dialer ve rehber uygulamarına nasıl ulaşabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar..

Yazan: Ka7an
  2. rootlu biri sistem dosyasindan kopyalayip verebilir sana. olmadi romu indir zip dosyasiyla acip bulursun sonra telefonda gereken yere kopyalarsin
    ---
    bulduktan sonra solid explorer ile system/app klasorune atip ozelliklerini rw-r-r yapman lazim

Samsung ile gönderdi
  3. Rootlu birinin sistem dosyasından kopyalayıp bana vermesi haricinde hiçbişey anlamadım yazdıklarından. Diyeceksin ki madem anlamıyosun bu konulardan ne halt yemeye root yaptın :D haklısın ama zaten rootu da yanlışlıkla yapmıştım :D

4. rom dosyasi olur ya ziple cwmden yuklersin yada bilgisayarla orjinal rom kurarsin. iste o dosyayi zip dosyasi acan programla acicaksin icinden uygulamanin apk dosyasini bulabilirsin. ama normal uygulama gibi kurulmuyor. system klasorune atman lazim. sonra da okuma yazma salt tarzi ayar var onu rw-r-r yapman lazim. onu anlatmaya calistim biraz karisik oldu
    ---
    uygulama silmek yerine titanium backup tarzi bi uygulamayla dondur daha iyi

Samsung ile gönderdi
  5. Yada sen en iyisi
    Sp flash Tool ile Stock romu flashla
    her yerde yazıyor.
    Googleye General mobile discovery stock rom yaz gelir.

Mobil cihaz ile gönderdi
  6. Romun içinde sadece disk görüntüsü dosyaları var. Daemon toolsla açmaya çalıştım ama olmadı. Neyi yanlış yapıyorum acaba? Apk dosyalarını yanlış yerde mi arıyorum? Bu da romun içinden çıkan dosyalar. Yardımlarınız için çok teşekkürler bu arada.

< Resmi açmak için tıklayın >

7. SHS

SHS
    Ben sana atayım da neyi atmalıyım :hmmm

Mobil cihaz ile gönderdi
  8. Telefonun stock dialer ve rehber uygulamalarını atabilirseniz çok mutlu olurum. Ben yaklaşık 3 ay önce mallık yapıp ikisini de sildim. Şuan 3. taraf dialer ve rehber uygulamaları ile idare etmeye çalışıyorum ama çok sıkıntı çıkarıyolar.

9. Mobil cihaz ile gönderdi
  10. Telefonumu sadece rootlamaya çalışırken bunları becerdiysem flashlamaya (?) çalışırken ne yaparım düşünmek istemiyorum :D bana sadece telefonun kendi dialer ve rehber uygulamaları lazım sonrasında da bir daha asla sistem uygulamalarıyla uğraşmıycam :D teşekkürler yine de...

11. İnan bana 3 dk dan fazla zamanını almaz.
    Resimlerde anlatılanlardan farklı olarak hiçbir şey yapmıyorsun.
    sadece anlatıları yap
    toplasan 30 mause tıklamasını aşmaz:D

Mobil cihaz ile gönderdi
  12. Kardes bu kolay ilk olarak rehberin cihazda hangi dosyada oldugunu ogren (misal: andoir/obb gibi) pcye usb ile bagla pcye su isimli programı indir = recuva bu silinen dosya ve klasorleri bulur yeniden yukler neyse gerisi sende :)

Mobil cihaz ile gönderdi
  13. Bu uğraştıracağa benziyor ama deneyeceğim. Bu da olmassa flashlamak zorunda kalacağım. Flashlamak format atmak oluyor değil mi yani cihazda bulunan her türlü kullanıcı uygulamaları ve verileri siliniyor? Bir de rehber ve dialer cihazda konum olarak nerde olur bilen var mı? Hepinize teşekkürler...

14. Mobil cihaz ile gönderdi
  15. Samsung ile gönderdi
  16. Rom lar root istemezmi?
    ---
    Rim icin root gerekiyor diye biliyorum

Mobil cihaz ile gönderdi
  17. root yok mu zaten. rom yukleme yapilmicak rom dosyasindan gereken apk'lar alinacak sadece
    ---
    ama apk'lari gerekli yere atarken root gerekli yine

Samsung ile gönderdi
  18. Belki yardim isteyen root atmak istemez ama yinede guzel fikir tebrikler

Mobil cihaz ile gönderdi
  19. root olmasa silemezdi zaten ama sonradan root kaldirdiysa bilemem

Samsung ile gönderdi
  20. Konunuzu hiç anlamadım çözdünüz mü çözmediniz mi. :D

Sildiğin apk'yi birinden veya romun zipinin içinden çekip aynı yere atıp, rw-r--r-- izinleri verip düzeltebilirsin. Hiçbir şey yapamıyorsan romu tekrar flashla.
    ---
    Rom yüklemek için de root gerekmez. Belki dolaylı yoldan gerekebilir, cwm yüklemek için falan ama farklı yollarla da yüklenebilir cwm. Direkt olarak romu flashlamanın root yetkisiyle alakası yoktur. @Tufkan

Yüklüyor...
23/10/2018 - 12:15