Çin Malı Telefonlara Dikkat!!!( Sürekli Güncellenecek)

Sponsorlu Bağlantılar

Odysseus

Odysseus

Üye
4 ay kadar en üst model çin malı çift hatlı televizyonlu telefon kullandım başımda elimde ve ayağımda yanmalar uyuşmalar başladı doktora gittim 2 kez MR çektirdim Allaha şükür bişey çıkmadı ancak bi daha asla çin malı bi telefon kullanmam kullanacak olanlar iyi düşünmeli Allah korusun sağlıklarını kaybedebilirler.

Dostum 1 buçuk yıldır Trident kullanıyordum sorunsuz bir şekilde üstelik günde ortalama 4 saat konuşuyordum onunla. Sıkıldım enişteme verdim şimdi Verson VX99 aldım. JAVA'lı. Hani oyun program atılamıyor diyorsunuz ya... Ben telefonu elime alıp kulağıma götürüyorum başka biyerimi kullanmadığım için ayaklarımda falan yanma olmadı. Bu nasıl bir sağlık sorunu anlamadım. Birşey çıkmamış bakın geçmiş olsun. Bende soğukta fazla durma ondandır. :op:

Tartışma mesajı silinmiştir. ( ChavRash )

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Konudaki tartışma mesajları silinmiştir. Tartışmanın tekrar etmemesini rica ederiz.

İyi forumlar.

41birol

Üye
trıdent mb-330t telefon aldım.telefondaki özellikler benim diyende yok.canım nokıa' mıda takas edip üstüne de para verdim.KVK bayisinden 24 ay garantiylen aldım.Nokıa aynı telefonu yapsa herhalde 1500tl.ye satar.Çok memnunum.Türkiye'deki tek gerçek garanti trıdent te olduğunu söylediler.:)

Odysseus

Odysseus

Üye
Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan

thief1981

Üye
valla ya nedne çinlilere para yediriyorsunuz üstelik doğru düzgün servisi olmayan telefonu alıyorsunuz verin parasını kat kat güzel telefonlar alın
evet haklısın paranızı çine değil isveçlilere veya başka yabancılara verin hemde kat kat.arkadaşlar saçmalamayın.nokia da çinde üretiliyo,ericsonda,samsungda.adamlar çift hattı tek işlemcide çalıştırmayı başarmış.daha yeni bir teknoloji tabiki hataları olacak.eksikleri olacak ben bu telefonların zamanla daha güzel ve sağlam olacağına inanıyorum.şu anda çift hatlı telefonlara özellikle türkcell.nokia destek vermiyor.samsung 1 hata yaptı bi model çıkardı adamları pişman ettiler oda vazgeçti düşünün samsung gibi bir firma baş edemedi.adamlar 50 tl lik üretim masrafı olan bi cihazı 500,600 lere satamıyolar artık hemde iki sim kullananlar için 2 telefon satamıyorlar.çin malları diğer büyük firmaların karlarını azaltıı.doğal olarak buda tüketicinin lehine olan bi durum.lütfen ön yargıyla yaklaşmayalım.cihazın özelliklerini inceledikten sonra deneyen birinden de bilgi alın.bende trident mb 100t var 2 yıldır 1 kere arıza yapmadı düşmesine rahmen.bu çin malı değilmi adamlar sağlam da yapabiliyor demekki.

Odysseus

Odysseus

Üye
evet haklısın paranızı çine değil isveçlilere veya başka yabancılara verin hemde kat kat.arkadaşlar saçmalamayın.nokia da çinde üretiliyo,ericsonda,samsungda.adamlar çift hattı tek işlemcide çalıştırmayı başarmış.daha yeni bir teknoloji tabiki hataları olacak.eksikleri olacak ben bu telefonların zamanla daha güzel ve sağlam olacağına inanıyorum.şu anda çift hatlı telefonlara özellikle türkcell.nokia destek vermiyor.samsung 1 hata yaptı bi model çıkardı adamları pişman ettiler oda vazgeçti düşünün samsung gibi bir firma baş edemedi.adamlar 50 tl lik üretim masrafı olan bi cihazı 500,600 lere satamıyolar artık hemde iki sim kullananlar için 2 telefon satamıyorlar.çin malları diğer büyük firmaların karlarını azaltıı.doğal olarak buda tüketicinin lehine olan bi durum.lütfen ön yargıyla yaklaşmayalım.cihazın özelliklerini inceledikten sonra deneyen birinden de bilgi alın.bende trident mb 100t var 2 yıldır 1 kere arıza yapmadı düşmesine rahmen.bu çin malı değilmi adamlar sağlam da yapabiliyor demekki.

