C6-01 Belleye güncelledim telefon kafayı yedi :(

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
C6-01 Belleye güncelledim telefon kafayı yedi :(
merhaba arkadaşlar. nokia c6-01 telefonunu aldım 3 ay önce. Sonra okuldaki arkadaşlarımdada bu telefondan vardı ve onlar telefonlarını belle sürümüne güncellediler ve sorunsuz kullanıyorlar şu an. Fakat geçenlerde bende belleye güncelleyim dedim ve güncelledim. Sonra telefonu açtım felan 1-2 geçti aradan telefon delirmeye başladı. Arama yerinde kendi kendine rakamlar yazıyor , ana ekranda dokunmatiği kendi kendine titriyor ve orta tuşun beyaz ışıgı yanıp sönüyordu. Sonra bi de baktım belle refresh çıkmış onu yükledim ve sonuç gene aynı. Sizce ne yapmalıyım? telefonun garantisi devam etmekde. Kendim kurtarabilimiyim garanti kapsamına çıkmıcak şekilde? bu arada fabrika ayarlarına döndüm gene olmadı :(

ANIL

ANIL

Admin
Soft format denedin mi? *#7370* ile yapabilirsin.

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
denemedim fakat bunu yaparsam dosyalar silinirmi?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hafıza kartına dokunmaz format ama oyun falan varsa tel hafızasında olan dosyaları silinebilir.yedekleyip öyle format at ve biçimlendir

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
peki format atarsam symbian anna sürümünemi döner? telefonda bişi yok sadece resim ve rehber.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hayır anna'ya dönmez belle ve yeni yüklemiş olduğun refresh güncellemesinde kalır.kartı biçimlendirmek istiyor ve resimler silinmesin diyosan yedekleme yapip biçimlendir kartı

NDMSZGN

Üye
bence sırayla soft format olmadı hard format olmadı flashla owf yada cwf dene hiç birisinde olmazsa tekrar flashlayıp owf atıp garantiye verirsin.

escape72

escape72

Üye
kardeş telefon ekranına ıslak olarak dokunursan ekranda otomatik işlem yapar bende bu çok oluyor:)

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
ıslak dokunmuyorumki :) kupkuru ekran. yani arama tuşlarını açıp telefonu masaya koyuyorum napacak diye kendi kendine tuşlar çevirio arıyo felan iyicene gitti :D nokia işte kalitesiz telefon :) servise vericem. ondan sonra hemen satacam.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
telinde neler yüklü yazarmısin?

charmingraul

charmingraul

Üye
aynı sorun bende de oluyor telefonu bir yere koyunca kendi kendine bir yerlere girip çıkmaya başlıyor fakat elime aldığımda herşey normale dönüyor sanırım genel bir sorun bu.

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar telefonu annaya geri döndüremezmiyim garantisi gitmicek şekilde?

bayram yazıcı

bayram yazıcı

Üye
yok kardeş alttaban değiştiği için olmaz

batuay

Üye
Ya kardeşim hemen sattın nokia'yı ya :D Bu tür sorunlar her telefonda olur. O yüzden bu tür sorunlar yüzünden her firmanın yetkili servisleri vardır. Satsan başka bir telefon olsan onda sorun olmayacak mı sanıyorsun?? Dolaş forumda her telefona ait sorun bulursun. Bence nokia gelmiş geçmiş en kaliteli telefon.

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
boşver nokia yı falan en çok hatalar nokiada oluyor ama. bu arada telefonda hiç bir program vs. yüklü deil kendi programları dışında

serinaga

serinaga

Üye
Bence servise vermelisin, normal bir durum yada yazılımsal sorun değil sanırım. Masaya koyunca sapıtıyorsa donanımsal olmalı, dokunmatik yerçekimine karşı duyarlı galiba ???

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
birde mesela telefonda arama yerini açıyorum ordada dokunmatik işlemiyor. ana ekranda titriyor vs. bana flashla diyorlar ama ben nasıl yapılacağını bilmiyorum hemde telefonu tamamen bozarım ve garantisi gider diye korkuyorum.

bayram yazıcı

bayram yazıcı

Üye
birde mesela telefonda arama yerini açıyorum ordada dokunmatik işlemiyor. ana ekranda titriyor vs. bana flashla diyorlar ama ben nasıl yapılacağını bilmiyorum hemde telefonu tamamen bozarım ve garantisi gider diye korkuyorum.

belleyi nasıl yükledin onun tekrar yüklemeye flash denir 320 mb int. İndiriyor tele kuruyo senin anlayacağın dilden

blackbatuhan

Üye
    Konu Sahibi
tekrar ovi suiteden yükleyebilirmiyim yani belleyi? bana kalırsa ben belleye güncellerken yanlıış bişi yaptım ondan eksik felan yüklenmiş olabilir belle. yeniden ovi suiteden nasıl yüklücem?

ANIL

ANIL

Admin
tekrar ovi suiteden yükleyebilirmiyim yani belleyi? bana kalırsa ben belleye güncellerken yanlıış bişi yaptım ondan eksik felan yüklenmiş olabilir belle. yeniden ovi suiteden nasıl yüklücem?

Nokia suite yazılım güncellemeleri bölümünde yeniden yükle seçeneği var oradan yapabilirsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt