Çin Malı Nokia X6 için bi kaç sorum var?

Sponsorlu Bağlantılar

alonefanky

alonefanky

Üye
    Konu Sahibi
Çin Malı Nokia X6 için bi kaç sorum var?
Merhabalar;

Geçen hafta Çin malı Nokia X6 aldım. Yaşadığım bi kaç sorunu siteniz sayesinde çözdüm. Çok teşekkür ederim. Fakat forumda çok aradığım halde bulamadığım bi kaç sorunum daha var.

Öncelikle telefonumu tanıtayım. Bazı x6 modelleri bir birinden çok farklı. Menü 3 sayfadan oluşuyor. Arka kapakta 12.1 mp kamera yazıyor ama tabiki değil. Menüler yarı türkçe. imei numaraları kayıtlı değildi. Eski telefonumun imei lerini buna kopyaladım.

1- Başka bir arkadaştada aynı telefon var. Telefonu yatay çevirdiğinizde ekran otomatik olarak yatay oluyor. Fakat bende olmuyor. Ayarlarını karıştırdım fakat öyle bi ayar görmedim. Fakat müzik dinlerken telefonu salladığımda diğer parçaya geçiyor. Acaba telefonu yan çevirdiğimde neden menü yatay olmuyor?

2- Mesaj yazarken harflerin çok küçük olmasından dolayı yazarken zorlanıyorum. Klavyeyi büyütmek gibi bir durum söz konusu mu?

3- Türkçe dil seçilmesine rağmen menülerde çoğu yer ingilizce bunu nasıl çözebilirim? Örn: Kamera yerine Camürü yazıyor.

4- Wifi ile internete giriyorum fakat "Uygulama bilgi göndermek istiyor (HTTP). Bu yayın sahatinin kullanımını gerektirir ve size maliyeti olabilir." diye bir uyarı çıkıyor. Kabul edersem internete girebiliyorum. Hattım faturalı. Acaba faturaya mı yansıyor internet maliyeti.?

Şimdiden teşekkürler.

yuvamem

yuvamem

Üye
ayarlar kısmından hareketli ayarları evet diyosun dönüyor.faturalı hattına yansıyor ben vodafone kullanıyorum.ayda 8tl tavsiye ederim.imeı yi nasıl kopyaladın usb görmüyor çünkü .

alperen_2006

Üye
sa bende çin mali x6 var ve ara yaparken arama izni yok yazıyor bu sorunu nasıl cozebılırım ?

alonefanky

alonefanky

Üye
    Konu Sahibi
ayarlar kısmından hareketli ayarları evet diyosun dönüyor.faturalı hattına yansıyor ben vodafone kullanıyorum.ayda 8tl tavsiye ederim.imeı yi nasıl kopyaladın usb görmüyor çünkü .

ayarlar kısmından hareketli ayarlarla alakalı seçeneğe girdiğimde 4 seçenek çıkıyor. şarkı geçişi, fm kanal geçişi, tv kanal geçşi ve resim geçişi. hepsine tik koydum. hepsi oluyor ama ekran yatay olmuyor :)

evde orjinal noki usb kablosu vardı. onunla telefonu bilgisayara bağladım. bağlantı seçeneği olarak com seçtim. mtk programı ile imei kopyaladım hepsi bu. telefonu açtım kapattım yeni imei numarası yazıyordu artık.

--------------- Ekleme ---------------

sa bende çin mali x6 var ve ara yaparken arama izni yok yazıyor bu sorunu nasıl cozebılırım ?

kardeşim sendede bende olan aynı sorun olmuş galiba. imei kaydın yok.

mustafaarslan12

Üye
ımeı yı nasıl attın kardes

kvs_

Üye
Arkadaşlar nokia x6 aldım ve sms i hızlı yazamıyorum.T9 a alışığım,bunda da T9 var ama ingilizce kelimeleri tahmin ediyor.Bir türlü türkçe tahmin girişini bulamadım.Yardımcı olursanız çooooook sevinicem

dEnizZz18

Üye
mrb. arkadaşlar bende çin malı x6 aldım ve bir çok sorunum var.. ilk olarak şarj aletine takılı usb kablosu var fakat pc ye taktığımda herhangibi bir şey çıkmıyor 2. yüklediğim şarkıları müzik çalara aktaramıyorum yardım ederseniz sevinirim..

--------------- Ekleme ---------------

Merhabalar;

Geçen hafta Çin malı Nokia X6 aldım. Yaşadığım bi kaç sorunu siteniz sayesinde çözdüm. Çok teşekkür ederim. Fakat forumda çok aradığım halde bulamadığım bi kaç sorunum daha var.

Öncelikle telefonumu tanıtayım. Bazı x6 modelleri bir birinden çok farklı. Menü 3 sayfadan oluşuyor. Arka kapakta 12.1 mp kamera yazıyor ama tabiki değil. Menüler yarı türkçe. imei numaraları kayıtlı değildi. Eski telefonumun imei lerini buna kopyaladım.

