Yardım Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi. NOTE 2

Sponsorlu Bağlantılar

myhero14

myhero14

Üye
    Konu Sahibi
Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi. NOTE 2
Arkadaşlar merhaba. Telefonu bir ara root etmiştim ama hiçbir şey yapamadığım için 1 kullandıktan sonra kaldırmıştım. Yazılım güncelleyecektim bugün fakat böyle bir hata ile karşılaştım. Kies ile deniyorum fakat olmuyor. İndirdikten sonra telefon downloading mode'a geçiyor telefonu açtıktan sonra da tekrar indiriyor yani 2 kere böyle yaptı o da olmuyor. Telefon unroot gözüküyor.
Downloading Mode'ta yazanlar şunlar;

ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-N7100
CURRENT BINARY: OFFICIAL
SYSTEM STATUS: OFFICIAL
KNOX WARRANTY VOİD: 1
AP SWREV: A2

Ne yapmalıyım nasıl düz tebilirim arkadaşlar? Knox sayacına nasıl bakılır bilmiyorum fakat sıfırlanmıyormuş sanırım note 2 de.

by-pegasus

Üye
Evet sifirlanmiyor ve knox warranty void 1 yazan yerde knox sayaci oluyor zaten 1 dusmus bile

myhero14

myhero14

Üye
    Konu Sahibi
Evet sifirlanmiyor ve knox warranty void 1 yazan yerde knox sayaci oluyor zaten 1 dusmus bile
Peki güncellemeyi nasıl yapabilirim? Şu an telefonda root yok. Artık ROM mu yüklemem gerekiyor yapabilmem için?

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
Sammobile den orjinal rom yüklemeni öneririm.
Yada elin değmişken lollipop yükle. 2 haftadır yüklü bende, acayip memnunum. Çok hızlı ve stabil. Kitkat a geri dönmeyi düşünmüyorum şahsen.

myhero14

myhero14

Üye
    Konu Sahibi
Sammobile den orjinal rom yüklemeni öneririm.
Yada elin değmişken lollipop yükle. 2 haftadır yüklü bende, acayip memnunum. Çok hızlı ve stabil. Kitkat a geri dönmeyi düşünmüyorum şahsen.
Daha önce hiç ROM yüklemedim. Sammobile'dan nasıl yapıldığını da bilmiyorum maalesef.

yakamoz1319

yakamoz1319

Üye
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sen ota dan eğer Root attıktan sonra hard reset atmadıysan değiştirildi olur eğer rootu kaldırdıysanız bi hard reset atın cihaz durumu normal veya resmi ise güncellemeleri rahatlıkla alabilirsiniz fakat sayaç hala 1 olarak kalır

Dediklerimi yapın cihazınız hem OTA dan hemde Kies üzerinde rahatlıkla güncelleme alabilecek

furkankaya559758

Üye
Knox sayacı başlamış olmalı bildiğim kadarıyla telefon sadece garantiden çıkıyor. Güncellemeleri alması gerekli. Telefona orjinal Samsung romu yükleyip dene birde.

myhero14

myhero14

Üye
    Konu Sahibi
Sorununu halledemez ve son çare ROM yuklemen gerekirse yardımcı olurum kolay gelsin
Tesekkur ederin
Sen ota dan eğer Root attıktan sonra hard reset atmadıysan değiştirildi olur eğer rootu kaldırdıysanız bi hard reset atın cihaz durumu normal veya resmi ise güncellemeleri rahatlıkla alabilirsiniz fakat sayaç hala 1 olarak kalır

Dediklerimi yapın cihazınız hem OTA dan hemde Kies üzerinde rahatlıkla güncelleme alabilecek
Yok hayir hard reset yapmadim. Supersu dan kaldirdim rootu sanirim yetmiyor o da. OTA ne oluyor oradan hard reset nasil yapabilirim? Ve hard reset yaparsam butun bilgiler gider mi?
Knox sayacı başlamış olmalı bildiğim kadarıyla telefon sadece garantiden çıkıyor. Güncellemeleri alması gerekli. Telefona orjinal Samsung romu yükleyip dene birde.
Daha once rom yuklemedim yani orjinal rom duruyor zaten. Guncellemeleri yukleyemiyor maalesef

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
On The Air kısalması yani kablosuz olarak güncelleme alması Demek
SuperSu dan unroot yetersiz recovery alıp wipe data wipe cache yapın açılınca güncelleme alir

myhero14

myhero14

Üye
    Konu Sahibi
On The Air kısalması yani kablosuz olarak güncelleme alması Demek
SuperSu dan unroot yetersiz recovery alıp wipe data wipe cache yapın açılınca güncelleme alir
Şimdi telefonu wipe yaptıktan sonra mı hard reset atıcam yoksa bu wipe olayı hard reset mi oluyor?
buradan okudum da sadece wipe yeterli oluyor mu yani onu anlayamadım.

baskahmet

baskahmet

Üye
Şimdi telefonu wipe yaptıktan sonra mı hard reset atıcam yoksa bu wipe olayı hard reset mi oluyor?
buradan okudum da sadece wipe yeterli oluyor mu yani onu anlayamadım.
Wipe data wipe cache ve dalvik cache yaparsan hard reset atmış olursun. Ancak supersudan unroot ettiysen, odinden Tr romunu flashlaman gerekir. Ancak öyle düzelir diye düşünüyorum. Hard reset işi çözemeyebilir. En sağlıklısı yeniden yazılım atmak böylece kesin çözüm yapmış olursunuz

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Hard reset zaten wipe demek

myhero14

myhero14

Üye
    Konu Sahibi
Wipe data wipe cache ve dalvik cache yaparsan hard reset atmış olursun. Ancak supersudan unroot ettiysen, odinden Tr romunu flashlaman gerekir. Ancak öyle düzelir diye düşünüyorum. Hard reset işi çözemeyebilir. En sağlıklısı yeniden yazılım atmak böylece kesin çözüm yapmış olursunuz

Odinden Tr romunu yuklemek icin telefonu rootlamak gerekmiyor mu?
Hard reset zaten wipe demek
Anladim hocam tesekkur ederim. Yapmaya calisicam umarim basaririm.

oguzxw

oguzxw

Üye
Odinden Tr romunu yuklemek icin telefonu rootlamak gerekmiyor mu?

Anladim hocam tesekkur ederim. Yapmaya calisicam umarim basaririm.
odinden rom atarken roota gerek yok :D download moda alır teli odinden stockunu atarsın root felan farkettirmez :)

tarikbellikli

Üye
Bu sorun bende de var..
telefonum orjnal romludur, hçbirsekilde root filan etmedim..

Android 6.0 güncelleme geleceğin duyunca bir kontrol edeyim dedim bu uyarıyı verdi

tayren

tayren

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Sammobile'den stock rom yükle

mikail122

Üye
Abi ben şey usb yi illa takmakmı zorundayım ve senin videonun sonunda pin var oraya ne yazcaz

tayren

tayren

Üye
Abi ben şey usb yi illa takmakmı zorundayım ve senin videonun sonunda pin var oraya ne yazcaz
Usb takmadan rom stock rom kuramazsın videoya gelince youtube den bulduğum bir video ve o pin kodu videodaki adamın sim kartına ait:)

mikail122

Üye
Takmadan denersem ne olur

Üst Alt