Cloudflare hakkında bilgi ve kurulum// resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Cloudflare hakkında bilgi ve kurulum// resimli anlatım
cloudflare nedir?
cludflare dns yönlendirmesi ile çalışan sitemizin hızına,performansına ve güvenliğine katkı sağlayan ddos vb. saldırılardan koruyan bir servistir ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunmaktadır
nasıl kurulur?
1- cloudflare resmi web sitesine girerek hesap oluşturun
2-karşınııza site ekleme ekranı geliyor sitenizin adresini yazarak scan dns records butonuna tıklayın
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

3-cloudflare sitenizi analiz ederken 60 sn bekleyin ve devam butonuna tıklayın

4-bu aşamada alt domainler varsa kayıt oluşturmamız gerekiyor name bölümüne alt domainin adın,ıpv4adress bölümüne sitenizin ıp adresini yazarak add records butonuna tıklayın subdomain listweye eklendiğinde cloudlarenin dalt domainde etkin olması için yanındaki bulut simgesine tıklayın alt domainleri ekleme işleminniz bitiğinde bir sonraki adıma geçmek için continue butonuna tıklayın

5-bu aşamada ücretli veya ücretsiz planlardan birini seçmeniz gerekiyor basit siteler için ücretsiz de yeterlidir planınızı seçtikten sonra continue butonu ile bir sonrakı adıma geçin

6- sitemizde cloudflarenin aktif olabilmesi için en önemli aşamaya geldik bu aşamada domain sağlayıcımuızın yönetim panelinden nameserverlerimizi cloudfflarenin verdiği namerverle değiştirip kaydedin ve continue diyerek kurulumu bitirin
7- açılan sayfada durum aktif olarak gözüküyorsaa işlem tamamlanmıştır,tebrikler:alkis:

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Windows 10 un Pazardan Allah Korusun Nazardan :kro2: Konu İçin :tşk:

Üst Alt