carla guncellemesi 2.veya 3.ceyrekte yolda

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Uqur5445

Üye
    Konu Sahibi
carla guncellemesi 2.veya 3.ceyrekte yolda
bu yilın 2.veya 3.ceyregınde cıkıcakmıs 1.nesil cıhazlarada kırpılarak gelicekmisMicrosoft ile yaptığı ortaklık gereği Windows Phone işletim sistemine ağırlık veren Nokia, bununla birlikte Symbian işletim sistemine bir süre daha destek vereceğini açıklamıştı. Nokia Anna ve Nokia Belle güncellemeleri ile başlayan bu destek Carla ve Donna güncellemeleri ile devam edecek.

Nokiapoweruser sitesi tarafından bir süre önce Meksika'daki bir Nokia konferansından elde edilen yol haritasına ve firma içerisindeki kaynaklardan gelen bilgilere göre yılın ikinci yarısından itibaren Carla güncellemesi yayınlanmaya başlayacak. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde Nokia'nın 701, E6 ve E7 modelleri üzerinde Carla güncellemesini test ettiği ve hataları gidermeye çalıştığı belirtilmişti.

Carla güncellemesi NFC desteği, Dolby surround ses, geliştirilmiş Widget tasarımları ve 8. sürüm gömülü internet tarayıcı gibi iyileştirmeler sunuyor.

Carla güncellemesini taşıyan cihazlar yılın üçüncü çeyreğinden itibaren piyasaya sürülecek. 2. nesil Belle cihazları olan 603, 700, 701 modelleri bu tarihten sonra Carla güncellemesi ile satışa sunulacak. Nokia N8 modelinin devamı olacağı iddia edilen Nokia 801/803/808 modelinin de Carla güncellemesi ile piyasada olacağı belirtiliyor. Bu bakımdan MWC 2012 fuarında tanıtılsa bile bu modelin yılın ikinci yarısında piyasada olacağı tahmin ediliyor. Yıl bitmeden bir veya iki yeni Carla modeli daha piyasada olacak.

2. nesil Belle cihazlarının yanında 1. nesil Belle cihazları olan N8,C7,E7,X7,E6,C6-01 modelleri için ilk Carla güncellemesi yılın son çeyreğinde başlayacak. 2. nesil cihazlar eksiksiz olarak güncellemeyi alacak. Ancak NFC desteği olmayan ve 1GHz hızının altında çalışan işlemcilere sahip 1. nesil modeller için Carla güncellemesi biraz kırpılacak. Gelişmiş Widget tasarımları ve 8. sürüm gömülü tarayıcının güncelleme ile birlikte kesin olarak sunulacağı belirtiliyor.

Nokia'nın 2013 yılı için planladığı Donna ise görünüşe göre son güncelleme olacak. Hangi özellikleri barındırdığı şimdilik bilinmiyor ancak bu güncelleme sonrası Nokia'nın Symbian cihaz satışına son vereceği tahminini yapmak yanlış olmaz.

Carla güncellemesinin tüm detaylarının MWC 2012 fuarında tanıtılması bekleniyor. Kaynak DH

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
sanmam ama inşallah görecez

esatkaymak

Üye
kırpılarak nedemek kardeş dolby olmuycakmıymış yani ztn n8 de nfc yok c7de var

esatgelmedi

Üye
kaynak nerede? belle yeni gelmişken carla nın yolunu gözlemek yerine bellenin tadını çıkarmak lazım BENCE. yoksa böyle haberlerle gaza gelip nokia ya sövmeye başlıyor millet. ben şahsen memnunum telefon 1,5 yıldır bende pr 1.1 ile satın aldım en az 4 güncelleme geldi(firmware kastediyorum ufak tefek güncellemeleri saymıyorum bile). bence nokia ya haksızlık ediliyor. adamlar işin hakkını veriyor. (şimdi androfanlar atlar mevzuya :ehe)

• Beğen
Tepkiler: ozggurr

Uqur5445

Üye
    Konu Sahibi
kaynak DH yanı donanım haber

WebStyle

WebStyle

Üye
Anna ve Belle geldi ne oldu Carla gelse ne olacak gerçekten çok merak ediyorum.. Nokia'nın prensibi sadece işletim sistemi odaklı galiba. Birazda oyun ve uygulamaya ağırlık verseler daha iyi olacak sanki..

acati

acati

Üye
Daha önce bu forumda Microsoftla işbirliğine giden bir kaç firmanın akıbetine dair bir makale okumuştum.

