Püf Noktası Windows Phone VPN ayarlama işlemi nasıl ayarlanır?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Windows Phone işletim sistemli cihazlarınızda VPN ayarlama işlemi nasıldır ve VPN ayarları nasıl ayarlanır detaylı bir şekilde makalemiz üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.


İnternette gezerken güvenliği önem veriyorsanız ve bulunduğunuz ülkede açık olmayan web sayfalarına girişte sıkıntılar yaşıyorsanız VPN sistemi tam size göre diyebiliriz.Bizde sizler için Windows Phone VPN Ayarları olarak bir konu hazırladık.

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN’ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN’ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP’ler gibi) da kurtarırlar.

İnternet ortamında bir çok ücretli ve ücretsiz VPN sistemi bulunmaktadır.Bizde sizler için en iyi internet deneyimiz sunan Hide.me sistemini seçtik.Hide.me ile 2 GB bir internet kotası sunmaktadır ve bu sistemin Windows Phone işletim sistemleri için nasıl kuralacağınız göreceksiniz.

Hide.me VPN sisteminden faydalanabilmek için ilk olarak buradan üye olmanız gerekmektedir.Aşağıda gösterildiği gibi mail adresinizi yazarak bu sisteme üyelik işlemini başlatabilirsiniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Mail adresinizi yazdıktan sonra mail kutunuza gelen aktivasyon bağlantısına tıklamanız gerekmektedir.Gelen aktivasyon linkinden kullanıcı adı ve şifre belirlemelisiniz.Bu işlemden sorna 2 GB ücretsiz VPN hizmetine sahip olacaksınız.
Hide.me adresine üyelik işlemini tamamladıktan sonra VPN hizmeti için Windows Phone telefonumuz için gerekli ayarları yapmamız gerekmektedir.Windows Phone için ise ilk olarak Ayarlar bölümüne giriniz.Aşağıdaki gibi VPN seçeneğine giriş yapınız.Buradan ise Hesap Ekleme bölümüne giriniz.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

aşağıdaki resimde ise sunucu ayarları ve üye olduğumuz hide.me adresindeki kullanıcı adı ve şifremizi gösterilen yere yazıyoruz.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Sunucu adı olarak free-nl.hide.me bağlantısını kurunuz.Yukarıda anlattığımı gibi kullanıcı adı ve şifesinden sonra kaydet butonuna tıklayınız.Artık VPN hizmetiniz kullanıma hazır durumdadır.Eğer emin olmak istiyorsanız ve bağlantınızı kontrol etmek istiyorsanız bu adresten kurmuş olduğunuz VPN hizmetini kontrol edebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: dark_13 ve Buğra
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt