İpucu Cep telefonu alırken, başka neye para ödüyoruz?

Sponsorlu Bağlantılar

Mysterious57

Mysterious57

Üye
    Konu Sahibi
Cep telefonu alırken, başka neye para ödüyoruz?
Sıfır bir cep telefonu alırken, ödediğimiz paranın içinde cihaz ücretinden başka ne gibi ücretler var?

MaxipmaN

Üye
Hafıza karti kılıf

3onur5

3onur5

Üye
%20 ötv sanırım

cagajosef

Üye
Bedavacılarin komisyonu. Telsiz kullanım vergisi. Verginin vergisi.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Siz önce telefonun fabrikadan ilk çıktığı halinde ki fiyatına bakın, sonra Türkiye de satılan fiyata bakın. 5 6 katından fazla para ödüyoruzdur, öyle hesaplayın.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
İhtiyacın varsa ödüyorsun.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Yorumlarınıza dikkat ediniz lütfen !

0MG90

0MG90

Üye
Bayağı bi vergi var.

Mysterious57

Mysterious57

Üye
    Konu Sahibi
Benim z2 nin çıkışı $580. Dolar kuru 4 Şubat 2015 tarihi itibariyle 2,55 tl. Yani 1479 tl Türkiye ye girişi. Ötv ve kdv ile beraber 2029 TL ediyor.
1750 TL ye almıştım.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Benim z2 nin çıkışı $580. Dolar kuru 4 Şubat 2015 tarihi itibariyle 2,55 tl. Yani 1479 tl Türkiye ye girişi. Ötv ve kdv ile beraber 2029 TL ediyor.
1750 TL ye almıştım.
Bizdeuygun sitesinde 1400 tl ve aynı kroniklerin gelme ihtimali storeda neyse o fazla para vermeye gerek yok.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
ürün gümrük kapısına girdi hoş geldin deyip % 20 vergiyi yapıştırıyorlar. 120 TL har(a)ç bedeli ekleniyor. Peşine dahili radyo ve televizyon özelliği varsa TRT bandrolu içinde haraç ekleniyor (TRT çok küçük bir kurum olduğu için iflas etmesin diye elektrik faturalarında ödediğimiz bedeller az geliyor). Ürüne % 18 kdvli faturayı ekleyip ithal eden firma / şahısa veriyorlar

Ucuz yırttım diye düşünen distibrütör firma/ şahıs kâr marjını ekleyip (garanti teknik servis ağı vs vs) depoya alıyor.

Telefonu satan mağazalar , dükkanlar da bizim başımız kel mi diye onlar da kâr marjı ekliyor. Kasaya geldik bu kadarla kalmıyor. O kadar verginin , haracın ve kâr marjının bir daha % 18 kdvsini faturada görüyor rahatlıyoruz. Sim kartı takıp alo dedin ay sonu gelince hattından telsiz!! kullanım ücreti için öpüyorlar birde. (Telefon faturalarında ki vergiler ayrı bir konu olur).
Vesselam bizim ülkemizde cep telefonu almakta bela,kullanmakta bela. Vatandaş olarak her türlü öpülüyoruz nasılsa..
900 lira Asgari ücretle çalışıp 2500-3600 TL telefon kullanan, üretmeden tüketen bir toplum olarak bize her şey MÜSTAHAKTIR

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 737108

Üst Alt