Ekranı kırık telefondan verileri nasıl kurtaracağım?

Sponsorlu Bağlantılar

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
Ekranı kırık telefondan verileri nasıl kurtaracağım?
General Mobile GM20 telefonu yere düşerttim ve ekranı yerınden çıktı(yani ekran takılı ama yapışkanı olmadığından yerınden ayrıldı ekran yani bağlı cihaza ekran)bozuldu ekranın yapışkaında yoktu zaten ekran yapışkanı olmadan kullanıyordum. flex kablosu falanda bağlı idi kopukluk falan yoktu ama ekran çalışmıyor. İçinde önemli şeylerim vardı onları nasıl kurtaracağım? İnternetten baktım veri kurtarma prgramları bile kurdum ama olmadı. telefondan usb medya modunu seçmemiz gerekti ama ekran çalışmadığından yapamadım. belki dokunmatik çalışıordur diye talkback açtım ekrana dokunup sesten neye dokunduğumu anlar ve usb medya modunu açarım diye ama oda olmadı dokunmatikte çalışmıordu. Yardım edebilirmisiniz lütfen? Garantiside bitti cihazın tamir içinde masraf çıkacak ekranı kendim yapma şansım varmı? Cihazı tamıre yolasam bile içindeki verileri silip sıfırlıyorlar o yüzden veri kurtarmam lazım. Cihazın tamir ücreti ne kadar tutar sizce buna nerden bakabilrim? Yardımları bekliyorum.

Son düzenleme:
  • Üzüldüm
  • Beğen
Tepkiler: Dobraokuyucu ve gonyalı

Dobraokuyucu

Dobraokuyucu

Üye
geçmiş olsun bende aynı sorundan muzdaribim 6 7 aydır yatıyor işin kötüsü telefona şifre koymuştum o gün şifreyi biliyorum (umarım) ama telefonu bazen pc görmüyor eğer bilen varsa çok büyük yardımı dokunur

XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
verileri almayı başardım. telefona otg ile klavye bagladım ve talkback açtım klavyedeki tuşlarla cihazın kilidini açtım ve bilgisayar gördü
Mesaj birleştirildi:

geçmiş olsun bende aynı sorundan muzdaribim 6 7 aydır yatıyor işin kötüsü telefona şifre koymuştum o gün şifreyi biliyorum (umarım) ama telefonu bazen pc görmüyor eğer bilen varsa çok büyük yardımı dokunur
sende benim gibi takback açıp klavye mouse bağla

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
XXXturi01

XXXturi01

Üye
    Konu Sahibi
ama verileri usb bellege attım ve usb bellek ısınıp bozuldu.
büyük şansızlık
Mesaj birleştirildi:

usb bellek raw oldu linux kuruyom raw formatını düzeltmek için
Mesaj birleştirildi:

büyük ihtimal ile telefonu yaptırmayacağım gerek yok şuan nokia c2-02 kullanıyorum. androide ihtiyacım olursa elimde samsung trend plus var lineageos kurup kullanırım.

• Üzüldüm
Tepkiler: gonyalı

Üst Alt