Discovery 2 Telefonunuzu Ayağa Kaldırın

Sponsorlu Bağlantılar

chegue01

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2 Telefonunuzu Ayağa Kaldırın
Selam arkadaşlar öncelikle bu konuda telefonu açılmayanlar telefon hafızasında yedeği olmayanlar ziple yüklenebilir romu olmayanlar için telefonu nasıl ayağa kaldıracanızı anlatıyorum.

CWM recovery yüklü olması lazım yüklü değilse
İlk Olarak Bu Dosyaları İndiriyoruz :
Cwm ve Fastboot :
Rom :

Discovery 2.rar Dosyasını Masaüstüne çıkarıyoruz iki klasör çıkacak fastboot klasörünü YerelDisk:C ye atıyoruz C:\fastboot olarak görünecek yani bu işlem şimdilik kalsın.
Rardan çıkan diğer klasör ile telefonumuza cwm yüklüyoruz herşeyi hazırdır
-SP_Flash_Tool klasörüne giriyoruz
-flash_tool.exe uygulamasını çalıştırıyoruz
-Çıkan uyarıya ok diyip geçiyoruz
-Scatter-loading e tıklıyoruz MT6592_Android_scatter dosyasını seçiyoruz
-Downloada tıkladıktan sonra telefonumuz kapalı vaziyette usb ile bağlıyoruz ve kendiliğinden yüklüyor bu CWM yükleme işlemini yapamassanız farularda daha ayrıntılı anlatımlar var takip edebilirsiniz
CWM yüklediğinizi düşünerek diğer aşamaya geçiyorum
-rom olarak verdiğim dosyayı indirdikten sonra ismini rom.zip olacak şekilde düzenliyoruz.
-rom.zip olarak düzenlediğimiz rom dosyasını C:\fastboot un içine atıyoruz
-Telefonu ses açma + güç tuşuna basılı tutarak recovery modda açıyoruz
-telefon recovery moddayken usb ile bilgisayara bağlıyoruz driverler yüklenmesini bekliyoruz yüklendikten sonra
-Başlata giriyoruz arama kısmına cmd yazıyoruz
-Gelen ekrana sırasıyla şunları yazıyoruz
cd c:\fastboot yazıyoruz entere basıyoruz
adb push ROM.zip /sdcard/ROM.zip yazıp entere basıyoruz ve bekliyoruz

2-3 dakika içerisinde fastboot klasörüne attığımız rom.zip dosyası telefonumuzun dahili hafızasına kopyalanmış olacak artık en kolay kısıma geldik

cwm menü çince ilk menüde ses kısma tuşuyla
1. zip yazan menüyü seçiyoruz
2. menüde ilk baştakine giriyoruz
3. menude rom.zip dosyasını seçip no yazısının altındaki rom.zip i seçiyoruz ve artık rom yükleniyor işlem bitiyor.

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Hocam anlayamadım bu orijinal rom mu?

chegue01

Üye
    Konu Sahibi
orjinal rom değil idolx + romu telefonu çalışmayanlar için türkçe dil var bu romda tek farkı açılış anımasyonu

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
orjinal rom değil idolx + romu telefonu çalışmayanlar için türkçe dil var bu romda tek farkı açılış anımasyonu
Bi' sorum daha olacak; bunda da bildirim paneli laglı mı? Stock romda çok laglı da. Bu arada konu için elinize sağlık.

chegue01

Üye
    Konu Sahibi
ben kurduğumda bir sorunla karşılaşmadım

nostegas

nostegas

Üye
kardeş no such file or directory diye bi hata veriyo cmd

chegue01

Üye
    Konu Sahibi
fastboot kalasörünü yereldisk c ye atmamışsındır

nostegas

nostegas

Üye
tmm kardeş sorun düzeldi rom.zip diye atmıştım sadece rom diye değiştirip atacakmışım

tayfur422

tayfur422

Üye
kardeşim dedikleri cmd ye kadar dogru yaptım cmd ye cd c:\fastboot yazdım daha sonra adb push rom.zip\sdcar\rom.zip şeklinde yazdım ekranda bir sürü yazı cıktı daha sonra recoveryden zip e girdim sdcarda girdim zip dosyası yok yardım edermisin ?

Üst Alt