Discovery Custom Dialer silindi yardımmm

Sponsorlu Bağlantılar

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Discovery Custom Dialer silindi yardımmm
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce aldığım Discovery telefonumu kurcalarken eXdialer diye bir dialer uygulaması yüklemiştim ve kendi cihazın kendine ait dialer ve rehber uygulamalarını silmiştim.. Şimdi eXdialer de yanlışlıkla silindi ve sonuç olarak ne rehberimi görebiliyorum ne de birini arayabiliyorum :D
eXdialeri de tekrar yüklemek istemiyorum discovery nin stock dialer ve rehber uygulamarına nasıl ulaşabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar..

mcnpl4

mcnpl4

Üye
rootlu biri sistem dosyasindan kopyalayip verebilir sana. olmadi romu indir zip dosyasiyla acip bulursun sonra telefonda gereken yere kopyalarsinbulduktan sonra solid explorer ile system/app klasorune atip ozelliklerini rw-r-r yapman lazim

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
rootlu biri sistem dosyasindan kopyalayip verebilir sana. olmadi romu indir zip dosyasiyla acip bulursun sonra telefonda gereken yere kopyalarsinbulduktan sonra solid explorer ile system/app klasorune atip ozelliklerini rw-r-r yapman lazim

Rootlu birinin sistem dosyasından kopyalayıp bana vermesi haricinde hiçbişey anlamadım yazdıklarından. Diyeceksin ki madem anlamıyosun bu konulardan ne halt yemeye root yaptın :D haklısın ama zaten rootu da yanlışlıkla yapmıştım :D

mcnpl4

mcnpl4

Üye
rom dosyasi olur ya ziple cwmden yuklersin yada bilgisayarla orjinal rom kurarsin. iste o dosyayi zip dosyasi acan programla acicaksin icinden uygulamanin apk dosyasini bulabilirsin. ama normal uygulama gibi kurulmuyor. system klasorune atman lazim. sonra da okuma yazma salt tarzi ayar var onu rw-r-r yapman lazim. onu anlatmaya calistim biraz karisik olduuygulama silmek yerine titanium backup tarzi bi uygulamayla dondur daha iyi

NextWorld

NextWorld

Üye
Yada sen en iyisi
Sp flash Tool ile Stock romu flashla
her yerde yazıyor.
Googleye General mobile discovery stock rom yaz gelir.

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Romun içinde sadece disk görüntüsü dosyaları var. Daemon toolsla açmaya çalıştım ama olmadı. Neyi yanlış yapıyorum acaba? Apk dosyalarını yanlış yerde mi arıyorum? Bu da romun içinden çıkan dosyalar. Yardımlarınız için çok teşekkürler bu arada.

SHS

SHS

Üye
Ben sana atayım da neyi atmalıyım :hmmm

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Telefonun stock dialer ve rehber uygulamalarını atabilirseniz çok mutlu olurum. Ben yaklaşık 3 ay önce mallık yapıp ikisini de sildim. Şuan 3. taraf dialer ve rehber uygulamaları ile idare etmeye çalışıyorum ama çok sıkıntı çıkarıyolar.

NextWorld

NextWorld

Üye
Stock romu spflash tool ile flashla istersen başka yol yok gibi
İlk defa yapcaksan

Burada resimli anlatım var ben uygulamıştım zamanında sorun çıkmamıştı:oke:

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Stock romu spflash tool ile flashla istersen başka yol yok gibi
İlk defa yapcaksan

Burada resimli anlatım var ben uygulamıştım zamanında sorun çıkmamıştı:oke:

Telefonumu sadece rootlamaya çalışırken bunları becerdiysem flashlamaya (?) çalışırken ne yaparım düşünmek istemiyorum :D bana sadece telefonun kendi dialer ve rehber uygulamaları lazım sonrasında da bir daha asla sistem uygulamalarıyla uğraşmıycam :D teşekkürler yine de...

NextWorld

NextWorld

Üye
İnan bana 3 dk dan fazla zamanını almaz.
Resimlerde anlatılanlardan farklı olarak hiçbir şey yapmıyorsun.
sadece anlatıları yap
toplasan 30 mause tıklamasını aşmaz:D

Tufkan

Tufkan

Üye
Kardes bu kolay ilk olarak rehberin cihazda hangi dosyada oldugunu ogren (misal: andoir/obb gibi) pcye usb ile bagla pcye su isimli programı indir = recuva bu silinen dosya ve klasorleri bulur yeniden yukler neyse gerisi sende :)

Ka7an

Ka7an

Üye
    Konu Sahibi
Kardes bu kolay ilk olarak rehberin cihazda hangi dosyada oldugunu ogren (misal: andoir/obb gibi) pcye usb ile bagla pcye su isimli programı indir = recuva bu silinen dosya ve klasorleri bulur yeniden yukler neyse gerisi sende :)

Bu uğraştıracağa benziyor ama deneyeceğim. Bu da olmassa flashlamak zorunda kalacağım. Flashlamak format atmak oluyor değil mi yani cihazda bulunan her türlü kullanıcı uygulamaları ve verileri siliniyor? Bir de rehber ve dialer cihazda konum olarak nerde olur bilen var mı? Hepinize teşekkürler...

Tufkan

Tufkan

Üye
Biraz arastirma ile konumu bulmaya calisicagimTam olarak kısa anlattığımı uzun ve resimli şekilde link buldum umarim ise yarar :)

Tufkan

Tufkan

Üye
Rom lar root istemezmi?Rim icin root gerekiyor diye biliyorum

mcnpl4

mcnpl4

Üye
root yok mu zaten. rom yukleme yapilmicak rom dosyasindan gereken apk'lar alinacak sadeceama apk'lari gerekli yere atarken root gerekli yine

Tufkan

Tufkan

Üye
Belki yardim isteyen root atmak istemez ama yinede guzel fikir tebrikler

mcnpl4

mcnpl4

Üye
root olmasa silemezdi zaten ama sonradan root kaldirdiysa bilemem

Invoke

Invoke

Üye
Konunuzu hiç anlamadım çözdünüz mü çözmediniz mi. :D

Sildiğin apk'yi birinden veya romun zipinin içinden çekip aynı yere atıp, rw-r--r-- izinleri verip düzeltebilirsin. Hiçbir şey yapamıyorsan romu tekrar flashla.Rom yüklemek için de root gerekmez. Belki dolaylı yoldan gerekebilir, cwm yüklemek için falan ama farklı yollarla da yüklenebilir cwm. Direkt olarak romu flashlamanın root yetkisiyle alakası yoktur. @Tufkan

Üst Alt