Nokia Microsofta kesinlikle muhtaç değil bence. Symbian adı kalarak geliştirilebilir bunda ne sakınca var anlamıyorum.

Windows hep windows mesela, hala yarıda kalan bir kopyalama işlemine kaldığı yerden devam edemiyor mesela....

Microsoftla ortak olan iflah olmaz wesselam...

Ha bu arada NFC desteği nedir diye merak edip şöyle bir karıştırdım. DLNA teknolojisinin mobil olanına NFC deniyor galiba, başka merak eden olursa die yazdım bunu

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
Ben en başından beri size söylüyordum gelecek diye.Buyrun gelecek işte.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
mayıs ayında 801 803 ve lumia 900 ve 910 piyada olur zaten 900 18martta abdde satışta mayısta son belleli teller çıkar ortaya eylül ekim gibide carlalı çıkartır onlardan 1ay sonrada tüm tellere carla güncellemesi gelir

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Daha önce bu forumda Microsoftla işbirliğine giden bir kaç firmanın akıbetine dair bir makale okumuştum.

Nokia Microsofta kesinlikle muhtaç değil bence. Symbian adı kalarak geliştirilebilir bunda ne sakınca var anlamıyorum.

Windows hep windows mesela, hala yarıda kalan bir kopyalama işlemine kaldığı yerden devam edemiyor mesela....

Microsoftla ortak olan iflah olmaz wesselam...

Ha bu arada NFC desteği nedir diye merak edip şöyle bir karıştırdım. DLNA teknolojisinin mobil olanına NFC deniyor galiba, başka merak eden olursa die yazdım bunu

Bence esas nokianın lider olmasını sağlayacak firma microsoft.Symbian son 2-3 yılını yaşıyor.Hatta şimdi bile ölüme terk edilmiş gibi hissediyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bence esas nokianın lider olmasını sağlayacak firma microsoft.Symbian son 2-3 yılını yaşıyor.Hatta şimdi bile ölüme terk edilmiş gibi hissediyorum.

evet hünkarım fakat son yıllarında baya ses getirip öyle gidicek gibime geliyo

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
SilentOne

SilentOne

Üye
olsun son symbianlı telefonu alakta sonra onu saklarız çocuklara torunlara gosteririz bakın nokia zamanında bu işletim sistemi le ayakta kalıyor diye

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
şimdide caryalımı beklicez :D

^BaRoN^

^BaRoN^

Üye
ses falan getiremez artık heveslenmeyin

Febris

Febris

Üye
heeveslenmemek gerek.. Bellenın tadını cıkarın.. :oke:

atakan25

atakan25

Üye
habire güncelleme çıkıyo güncelleme ile adam olunmuyo nokia

projectmaximo

projectmaximo

Üye
ben de bizlere kırpılmış halinin geleceğini düşünüyorum.ayrıca yazıda belirtildiği gibi geliştirilmiş widget tasarımları ve tarayıcı gelsin yeter zaten ben belleden gayet memnunum.ki carlanın çok bi şey getireceğini sanmıyorum zaten. asıl hitap ettiği telefonlar 1 ghz'li telefonlar olduğu için onlarda çok şey farkedebilir ama bize gelse bile göz boyama şeklinde olur

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
2. çeyrek deyipte milleti gaza getirme başlıcaklar haziranda carla demeye 3. çeyrekten bahsediliyor gel onu 4. yapalım sağlam olsun ok

• Beğen
Tepkiler: n000k
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt