C6-01 CFW ve Tema Efektleri Açık Yazılım

Sponsorlu Bağlantılar

okitox

okitox

Üye
    Konu Sahibi
C6-01 CFW ve Tema Efektleri Açık Yazılım
Siyah C6-01 için.

Sağdan soldan topladığım cfw yazılımları ile beraber kendim de nokia cooker kullanmayı öğrenip biraz kurcalayarak işin içinden çıktım sonunda :) Artık C6-01 sahiplerinin belle'yi beklemesi daha kolay :D

Çünkü bu yazılımda 6 adete kadar ana ekran yapabilirsiniz. Dokunmatik daha hassas. Telefon daha hızlı ( bu kısmı ben yapmadım :D )

Gelelim benim yaptığım kısma... Ne kadar cfw denediysem deneyeyim effects olayını çalıştıramamıştım. Önce uyuz sonra sinir oldum sonra da bunu yaptım.

Manifest dosyasının içeriğini değiştirip tekrar birleştirdim rofs'u. Böylece artık biz de effectleri kolayca kullanabiliyoruz.

Yapmanız gereken aşağıdaki iki rardan çıkanların hepsini phoenix programında normal flash attığımız naviden indirdiğimiz dosyaların yerine atmak ve flashlamak...

Telefon açılınca önce soft sonra hard format atıp. Güncellemeleri yükleyip:

1. Hafıza kartına ''res'' diye bir klasör açıyoruz.
2. Bu klasöre girip indirdiğimiz effects isimli klasörü de bunun içine atıyoruz.
3. Telefonu açıp kapatıyoruz.
4. Seviniyoruz yaptık diye...

Güle güle kullanın arkadaşlar...

Linkler:

<span style="font-family: Times New Roman"><font size="3"><em><strong>[video=youtube;ss1-h7OMKVY]http://www.youtube.com/watch?v=ss1-h7OMKVY[/video]

• Beğen
Tepkiler: >Lips Of AngeL<, hakann09, deadlydesire ve 2 diğerleri

shadowman

shadowman

Üye
çok saol kardeş ilk defa c6-01'e sahip olduğum için mutlu oldum :D .

• Beğen
Tepkiler: okitox
JustADreamer

JustADreamer

Üye
Şimdi bunları yaptıktan sonra orjinal yazılıma nasıl dönüyoruz panpa onu da söyle bi :)

marsharun

marsharun

Üye
Teşekkürler emeğine sağlık.

okitox

okitox

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi bunları yaptıktan sonra orjinal yazılıma nasıl dönüyoruz panpa onu da söyle bi :)

orjinal yazılıma naviden son sürümü indirip dönüyorsun panpa... aynı yöntem orjinal dosyalar olcak sadece. sıkıntısı yok...

JustADreamer

JustADreamer

Üye
Teşekkür ederim :) Şimdi ilk flash olayını peşine de şu hackli dosyalarını kuracağım şans dile :D Derbiye kadar yolu var :) Emeğin için sağol :)

beko87

beko87

Üye
Saolasın kardeşim emeğine sağlık.Deneyenler yorum atarsa güzel olur :naughty:

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
eline sağlık
flash işini ertelemek istiyorum bir süre daha ama flashsız h.ack yüntemi kalmadı galiba :S
flashlarsam yüklerim artık bu efektleri de

JustADreamer

JustADreamer

Üye
Yalnız senin Variant siyaha göre ?

79mm79

79mm79

Üye
eline koluna yüreğine sağlık. daha dün şu son eklenen efekti eklemek için flash atmıştım. telefona ama bunda istediğimiz zaman flashsız efektleri değiştirebileceğimiz için tekrar atıcam. çok teşekkürler

bide şuanki kullandığın effect te bu dosyaların içerisindemi ? yoksa onu ayrı mı bulacaz veya içerisine attıysan orjinal effectlere tekrar nasıl dönecez onuda açıklarsan sevinirim

79mm79

79mm79

Üye
yanlılıkla iki mesaj attım ikinciyi silecektim fakat silemedim kusura bakmayın

beko87

beko87

Üye
rengi farkeder mi ?

okitox

okitox

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız senin Variant siyaha göre ?

evet telefonum siyah olduğu için ona göre yapabildim valla. Ama siyah beyaz farkı flashta farkeder mi onu bilmiyorum cidden...

eline koluna yüreğine sağlık. daha dün şu son eklenen efekti eklemek için flash atmıştım. telefona ama bunda istediğimiz zaman flashsız efektleri değiştirebileceğimiz için tekrar atıcam. çok teşekkürler

bide şuanki kullandığın effect te bu dosyaların içerisindemi ? yoksa onu ayrı mı bulacaz veya içerisine attıysan orjinal effectlere tekrar nasıl dönecez onuda açıklarsan sevinirim

Effects dosyalarını kendiniz bulacaksınız benimki gibi olmaz. Forumda mevcut effects'ler. Orjinal efekte dönmek için de telefonu orjinal firmware ile tekrar flashlamak gerekiyor :)

rengi farkeder mi ?

Hiç bilmiyorum onu valla yav. İlk mesaja ekleyim...

okitox

okitox

Üye
    Konu Sahibi
Farketmiyormuş arkadaşlar renk. Bu işten anlayan bi arkadaş öyle yazmış...

79mm79

79mm79

Üye

Effects dosyalarını kendiniz bulacaksınız benimki gibi olmaz. Forumda mevcut effects'ler. Orjinal efekte dönmek için de telefonu orjinal firmware ile tekrar flashlamak gerekiyor :)
.

ben sırf sendeki efekt dosyası için flashlayacaktım tekrar. :) ozaman yeni bir efect bulana kadar bekleyeyim. orjinal efektler içinde aklıma bir fikir geldi. olurmu bilmiyorum. tekrar flashlama yerine orjina fw nin içinden nokia cooker ile effect dosyalarını alıp E de oluşturduğumuz klasörün içerisine atsak orjinal effectlere dönemezmiyiz??

renk olayına gelince ben geçen belco 2 nin silver telefon kduna göre yaptığı cfw yi yüklemiştim bi sorun çıkmadı. tabi yine de kesin olarak bilemiyorum

beko87

beko87

Üye
denicem inşallah bişey olmaz.

okitox

okitox

Üye
    Konu Sahibi
Deneyen arkadaşlar oldu diye yazarsa daha iyi olur diğer deneyecek arkadaşlar için :)

beko87

beko87

Üye
şimdi yüklemeye başladım da yükleyince o efektler olmıcak sanırım.Ben onları nerden bulabilirm ve nası yüklerim ?

yKP!

Üye
tema yıda yüklermisin acaba ??

okitox

okitox

Üye
    Konu Sahibi
kullandığım efekt dosyalarını upload ederim birazdan.

Üst Alt