Galaxy S4 Mini İ9190 Cm-13. Marshmallow Official Nightly(Sürüm T. 2015-12-22 )

Sponsorlu Bağlantılar

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Cm-13. Marshmallow Official Nightly(Sürüm T. 2015-12-22 )
S4 MİNİ GT-I9190 CİHAZLAR İÇİNDİR.
GÜNCELLEME İLE de YAPABİLİRSİNİZ (RESİMLER sürüm 26/12/2015Li olan romdan alınmıştır.)

Aşağıdaki konularda bazı anlatımlar mevcuttur.

[ROOT] Galaxy S4 Mini I9190 - 4.4.2 Kitkat ROOT + Recovery Menü Yükleme Anlatım - MaxiCep

s4 mini 4.2.2 root atmak (GT-I9190 root anlatım konusu) - MaxiCep

Kurulum
  • İndirdiğiniz rom dosyasını ve GApps paketini hafıza kartına atın.
  • Cihazınızı kapatıp “Recovery Mode” ile başlatın.
  • “Backup” bölümünden her ihtimale karşı kullandığınız romun yedeğini alın.
  • Recovery mode’da “Wipe” işlemlerini yapın.["wipe data/factory reset" - "wipe cache partition" ]
  • “Install” seçeneğinden .zip şeklindeki rom dosyasını yükleyin.
  • Yükleme tamamlanınca aynı şekilde “GApps paketini” yükleyin.
  • Son olarak “Reboot” seçeneğine gelerek cihazınızı yeniden başlatın.
  • Cihazın açılmasını bekleyin. İlk açılış yakalaşık olarak 10-15 dakika kadar sürebilir

• ROM: (en üssteki en güncel olandır seçebilirsiniz)
  • GApps (Google uygulamaları) paketini indirin.(Bu bağlantıdan size verilen direkt gapps paketini uygulamanızda yarar vardır, seçenekler belirtilmiştir ihtiyaca göre seçim yaparak gapss paketi alabilirsiniz)(mikro veya pico paket)
Dikkat burada paylaşılan CyanogenMod 13 Galaxy S4 Mini modellerinden sadece GT-I9190 modeli içindir, Konuya ekran görüntüleri, en kısa zamanda aktarılacaktır, rom geliştirme aşamasında ve official olan ilk sürümdür doğabilecek sorunlara karşı tedbirli olmakta fayda vardır. Yükleyen deneyen bilgisi olan arkadaşlar yorumları bekliyoruz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: burcuva

kanser0101

Üye
Merhaba, bahsettiğiniz gibi güncellemeler telefonuma geldi fakat 3 güncellemeyi de yapmama rağmen sürüm değişmedi. Hata nerede olabilir acaba ? Cihazım tabii ki rootlu ve cm 12.1 yüklü.

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
güncelleme sürümü ile alakalıdır diye düşünüyorum ben henüz deneyemedim güncelleme yaparak

reflex

reflex

Üye
Telefon hızı 5.1 e göre değiştimi peki bu sürümde nasıl farklılıklar var ben babama verdimde s4 ini cihazımı genede merak ediyorum.

baskahmet

baskahmet

Üye
bend s4 miniyi ablama verdim yaza yeni telefon alacam, bu romu da merak ettim doğrusu

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
S4 i9500 için ne zaman gelir acaba?

androfilex

androfilex

Üye
"NOT: Cm13 Romunu yükleyebilmek için S4 MİNİ cihazınız rootlu ve stock rom yüklü olmalı."
Stock romun yüklü olması gerekmiyor. Herhangi romdan full wipe yaparak cwm ile sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: reflex

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
"NOT: Cm13 Romunu yükleyebilmek için S4 MİNİ cihazınız rootlu ve stock rom yüklü olmalı."
Stock romun yüklü olması gerekmiyor. Herhangi romdan fu ll wipe yaparak cwm ile sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz.
Statüs 7 hatası verdi wipe işlemleri ile kurulum yapınca
Telefon hızı 5.1 e göre değiştimi peki bu sürümde nasıl farklılıklar var ben babama verdimde s4 ini cihazımı genede merak ediyorum.
Güncelleme ile geldiği için ve gördüğüm kadarıyla pek bir fark göremedim ben

Son düzenleme:

berk alican

Üye
Kullanan arkadaşlar nasıl durum ?

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
Ben kullanıyorum ne yönden sorduğuna bağlı :) ayrıntıların iyi olanıda var kötü olanıda mesela sms kısmında kişi gönderme işi mms ile yapılıyor sadece, onun dışında şarj durumu stabil durumlarda kullanışlı, vs :)

berk alican

Üye
Ben kullanıyorum ne yönden sorduğuna bağlı :) ayrıntıların iyi olanıda var kötü olanıda mesela sms kısmında kişi gönderme işi mms ile yapılıyor sadece, onun dışında şarj durumu stabil durumlarda kullanışlı, vs :)

mesela geçen sene lollipop versiyonun çok sorun yaşadım. Arama yapmıyordu. Sim kartı okumuyordu. Wifiden update indirmiyordu. Bunun üstüne samsung roma geçmiştim. Tabi ilk sürümlerdi 1 hafta zor dayandım. Şimdi yine aynısı :) yine sürüm çıktı ama güvenip kuramıyorum.
Sms de ki sorun kişiyi gönderirken mi ? o dert değil :) başka böyle kafayı yedirtebilcek varmı mesela geçen sene yaşadığım sorunlar var mı ?

