Discovery Custom Dialer silindi yardımmm

Sponsorlu Bağlantılar

Tufkan

Tufkan

Üye
Bukadarda gimmenin luzumu yoktu yav :D

Invoke

Invoke

Üye
gimme? :D

Tufkan

Tufkan

Üye
Gömme yazcaktim :D

Invoke

Invoke

Üye
Estağfurrullah. :D

Tufkan

Tufkan

Üye
Meslek neydi? :D

Invoke

Invoke

Üye
İşsizlikle meşgulüm.
konuyu da sohbete çevirmeyelim. :D

SHS

SHS

Üye
Telefonun stock dialer ve rehber uygulamalarını atabilirseniz çok mutlu olurum. Ben yaklaşık 3 ay önce mallık yapıp ikisini de sildim. Şuan 3. taraf dialer ve rehber uygulamaları ile idare etmeye çalışıyorum ama çok sıkıntı çıkarıyolar.

Şuan atamam internet hızım düşük

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Biraz arastirma ile konumu bulmaya calisicagimTam olarak kısa anlattığımı uzun ve resimli şekilde link buldum umarim ise yarar :)

Bu konu çok işime yaradı teşekkürler.
apk dosyalarini da bulabilecek mi bu. en basiti telefonun orjina romu kullanilarak yapilmis bi rom indir. zip dosyasi oluyor. sonra da bana mesaj at hallederiz[CWM][STOK ROM] DİSCOVERY 4.2.1 V6565 Nolu 5. Son Güncelleme - MaxiCep

surum 4.2.1'se bundan alabiliriz

Bir tane rom indirmiştim, içeriğinin fotosunu da atmıştım yukarıdaki bir mesajımda. Sanırım işimize yarar o.
root yok mu zaten. rom yukleme yapilmicak rom dosyasindan gereken apk'lar alinacak sadeceama apk'lari gerekli yere atarken root gerekli yine

Root erişimi var telefonda. Zaten ne geldiyse başıma hep o rootdan geldi :D

Konunuzu hiç anlamadım çözdünüz mü çözmediniz mi. :D

Sildiğin apk'yi birinden veya romun zipinin içinden çekip aynı yere atıp, rw-r--r-- izinleri verip düzeltebilirsin. Hiçbir şey yapamıyorsan romu tekrar flashla.Rom yüklemek için de root gerekmez. Belki dolaylı yoldan gerekebilir, cwm yüklemek için falan ama farklı yollarla da yüklenebilir cwm. Direkt olarak romu flashlamanın root yetkisiyle alakası yoktur. @Tufkan

Bende anladığımdan emin değilim çözdük mü çözemedik mi :D ama çözeceğimize inanıyorum, içimden bir ses doğru yerde arıyorsun çözümü diyor, hadi hayırlısı :D

Tufkan

Tufkan

Üye
Peki... 2 tuğgeneral in yanında ustegmen olarak boynumuz kildan ince :DYardimci olabiliyorsak ne mutlu bize ......

Invoke

Invoke

Üye
Bir deneyin bakalım.
system/priv-app rw-r--r--

Ekli dosyalar

mcnpl4

mcnpl4

Üye
o resimden bulamadim ama qarapaq imdada yetisti:D system/app da olabilir bende contacts ve dialer o dosyada

Invoke

Invoke

Üye
Bir deneyin belki çalışmaz ama kaybedecek bir şey yok durduruldu hatası verirse silersiniz.
Ben priv-app'dan aldım iki yerde de deneyiver.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
rw-r-r olayini solid explorer ile ayarlayabilirsin. apk'yi konuma attiktan sonra basili tutulp seceneklerden halledersin. baska dosya yoneticisi de ise yarar

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
o resimden bulamadim ama qarapaq imdada yetisti:D system/app da olabilir bende contacts ve dialer o dosyada

Bende system/app klasörüne attım zaten diğer stock apk dosyaları da ordaydı ve izinleri de root explorer kullanarak rw-r-r şeklinde yaptım. priv-app diye bi klasör yoktu direk system/app vardı bende oraya attım. Bu apk dosyalarının normal uygulama kurar gibi yüklenmesi gerekmiyor değil mi? Yada telefonu resetlemem mi gerekiyor? İşe yaramadı çünkü.Teli yeniden başlattıktan sonra sim kartı görmemeye başladı uğraştıkça batıyorum...

Invoke

Invoke

Üye
Sen en iyisi cwm gir full wipe yap romu tekrar flashla. :D önce önemli şeylerin yedeğini al.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
attiktan sonra olmazsa kur yeniden baslat

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Stock romu spflash tool ile flashla istersen başka yol yok gibi
İlk defa yapcaksan

Burada resimli anlatım var ben uygulamıştım zamanında sorun çıkmamıştı:oke:

Burada anlatılan yol ile romu flashladım ve fabrika ayarlarına geri döndü, herşeyi de silerek. Neyse ki yedek almıştım. Ama bu sefer de başka bir sorun çıktı, bu rom baya eski, telefonu ilk aldığımda kullandığımı hatırlıyorum ve sistem güncellemesine baktığımda sadece ufak hata düzeltmeleri flan diyor. Ben sistemimi flashlamadan önceki sürüme geri döndürmek istiyorum. OTA güncellemeleri sırayla mı gidiyor yani tüm güncellemeleri tek tek sırayla indirip kurmak mı zorundayım yoksa bu rom orijinal değilmi? Yani sorun romda mı? Bu şekilde mümkün değil kullanamam telefonu.Sistem güncellemelerini OTA üzerinden tek tek indiriyorum, sorun yok şimdilik, Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

NextWorld

NextWorld

Üye
Rica ederim telefon ilk aldığın gibi oldu:oke:
Orjinaldir.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin;)

Üst Alt