Haklısın arkadaşım. Bizim genç arkadaşlar nedense Amerika'ya İsrail'e para kazandırmayı savunuyor. Aslında Çin'de üretilen Teknoloji herkesin zoruna gidiyor. Şöyle bir örnek te ben vereyim. Türk telekomdan ADSL hizmeti satın alan müşterilere hediye olarak verilen modem tek portlu. Neden: Çünkü 4 kişiye ayrı internet hizmeti satmak var, bir de tek kişiye satıp 4 kişiye paylaştırmak var. Neden TTNET yüzde 75 zarar etsin ki. Bu da aynı şey. Nokia çift hatlı telefon satıp neden iki telefon yerine tek telefon satsın ki. Sadece Nokia değil tabi diğer Avrupalı üreticilerden de bahsediyorum. Umarım Türk'lerin yapamadığını Çinliler yapar. Biz de belki kıyısından köşesinden yakalarız teknolojiyi...

khytr89

khytr89

Üye
Sadece taklit çinlileri övenler için yazdım;

Hangi nokia nın htc nin ekranı 5 cm den düşünce ekranı parçalanmş?Ama çin telefonu vardı arkadaşımda paramparça oldu ekranı.Ayrıca neden mi pahalı nokia htc.Sebebi yaptıkları testlerde gizli.Herkes chip in sitesindeki - nokia telefonlara işgence yapıyor - maddeli konuyu resimleriyle okuyabilir.

Şahsen 300 tl ye çin telefonu alacağıma gider 3310 alırım en azından param çöpe gitmez.

Ama tabiki bu takit cihazlar için geçerli.Minton - trident ve orjinal anycool ü önerebilirim.

--------------- Ekleme ---------------

Haklısın arkadaşım. Bizim genç arkadaşlar nedense Amerika'ya İsrail'e para kazandırmayı savunuyor. Aslında Çin'de üretilen Teknoloji herkesin zoruna gidiyor. Şöyle bir örnek te ben vereyim. Türk telekomdan ADSL hizmeti satın alan müşterilere hediye olarak verilen modem tek portlu. Neden: Çünkü 4 kişiye ayrı internet hizmeti satmak var, bir de tek kişiye satıp 4 kişiye paylaştırmak var. Neden TTNET yüzde 75 zarar etsin ki. Bu da aynı şey. Nokia çift hatlı telefon satıp neden iki telefon yerine tek telefon satsın ki. Sadece Nokia değil tabi diğer Avrupalı üreticilerden de bahsediyorum. Umarım Türk'lerin yapamadığını Çinliler yapar. Biz de belki kıyısından köşesinden yakalarız teknolojiyi...

Arkadaşım o verdiğin paraya ve kampanyaya göre değişiyor.
Bana kablosuz verdiler.Arkada 4 port mevcut + kablosuz öelliğiyle birlikte 8 kişi daha katılabilir.Toplam 12 kişi kulanabilir 1 modemi.Ancak bu türkiye nin alt yapısıyla ilgili bir durum.Hatlara çok yüklenilmesin veya da çabuk arızalanmasın diye yapılan bir taktik olabilir.
Ama şahsen 40 mbps lik bir netim ve altyapım olsa 12 kişiyle paylaşırdım.

Odysseus

Odysseus

Üye
Sadece taklit çinlileri övenler için yazdım;

Şahsen 300 tl ye çin telefonu alacağıma gider 3310 alırım en azından param çöpe gitmez.

Ama tabiki bu takit cihazlar için geçerli.Minton - trident ve orjinal anycool ü önerebilirim.

işte bunu anlatmaya çalışıyorum. ORJİNAL ürün diyorum her zaman. Bir de 3310 zevk meselesi. Benim gözümde hala vazgeçilmez bir telefon. Sıfırını bulsam 300 YTL verebilirim

_KadirşinaS_

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar cahilce tartışmaları lütfen bırakın. Yok parayı İsveç'e, İsrail'e, ABD'ye mi kaptıracağız; yok çin malı telefonlarda yeni teknolojiler varmış.
Bir kere ABD'yi İsrail'i işin içine katarsanız bırakın telefonu, bu gün domates yiyemezsiniz domates. Dünyada domatesin tohumunu üreten ve ihraç eden tek ülke İsrail.
Ayrıca Çinlilerin yeni teknoloji falan koyduğu yok, çünkü Çin'de teknoloji yok. Bana bir örnek verin Çin'in dünyaya sunduğu teknolojilerden. Çift hattı ilk GM getirdi. Çin sadece taklit etti.
Bazıları Nokia da Çin'de üretim yapıyor demiş. Ona bakarsan Toyota da Türkiye'de üretim yapıyor şimdi Toyota Türk malı mı oldu? Toyota motoru, güvenlik paketini kendisi yolluyor biz burada fason yapıyoruz. Nokia da aynen böyle yapıyor. Bir kaliteye oturttuğu standart ürünlerini Çin'e yollayıp işçiliği ucuz olduğu için orada en fazla montajını yaptırıyor.
Benim telefonum çok iyi çıktı diyenler olmuş. Beş parmağın beşi de bir değil ama 300 liraya da tombala çekemem. Gider 500-600 liraya adam gibi kaliteyi satın alırım.
Yanlış anlaşılmasın ben Nokia ya da herhangi başka bir markayı savunmuyorum.Benim de Nokia'nın satış politikalarında ve bazı ürünlerinde kabullenemediğim noktalar var. Ama ne olduğu belirsiz cihazların, çoluk çoucuğun elinde gezmesinde büyük tehlike gördüğüm için bu konuyu açma gereği hissettim
Ayrıca konu bilgilendirme amacıyla açılmıştır. Şahsi yorumlarınızla lütfen tartışmaya çevirmeyin.
Herkese iyi forumlar...

