Çin malı tabletler için root !!!

Sponsorlu Bağlantılar

strk92

Üye
    Konu Sahibi
Çin malı tabletler için root !!!
İlk olarak usb hata ayıklama modunu açıyoruz.
- Öncelikle tableti sisteme tanıtmamız gerekiyor. Bunun için pdanet gibi bir uygulamayı kurabiliriz. Aslında bu uygulamanın yaptığı iş android phone üzerinden bilgisayarınızı Internet'e bağlamak ama bu işlemi yapmak için adb sürücüsünü yüklüyor. Adb sürücüsünü başka kaynaklardan da yükleyebilirsiniz. Buradan yüklemek için:
1 - "Version 3.50 installer for Windows 8/7/Vista/XP" linki üzerine tıklayıp exe dosyasını indirin ve kurun.
2 - Kurulumun bir aşamasına gelince cihazı bilgisayara bağlamanızı isteyecektir, USB portunu bağlayın
3 - Windows "yeni hardware" ekranını getirecek. Otomatik kurmayı seçin.
4 - Windows kurulumu bitirip tableti tanıdığı anda, PDANet programının kurulum ekranı da kapanacaktır.
- Şimdi sisteme tanıttığımız tableti kırma adımına geldik. Bu işlem için Internet'te bulabildiğimiz program "zhuodashi" ne yazık ki Çince yazılmış. Programın şu anda 2.2.12 sürümü var. Internet'te arayıp bularak indirebiliriz. Programı kurunca masaüstünde gen Çince bir kısayol oluşuyor. Şimdi root olma adımlarına geçebiliriz ( bu işlemden önce bilgisayarınaza eğer yüklü değilse framework 2.0 yükleyin. Yüklü değilse program hata verecektir.):
1 - Ayarlar menüsünde "geliştirici seçenekleri" kısmında "USB hata ayıklaması"nı etkin hale getirelim ve tableti bilgisayara bağlayalım.
2 - Programı açalım. Her ne kadar arayüz Çince olsa da solda bir yerde ROOT yazısını göreceksiniz. Yazının sağındaki garip karakterlere tıkladığınızda sonraki ekrana geçer. Yazılar hep Çince olduğu için işlemleri uygulamak zor ama herhangi bir opsiyon seçmeden düğmelere tıklayarak devam ediyoruz. En sonunda üstte 3 simge ve radio button olan, altta da yazı yazılabilecek bir ekran geliyor. Anladığım kadarıyla bu ekran feedback toplamak için yapılmış. Buradaki düğmeye basarsanız bir Internet sayfasına gidiyor.
3 - Şimdi tabletin usb bağlantısını söküp tamamen kapatıp açıyoruz.

Bu işlemleri uyguladığımda business tab 7 tabletim root oldu. Uzun uğraşlar sonucu internetten bulup kendi derlediğim bilgilerdir umarım hepinizin işine yarar.

• Beğen
Tepkiler: Salih ÖZKOÇ, wegas23, hasanyangel ve 2 diğerleri

SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
kardeş allah senden razı gelsin. gerçekten dediğin gibi yaptım ve bu root denen illeti sayende yaptım. daha önce yükleyipte oynayamadığım oyunları da açıyoo. çok taşşekkürr ederim

strk92

Üye
    Konu Sahibi
yardımcı olabildiysem ne mutlu kardeş :oke:

SerseriGönlüm12

SerseriGönlüm12

Üye
ama genede anlamadım bu işi kardeş. bu root ne işe yarar

strk92

Üye
    Konu Sahibi
ama genede anlamadım bu işi kardeş. bu root ne işe yarar

Kardeş bu robot denilen olay android cihazlarda sana super user yetkisi sağlamaya yarar. Bu sayede birçok uygulamayı cihazında tam sürüm olacak patchleyebilirsin ya da sistemin kısıtlamalarını kaldırabilirsin. Ama bu olay kesinlikle over-clock değildir. Garanti durumuna gelince bu markaya göre değişir mesela benim tabletimin 4.0.4 ics sürümü fabrika çıkışı rootluydu ama sonraki sürümünü kendim rootladım.

nlgzrgn77

nlgzrgn77

Üye
Sonunda tabletimi Root'lamanın bir yolunu buldum. Çok teşekkür ederim. :oke:

muratsert

muratsert

Üye
Emeğine sağlık arkadaş. Faydalı bir paylaşım.

ibrahimoh

Üye
bunu çin malı değil de exper bi tabletim var ona yapsam olur mu? Ne kadar araştırdıysam bulamadım ona göre rom :)

strk92

Üye
    Konu Sahibi
bunu çin malı değil de exper bi tabletim var ona yapsam olur mu? Ne kadar araştırdıysam bulamadım ona göre rom :)

bi dene olmazsada bi zararı dokunmaz. ama işlemleri yaparken root adımını birkaç kez tekrarla :oke:

alperendozer

Üye
Q-note içinde yapılabilirmi ?

azsxd

azsxd

Üye
Ben tabletimi bagladım tanımıyor Q-note 7000hx modeli.

furkangiller

furkangiller

Üye
Merhaba kardes bende senin tabletten var baska yerden root yaptim ama gamecih soyle diyor system deny to root diyor bunu nasil cozebiliriz ?

strk92

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba kardes bende senin tabletten var baska yerden root yaptim ama gamecih soyle diyor system deny to root diyor bunu nasil cozebiliriz ?

eğer böyle bi uyarı çıktıysa kullandığın program tableti root etmek için uyumlu değildir anlamına gelir. başka bi yöntem kullanarak sorunu çözebilirsin

furkangiller

furkangiller

Üye
eğer böyle bi uyarı çıktıysa kullandığın program tableti root etmek için uyumlu değildir anlamına gelir. başka bi yöntem kullanarak sorunu çözebilirsin

baska yontemlerde deneeim ama olmadı :'(

fatih1987

fatih1987

Üye
kardeşim işin rast gelsin gerçekten root oldu +rep

azsxd

azsxd

Üye
Tamamdır q-note gördü

Rainesto

Rainesto

Üye
Beceremedim teamwieverden yardım edebilecek var mı ?