Yardım bütçe 2000 tl pc toplamaya yardım edermisiniz

Sponsorlu Bağlantılar

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Karar şu :D ekran kartını küçültcem :D konu sıkıcı grlmeye başladı galiba :/Mönitor tavsiyesi verirmisiniz distemime uygun ramı çıkarttım bi alt modeli taktım şu an monitör için 300 tl lik yer açıldı bi arkadaş bu sistem için 5k lık mı öle bi şey dedi tam hatırlamıom öle bi şey varmış galiba 5k lık mönitörler ondan olmassa görüntü bozuk olabilir dedi
Sıkıcı gelmesi değilde anlaşamıyoruz önerdiğim sistemden yaptığın değişiklikler sisteme bi yararı olmaz zararı olur monitöre gelince o 4 k dır ve ona hiç gerek full hd led bir monitör yeterli

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Sıkıcı gelmesi değilde anlaşamıyoruz önerdiğim sistemden yaptığın değişiklikler sisteme bi yararı olmaz zararı olur monitöre gelince o 4 k dır ve ona hiç gerek fu ll hd led bir monitör yeterli
Sebebi nedir zararın sana atmıştım resimleri galiba oradaki ram hariç herşey aynı kalacak nie zararı olsun ki ?

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
Sebebi nedir zararın sana atmıştım resimleri galiba oradaki ram hariç herşey aynı kalacak nie zararı olsun ki ?
Hocam onerdigin trident ram uyumsuz ve tridentten ne kadar performans bekliyorsunki gskillin eline su bile dökemez bir diğer husus günümüzde 8 fazlasıyla yeterliyken sen 16 almayı düşünüyorsun emin olki israf 8 den fazla kullanım göremeyeceksin :)

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Hocam onerdigin trident ram uyumsuz ve tridentten ne kadar performans bekliyorsunki gskillin eline su bile dökemez bir diğer husus günümüzde 8 fazlasıyla yeterliyken sen 16 almayı düşünüyorsun emin olki israf 8 den fazla kullanım göremeyeceksin :)
İleriye yatırım yapmaktı amacım

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Evet @deadboringQ7 artk ortak bir sonuca varalım. Danger Boy (kusura bakma, tam nick i yazmaya üşendim :D) arkadaşın da dediği gibi o trident ramleri kullanamazsın. Gskill 8 ya da 16 GB lık modellere bak, ya da 8+4=12 GB lık da yapabilrsin, tercih senin ;) Gelelim 4k monitöre. 300 TL ye 4K monitör bulamazsın. Ve şu anda 4k yı ünlü stüdyo şirketleri falan kullanıyor. Youtubeda bile 4k videolar genelde vevo kanallarında. Sen 1920x1080 çözünürlükte bir monitör alsan işini görür :oke:
Monitör olarak bunu tavsiye ederim, 25 TL daha kat bunu al. Gerek tasarımı, gerek performansıyla güzel bir monitördür ;)
Eğer 16 GB alacaksan bunu alabilirsin, sisteminle uyumlu :oke: Hem böylece bütçen de hafiflemiş olur ;)

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Tmm ya 8 gb lık bi ram taktım 21.5 inclik bi monitör tamm

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Yani çözüldü o zaman mesele :D Varsa kararsız kaldığın bir nokta buralardayım, hemen sor, birazdan çıkacağım :)

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
hocam içinde kalacaksa rami 16 alabilirsin :D ileriye yatırımı boşver alırsın ilerde bir 8 daha al sana yatırım. önerilen monitörde gayet iyi

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
hocam içinde kalacaksa rami 16 alabilirsin :D ileriye yatırımı boşver alırsın ilerde bir 8 daha al sana yatırım. önerilen monitörde gayet iyi
Arkadaşın son attığı mesaj nedeniyle yazdın sanırım bunu :D İnceden trip atmış biraz, bıkkınlık durumu var.

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşın son attığı mesaj nedeniyle yazdın sanırım bunu :D İnceden trip atmış biraz, bıkkınlık durumu var.
16 lık alarak ileri yatırım yapacaktım ama siz daha iyisini bilirsiniz arkadaşlar :) ne derseniz o ayrıca monitörün 21.5 inç wievsonic olanını aldım böylece fiyatı bi nebze de olsa düşürebildimAyrıca konu baya bi tutuldu galiba :D321 okuma :D

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
popüler bir konu oldu :D

• Beğen
Tepkiler: deadboringQ7
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Yanıtlarda iyi yalnız, 70 yanıt :naughty:

• Beğen
Tepkiler: deadboringQ7
deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Sayenizde beyler çok saolun hem eğlendim hem öğrendim :)

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Aynen :D

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Yav şimdi ben bu pc yi topladım 10 parça oldu bileşenler ama bu parçalar kasada montajlı mı olacak yoksa ayriyetten benim mi takmam gerekecek ?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ayrıyetten senin montajlaman gerekecek ya da bilen birine montajlattıracaksın :oke:Ya da Vatandan aldıysan eğer orada ben kasa topladım, montajlattırmak istiyorum diyince toplarlar :oke:

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıyetten senin montajlaman gerekecek ya da bilen birine montajlattıracaksın :oke:Ya da Vatandan aldıysan eğer orada ben kasa topladım, montajlattırmak istiyorum diyince toplarlar :oke:
Nasıl bilecekler ki benim parçaları ?Vatandan pc söylerim arayıp şimdi bu ödeme nadıl olacak daha önce böyle bi şeyler almamıştım net üzerinden ?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Eğer parçaları internetten aldıysan, o zaman montaj için bi pc ciye git, ben parçaları aldım, montajlar mısınız de, onlar montajlar. Ama eğer istersen eğriçam/mersin de bi vatan şubesi var. Eğer evine yakınsa buradan parçaları kendin alırsın, sonra vatandaki pc toplama bölümünde ben bunları montajlattırmak istiyorum dersin, sana orada toplayıp verirler kasanı :oke:
Vatan Mersin Şubesi Rehber Sayfası:
Ödeme seçeneklerini de anlatayım. Eğer internetten alacaksan, kargo siparişi ile malesef kapıda ödeme seçeneği yok, bayiliğine gidip vereceksin parayı. Sana tavsiyem sana attığım rehber sayfasındaki Vatan Computer a git, kendin parçaları al, orada toplattır. Eğer istersen vatandan işletim sistemi de alıp yükletirsin ama ben ona da para vermeyeyim dersen ben sana özelden adım adım anlatırım, nasıl işletim sistemi yükleyeceğini :oke: Bu arada internetten değil de direkt mağazadan alışveriş yaparsan %25 indirim de oluyor bazen :D

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Eğer parçaları internetten aldıysan, o zaman montaj için bi pc ciye git, ben parçaları aldım, montajlar mısınız de, onlar montajlar. Ama eğer istersen eğriçam/mersin de bi vatan şubesi var. Eğer evine yakınsa buradan parçaları kendin alırsın, sonra vatandaki pc toplama bölümünde ben bunları montajlattırmak istiyorum dersin, sana orada toplayıp verirler kasanı :oke:
Vatan Mersin Şubesi Rehber Sayfası:
Ödeme seçeneklerini de anlatayım. Eğer internetten alacaksan, kargo siparişi ile malesef kapıda ödeme seçeneği yok, bayiliğine gidip vereceksin parayı. Sana tavsiyem sana attığım rehber sayfasındaki Vatan Computer a git, kendin parçaları al, orada toplattır. Eğer istersen vatandan işletim sistemi de alıp yükletirsin ama ben ona da para vermeyeyim dersen ben sana özelden adım adım anlatırım, nasıl işletim sistemi yükleyeceğini :oke: Bu arada internetten değil de direkt mağazadan alışveriş yaparsan %25 indirim de oluyor bazen :D
Eyvallah hocam çok güzel anlatmışsın bende parçalarımı vatan bilgisayardaki sepete ekle seçeneği ile topladım ama netten alışveriş yapmadığım için pek bi deneyimim yok açıkcası :) en iyisi senin verdiğin mersin şubesinden birebir yüzyüze konuşarak almak,montajlattırmak. İşletim sistemine verecek para kalmadı :D eylülde elime geçince pc müsait olursan bi konuşmak isterim seninle emeğine sağlık hocam saygılar