Card Reader Hata Veriyo(dosya Yazmaya Karşı Korumalı) Diyo Yardım Edin Çok Acİl

Sponsorlu Bağlantılar

soneday%%

Üye
    Konu Sahibi
Card Reader Hata Veriyo(dosya Yazmaya Karşı Korumalı) Diyo Yardım Edin Çok Acİl
arkadaşlar ben mmc kartımı pc ye bğladığım zaman kartın içine bişiler atmaya çalıştığım zaman
-disk yazmaya karşı korumalı.korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın-
diyo.BU KORUMAYI NASIL KALDIRA BİLİRİM
ne olur arkadaşlar buna çok acil çözüm bulmam lazım

Zero

Zero

Üye
Aynı sorunla karşılaştığım için tahmini bir çözüm önerebilirim...
Sorun aslında Mekanik bir arızadan kaynaklanıyor.. HAfıza kartlarının bazı türlerinde sol kenarda bir mekanizma mevcut. Eğer böyle bir mekanizma varsa doğru konumda olduğundan emin olun.. Eğer yoksa ve yinede aynı uyarıyı veriyorsa Kart okuyuda basit bir arıza oluşmuş demektir..

"Yazma koruması" KArt yuvasının sol kenarındaki esnek bir metal uzantı yardımıyla sağlanır. Bu parça çerveye temas ettiğinde "Yazma koruması" kalkar. Etmediğinde ise korumalı olarak işlem görür..

Geçici çözüm olarak, kartı takarken mini bir kağıt falan sıkıştırarak teması sağlamak mümkün olabilir, olmuyorsa cihazı söküp biraz kurcalamanız lazım..

soneday%%

Üye
    Konu Sahibi
ama ben dün bikaç ayar kurcalayıp yapmıştım ama şimdi ne yaptığımı hatırlamıyom

birz dha açarmısın şu konuyu
odediklerini yaptım olmadı

has

Üye
güvenli kipten deneyin

volkanik546

volkanik546

Üye
bence mmc kartın şifresi var ,şifreyi kaldırısan sorun çözülür,şifreli kart okuma ve yazmayı engeller,denemiştim.

dersimli_207

Üye
bilgisayara taktığın hafıza kartını kart okuyucudan çıkarıp telefonda ismini değiştirsen yazma koruması kalkabilir

:::burak:::

:::burak:::

Üye
kartının mmc olduğundan eminmisin

By_cepcep

Üye
kartın yanında bir kilit düğmesi vardır ona dikkat ettinmi veya Card Raiderin sorun olabilr başka Card Raiderda dene aynı sorunu vercekmi

Oğuz Özseyrek

Oğuz Özseyrek

Üye
Aynı Problem Bendede Var Bu Konu Hakkında Bilgisi Olan HELP ME!

RockturK

Üye
Kardeş Aynı Sorun Bende De Oldu.. O Büyük Bir Ihtimalle Kart Reader Dan Kaynaklanıyor.. Bazı Kart Readerlarda Mekanik Bi Sorun Olabiliyor..ben Kart Readerı Deiştridim Sorun Ortdan Kaltı..deneende Yarar Wr...

İSKEL@

Üye
arkadaşım genelde kartını içini koyduğun bir kard kabı war ona koydukdan sonra card reader e sokuyosun o kabın yanında ok işaretiye gözüken bir lock işareti olması lazım onu yukarı alcaksınız yoksa yazmaya karşı korumaya alıyo ya da o kenarında ki çeltik card reaeder ın içine sokerken geri aşağı iniyor sen yukarı bile çeksen o korumaya alıyor o yüzden kenarında ki çeltiğe bir bant yapıştırın o hep yukarda kalsın :D

bu konu üzerinde yazı yazmamın nedeni ntte bundan muzdarip bi çok kişinin bulunması ve bu konu (maxicep) google da üst sıralarda çıkmasından dolayı bu siteye yazmak istedm genelde sorun yüzde 70 bundan kaynaklanıyor.

eğer sorun düzelmesse zero arkadaş güzel cevap vermiş aynen dediği gibi biraz donanımsal kurcaladığın zaman zaten basit ve küçük bişey hemen görürsünüz.... dediği işlemlerde sorunu düzeltir :)

lazyboy

lazyboy

Üye
abi aynı sorun bendede oldu çözüm card reader da içini acın bıraz sarsıp cekıstırın :d cıdden ben ole yaptım sımdı calıso weya yenı bı card reader aln

cebedexx

Üye
bende de aynı sorun var dediklerinizi yaptım ama hiç biri olmadı card readeri başka bir arkadaşımın pc de kullandım hatasız çalışıyor hemde kendi hafıza kartımla ama bendeki pc de çalışmıyor virüs taramasıda yaptım sorun çıkmadı

tonyukuk1

tonyukuk1

Üye
Allah razı olsun kardeşim evet kartın yanında düğme var onu aşşağı itince problem çözüldü bilginize arkadaşlar...

kargokartal

Üye
o **** sızın kagıt ııcnd kaldı kart raydırın sieeeeeeeee

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Donanım Programlarına Yazılım Yapmaya ÇAlışırsan Bu Hataları Veriri.

aydınnn

Üye
Aynı sorunla karşılaştığım için tahmini bir çözüm önerebilirim...
Sorun aslında Mekanik bir arızadan kaynaklanıyor.. HAfıza kartlarının bazı türlerinde sol kenarda bir mekanizma mevcut. Eğer böyle bir mekanizma varsa doğru konumda olduğundan emin olun.. Eğer yoksa ve yinede aynı uyarıyı veriyorsa Kart okuyuda basit bir arıza oluşmuş demektir..

"Yazma koruması" KArt yuvasının sol kenarındaki esnek bir metal uzantı yardımıyla sağlanır. Bu parça çerveye temas ettiğinde "Yazma koruması" kalkar. Etmediğinde ise korumalı olarak işlem görür..

Geçici çözüm olarak, kartı takarken mini bir kağıt falan sıkıştırarak teması sağlamak mümkün olabilir, olmuyorsa cihazı söküp biraz kurcalamanız lazım..

kardeş çok tşk ederimm yaa baya uğraştım herşeyi denedim ama o hiç aklıma gelmedi yaa çok saol:heyo:

mesteka

Üye
Arkadaşlar en başata denildiği gibi kart okuyucuda teknik problem olduğu doğru yapmanız gerekn sadece arkadaşın dediği gibi küçük bit tırnak değmeme sorunu kağıt sıkıtırınca oluyo DENENDİ!!!:oke:

sari.936

sari.936

Üye
arkadasım zero abi gercekten benimde verdiğin yandaki metal bilgisi cok ısıme yaradı elıne saglık cooooooooook tskler

Elmandra

Elmandra

Üye
Sorun car da değil takılan usb de .