Teşekkür ederim
birde geçen sene yedekleme çalışmıyordu. lollipop ile yedek aldım yeniden kurdum görmedi o yedeği. Sanırım özel rom olduğu için google kesiyor. Doğru mu ?

ErSin9006

Üye
    Konu Sahibi
hangisinden başlayım bilmiyorum :) yeni olduğu için sıkıntı durumları var elbet arama yapmada sıkıntı yok sim karttada yok wifiden update işlemi ben hiç bir romda yapamadım nedendir bilmiyorum ama hep faild oldu keza bundada yaşadım aynı sorunu şarj ya da şebeke sorunu yaşamadım pil ekranı ve pil optimizasyonu var ;) sonra veri kullanımı sayacı kablosuz ve hücresel olarak ayrı ayrı proğramlarım toplam bellek kullanımı vs göstergesi var, depolama ve usb seçeneği mevcut birde usb takınca modem mi şarj mı yoksa dosya aktarımımı olduğunu soruyor vs gözüme çarpanları dilimin döndüğünce söyledim :)) prof bilgiler edinmek için kurcalama fırsatım olmadı henüz buarada şuan çok stabil bir durumda

berk alican

Üye
hangisinden başlayım bilmiyorum :) yeni olduğu için sıkıntı durumları var elbet arama yapmada sıkıntı yok sim karttada yok wifiden update işlemi ben hiç bir romda yapamadım nedendir bilmiyorum ama hep faild oldu keza bundada yaşadım aynı sorunu şarj ya da şebeke sorunu yaşamadım pil ekranı ve pil optimizasyonu var ;) sonra veri kullanımı sayacı kablosuz ve hücresel olarak ayrı ayrı proğramlarım toplam bellek kullanımı vs göstergesi var, depolama ve usb seçeneği mevcut birde usb takınca modem mi şarj mı yoksa dosya aktarımımı olduğunu soruyor vs gözüme çarpanları dilimin döndüğünce söyledim :)) prof bilgiler edinmek için kurcalama fırsatım olmadı henüz buarada şuan çok stabil bir durumda

dayanamadım kurdum. ilk defa gecelik romdan memnun kaldım gibi :) şuanlık birşey yok inş fazla olmaz. Yazarım gene teşekkürler

Dn@

Dn@

Üye
Arkadaşlar yüklerken (status 7) installation aborted hatası alıyorum yardımcı olabilecek var mı

berk alican

Üye
Arkadaşlar yüklerken (status 7) installation aborted hatası alıyorum yardımcı olabilecek var mı

Kardes nasil yapiyosun bilmiyorum ama soyle anlatim. 1 samsung romu olsun sonra root supersu at sonra recovery sonra wipe factory sonra install zip de romu yukle sonra gapps yukle

Dn@

Dn@

Üye
hocam 5.1.1 yükler gibi yüklüyorum stock rom da attım temiz olsun diye yine aynı hatayı verdi sonra 5.1.1 e döndüm onun üzerine kurmak için format adımlarını yaptım fakat yine aynı hatayı aldım satus 7 yani romu yüklemeye basınca veriyor bunu ilerleme falan olmuyor

berk alican

Üye
hocam 5.1.1 yükler gibi yüklüyorum stock rom da attım temiz olsun diye yine aynı hatayı verdi sonra 5.1.1 e döndüm onun üzerine kurmak için format adımlarını yaptım fakat yine aynı hatayı aldım satus 7 yani romu yüklemeye basınca veriyor bunu ilerleme falan olmuyor

kardeş valla ben dediğim şekilde kurdum. recovery hangisini kullanıyorsun

gissever

Üye
Verilen linkteki LTE modeli için yani 9195 için sanırım bir de buradakini dener misin?

Dn@

Dn@

Üye
Verilen linkteki LTE modeli için yani 9195 için sanırım bir de buradakini dener misin?

Hocam çok teşekkür ederim rom u veren arkadaş yanlış bilgi vermiş hocam buna root nasıl atacaz peki ?
yükledim rom u fakat zaman lazım eksikleri var hala snapshot çıkana kadar yada stabil bir rom çıkana kadar bekleyeceğim

berk alican

Üye
bence rom güzel. geçen seneki gibi olur diye çekindim ama hiç öyle çıkmadı. 3-4 tane hata gördüm sadece
1. Kurulum yapılırken diğer telden al diyince çöküyor.
2. Eski telden geri yükleme yapmıyor. (Google kesmiş olabilir bilmiyorum sizde nasıl ?)
3.Cyanogen olan uygulamalar devre dışı bırakılamıyor. Root ile sildim
4. Şarjı kötü gibi sizde nasıl ?

başka sorun görmedim hani şunu yaptım kastı çöktü görmedim.

Üst Alt