1- Başka bir arkadaştada aynı telefon var. Telefonu yatay çevirdiğinizde ekran otomatik olarak yatay oluyor. Fakat bende olmuyor. Ayarlarını karıştırdım fakat öyle bi ayar görmedim. Fakat müzik dinlerken telefonu salladığımda diğer parçaya geçiyor. Acaba telefonu yan çevirdiğimde neden menü yatay olmuyor?

2- Mesaj yazarken harflerin çok küçük olmasından dolayı yazarken zorlanıyorum. Klavyeyi büyütmek gibi bir durum söz konusu mu?

3- Türkçe dil seçilmesine rağmen menülerde çoğu yer ingilizce bunu nasıl çözebilirim? Örn: Kamera yerine Camürü yazıyor.

4- Wifi ile internete giriyorum fakat "Uygulama bilgi göndermek istiyor (HTTP). Bu yayın sahatinin kullanımını gerektirir ve size maliyeti olabilir." diye bir uyarı çıkıyor. Kabul edersem internete girebiliyorum. Hattım faturalı. Acaba faturaya mı yansıyor internet maliyeti.?

Şimdiden teşekkürler.

-- benimde müzik çalara aktarmıyor ve telefonda bi tane zar oyunu var ve sadece ekrana değdiğimde oynuyo fakat ayarlarında telefonu sallayınca zarlar oynayacak diyor...

mesaj yazımı gerçekten çok zor.. t9 var ama dediğiniz gibi ing. kelimeleri alıyor sadece.. onun için program yüklemek gerekiyor herhalde..

3. sorununuz yazılımla ilgili olabilir çünkü yazılım atarken bazen yarım bırakıyorlar veya bi hata veriyor kurmuyor türkçeyi..

4.olarak bnde de int. açlmıyor hakbuki x6 ların tümünde sınırsız int. olması gerekir.. OPERA diye bir şey var bnm kuznim bu teli kullanırken bir kaç kere int. girmiş fakat bn şimdi giremiyorum.. yardmcı olrsnz sevinrm.. Tşkkrler.. :)

heliz

Üye
SELAM ARKADAŞLAR,
aynı sorundan bendede var şebeke var bloklanmış arama falan yok kısıtlıda değil nolar herşey normal 1 hatta wlan off yazıyo ben arayamıyorum ama aranabiliyorum aradığımda arama izni yok diyo sanırım ağ ayarlarından sadece wlanı işaretlemiştim ondan olabilir ama geri sadece gsm işaretliyorum değişmiyor (sadece wlan işaretli kalıyor) acele yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
ayrıca sitede tavsiye edilen *#3646633# ve *#9646633# denedim olmuyor. benim telefon çakma nokia x6 (bt phone diye geçiyor)
arama izni yok arama yapamıyorum

12afat12

Üye
hepinizin dediği gbi x6tılarda ve blackberrylerde bu srun war bnun nedeni ayarlardan wlan weya sadaece wlanı seçmenizdir bnunn düzelmesini istiorsanız aldığınız yere gtürün 2 gün içinde teslimm edr uğraşmayın tamm bzarsınız knuyu açan arkadaşta telefonda hareketli ayarları warr ordam hepsine tik koysunn olr

kanvol_35

Üye
s.a arkadaslar bendede çin malı x6 var her özlligini sevdim yanlız mp3 leri bazıları calıyor ve cogu calmıyor bildiginiz bi formatı veya ayarı varsa soylersenız sevınırım bide her kısıdekı gıbı ınternet ayarı xS

sarslanpay

Üye
nokia x6 telefonum var ve çok memnunum ancak çift kamera da geçiş yapamıyorum yani arka kameradan ön kameraya geçiş nasıl oluyor bilen varmı

interhakan1

Üye
aynı sorundan bendede var şebeke var bloklanmış arama falan yok kısıtlıda değil nolar herşey normal 1 hatta wlan off yazıyo ben arayamıyorum ama aranabiliyorum aradığımda arama izni yok diyo sanırım ağ ayarlarından sadece wlanı işaretlemiştim ondan olabilir ama geri sadece gsm işaretliyorum değişmiyor (sadece wlan işaretli kalıyor) acele yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
ayrıca sitede tavsiye edilen *#3646633# ve *#9646633# vs..... tum kodları bende denedim olmuyor.

Benim telefon digiphone 9800
arama izni yok arama yapamıyorum.

beytufener12

Üye
arkadaşlar ben bi telefon alıcam NOKİA X6 ÇİN MALI ben bu telefona oyun yükleyebilirmiyim yüklersem nasıl
internete girebilirmiyim nasıl ve ayarları
bide bu telefonla ilgili uygulama ve oyun varsa paylaşırmısınız ama oyun nasıl yüklenir onu öğrenmem gerek acilen çünkü 1 haftaya kadar alıcam linli veriyim size sitenin

sahibinden.com da 75 tlye

buradan alıcam yalnız almaya kalkmayın cvp bekliyorum

beytufener12

Üye
slm arkadaşlar ben nokia x6 alıcam çin malı sizce iyimidir
oyun yükleyebilirmiyim nasıl
uygulama yükleyebilirmiyim nasıl
yüklersem bi link atın bunlarla ilgili oyun paylaşın uygulama paylaşın lütfen 1 haftaya kadar alıcam acil cvp

Üst Alt