metal-23

metal-23

Üye
Niye kardeş ben aylardır kullanıyorum taş gibide çalışıyor tvside çift hattıda. Belki sar degeri falan yüksektir belkide degildir elininzde resmi belgemi var? kimin telefonu patlamış?

Sen nokia 5700 mı satıyorsun? Adam gibi video oynaymıyormu? tam ekran canavar gibide oynatıyor bir senedir kullanıyorum telefon kapanmadı?

TABİKİ BU TELEFONLARI GENELDE 13-14-15-16-17 YAŞ KAPSAMINDAKİ GENÇLERE PAZARLIYORLAR.AMA YAZILAN HİÇ BİR ŞEY DOĞRU DEĞİL TEK DOĞRU VAR.ADAM GİBİ VİDEO OYNATMAZ.ADAM GBİ FOTO ÇEKMEZ.KALİTESİZ YÜKSEK SES VERİRLER.BİR DE TV VAR İLK BİR KAÇ GÜN SEYREDERSİN SONRA SEYRETMESSİ.ZATEN 5 DK SEYRETSEN TELEFON MİKRO DALGA FIRIN GİBİ ISINIYOR.ÜÇ KURUŞ AZ VERECEĞİM DİYE BU TELEFONLARI ALAIYORLAR SONUNDA KAPATILIYOR.ELİNDEKİ PARADA GİDİYOR.......FİYATLARIDA150-----350 ARASI DEĞİŞİYOR......NOKİANIN 5700 Ü 400 YTL ALIN ONU ADAM GİBİ KULLANIN HER ŞEY VAR ARKADAŞLAR MÜTHİŞ BİR TELEFON........BU ÇİN MALLARINDA İŞLETİM SİSTEMİ YOK O NEDENLE NE JAVA NE DE BAŞKA BİR ŞEY YÜKLENİR...NOKİA NIN 8 SENE ÖNCEKİ 6600 BU MALLARDAN 5KAT DAHA İYİ....DOKUNMATİK BÜYÜK EKRAN DİYORLAR......ADAM GİBİ VİDEO OYNATMADIKDAN SONRA EKRAN BÜYÜK OLSA KÜÇÜK OLSA NE FARKEDER.......BU PARAYI BUNA VERECEĞİNİZE ADAM GİBİ NOKİA 5700 ALIN ARKADAŞLAR...............:oke::oke::oke::oke:
:bann:

mc zerem

mc zerem

Üye
güzel paylaşım sağolsın

mehmetokcu

Üye
valla ben 1 tane n 99 safir çin malı aldım çok güzel telefonmuş gerçektende adamlar ii benzetio valla

tayfundemir6767

tayfundemir6767

Üye
sağol

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Tartışma mesajları silinmiştir, tartışmanın devamı halince tartışmacı arkadaşlar forumdan uzaklaştırılacaktır.

İyi forumlar.

pervin02

Üye
bilgi için tşkkr hakkaten de zararları çok ama çift hat kullanmak zorunda olan bi k,işi olarak en cazip digiphone f888 i buldum sandığımdan da sağlam çıktı bi kaç kere yere düşürdüm bişiy olmadı zararlı olduğu biliniyo ama alan da paşa paşa kullanıyo

halim460

Üye
selam ben n99i kaçak kullanıyorum ve titreşim sorunum var titreşimi kapatmak istiyorum kapanmıyor bir türlü başım dertte nasıl kapatabilirim?
mailime cevap olarak atabilme şansınız varmı tşkl
[email protected]

ibocan123

ibocan123

Üye
çok faydalı bilgiler bunlar. çin malı her şeyden uzak duruyorum. çin malı mı beleş versinler almam. teşekkürler...

Odysseus

Odysseus

Üye
Bedava kimse kimseye vermez bişey, zaten fazla yaklaşmayın uzak durun patlarsa falan zarar görürsünüz. Ne kadar ilginç gerçekten. Kullandığınız hemen her ürün Çinde üretiliyor. Üretici firma Finlandiya malıymış farketmez. Made in China, Finished in China yazıyor mu ? Evet. O zaman Çin malı. Bir şekilde Çin teknolojisi hayatımıza girdi. Kabul edin artık.

polo291

polo291

Üye
bir kerede kendileri icat etseler

SlashGun

SlashGun

Üye
İstanbul'da milyon kişide var .. Herkes bile bile kullanıyor ..

Üst Alt