Hostinger bedava web hosting kurulumu resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

enes.32

Üye
    Konu Sahibi
Hostinger bedava web hosting kurulumu resimli anlatım
İnternet sitesi açmak için alan adı ve domain gereklidir.Bu ikisi farklı şeyler olmalarına rağmen birlikte bulabileceğimiz sitelerde var.Busiteleri yeni başlayanlar için tavsiye ederim.Tabikide bunların ücretsizlerini internette bulabiliriz fakat bunların çoğu sitenizin içersinde reklam yayınlar.Biz reklamsız bir hosting olan hostingeri kullanıcağız üstelik 2 gb'da alan hakkımız bulunuyor.Hostingere kayıt yapmak için sitesine girerek sipariş vere tıklıyoruz.

E-postamıza hostingerden gelen maildeki linke tıklıyoruz.

Ücretsiz hesaptan sipariş veriyoruz.

Burada alan adımızı şeçmemizi istiyor.Biz bedava alan adı alacağımız için alt alanadı diyoruz.Alan adımızı yazıyoruz ve sağ taraftan istediğimiz uzantıyı seçiyoruz.Ben sitem için p.ht yi seçtim.Site adresim oldu.Normal domain alsaydınız sitenin 12 saat kadar inaktif kalacaktı fakat biz subdomain kullandığımız için sitemiz 10 saniye sonra aktif olacaktır siteniz inaktif derse sayfayı yenileyin.
Artık sitemizi yönetebiliriz.Yönete tıklıyoruz.

Karşımıza sitenin yönetim paneli geliyor.
Eğer hazır bir site kuracaksanız web sitesi bölümünden Web Sitesi Kurucusuna tıklabilirsiniz orada hazır şablonlar bulunmakta istediğinizi seçin siteniz uğraşsız bir şekilde kurulacaktır.

Bu bölümü hazır websitesi kullanıcaklar için anlatıyorum dileyen okumayabilir.
Burada birçok şablonvar kendinize uygun olanını seçiniz.
Şimdide sitenizleilgili özellikleri girin.

İşte site kurmak bukadar kolay.Şimdi sitenizi gönlünüzce düzenleyeblirsiniz.

Eğer daha gelişmiş bir şey arıyorsanız otamatik yükleyicide birçok seçenenek var.Şimdi hepsini tek tek anlatamam .Buradakı hazır siteler hakkında internette birçok bilgi var.
Size tavsiyem bu bölümdeki hazır siteleri kullanmanızdır.

Şimdi ise sitemizi ftpile hostinge yükleyeceğiz.
Bunun için yönetim panelinde sağ tarafta hesap bilgisi kısmındaki sitenizin ıp adresi ve kullanıcı adına ihtiyacımız var.Parola ise önceden belirlediğiniz paroladır.
Öncelikle kendinize bir ftp programı edinin ben SmartFTP Client kullanıcağım adresinden indirebilirsiniz.

Ftp adresini kullanıcı adını ve şifreyi girdikten sonra ftp hesabınıza bağlanıyoruz.
Web sitemizi public_html nin içine atmamız lazım.İnternet sitesinin ana sayfası index.html dir.Onun için index.html uzantılı bir deneme sitesi yapıp hostinge yolluyorum.

Sitemiz hostingeyüklendi. Siteyi test ediyorum.
Site sorunsuz birşekilde yüklendi.
Ayrıca e-postaları yönet kısmından kendinize domaininize özel eposta alabilirsiniz.
Evet hepsi bu kadar umarım yardımcı olmuşumdur.

• Beğen
Tepkiler: kol@j

Ahmt15

Üye
Güzel konu olmuş ancak kullanan arkadaşlardan yorumlar alabilirsek daha güzel olur sanki. Arkadaşlar aranızda kullanan var mı varsa tavsiye eder mi? Özellikleri baya iyi gibi duruyor.

marist

marist

Üye
Resimler yok.

Üst Alt