Bu pc ye nasıl ekleme yapabilirim.

Sponsorlu Bağlantılar

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Bu pc ye nasıl ekleme yapabilirim.
Islemci : intel core 2 duo e7200 2.53 GHz (2 CPUs)

Bellek : 2048MB RAM (2 adet 1 gb takılı.)

Işletim sistemi : Windows 7 Home Basic 64 bit
Değiştirildi.(Windows 8.1 pro)

Ekran : Görüntü Bağdaştırıcısı ATI Radeon HD 3850 (512 MB)

Anakart : Gigabyte GA-G31M-S2L

Evt arkadas pc bole tafsiyelerinizi bekliyorum ram takma vs gibi.

Son düzenleme:

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Ekleme Yapıp Ne Yapıcaksın ? Oyun Mu yoksa internette Takılma mı ?
Yeni Çıkan Oyunları Açmaz

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Ekleme Yapıp Ne Yapıcaksın ? Oyun Mu yoksa internette Takılma mı ?
Yeni Çıkan Oyunları Açmaz
Performansini arttirmak amacli yoksa acmiyacani bende biliyorum. Oyun performansi vs gibi hizini arttirmak.amacim :)

Son düzenleme:
Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Win 7 Ultimate yapabilirsin :D

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Ramı 4 Yapıp İşlemciyide Değiştirirsen Performans Artışı Görülecektir.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Win 7 Ultimate yapabilirsin :D

Kardeş iyi misin? Ultimate'te çok gereksiz eklentiler ve yamalar var, o yüzden düşük bileşenli sistemi çok yorar, ev kullanıcısı için en iyi Windows 7 Home Premium'u tavsiye ederim.
Tabi bana kalırsa Windows 8.1 Pro'yu kur derim.

Islemci : intel core 2 duo e7200 2.53 GHz (2 CPUs)
Bellek : 2048MB RAM
Işletim sistemi : Windows 7 Home Basic 64 bit
Ekran : ATI Radeon HD 3850
1276MB

Evt arkadas pc bole tafsiyelerinizi bekliyorum ram takma vs gibi.

Arkadaşın dediği gibi İşlemci ile Ram'i az yükseltebilirseniz yeterli olacaktır.
:)
Ama OS olarak Windows 7 H.P. yada Windows 8.1'i öneririm.
Bu arada bu sistemde, işletim sistemini 64Bit değil de 32Bit kursanız daha iyi olur, ama sistemi yükselttiğinizde OS 64Bit öneriyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş iyi misin? Ultimate'te çok gereksiz eklentiler ve yamalar var, o yüzden düşük bileşenli sistemi çok yorar, ev kullanıcısı için en iyi Windows 7 Home Premium'u tavsiye ederim.

Arkadaşın dediği gibi İşlemci ile Ram'i az yükseltebilirseniz yeterli olacaktır.
Bu arada bu sistemde, işletim sistemini 64Bit değil de 32Bit kursanız daha iyi olur, ama sistemi yükselttiğinizde OS 64Bit öneriyorum.
ram yuksetmeyı düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyo işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla degıl

szqn55

szqn55

Üye
bütceni söyle sen bi

baldik38

Üye
    Konu Sahibi

64 bit den 32 bite düştüm performans çok düştü :( ama ram yükseltmeyi düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyor işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla değil
bütceni söyle sen bi
600 TL

szqn55

szqn55

Üye
ram ddr3 mü ?

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
E
Bellek Hızı DDR2-800 (400 MHz) bide pc nin içinde 2 adet ram takılı sanırım 1'er gb ram.Toplamda 2 ediyo.
Bellek Yuvaları
DRAM Yuvaları #1 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DRAM Yuvaları #2 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
bundan 2 tane alıp taksam olurmuki benm ramları çıkarıp.
DRAM Yuvaları #1 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
DRAM Yuvaları #2 1 GB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
2 yuva var benm ramlarda kingston ama 1GB

Son düzenleme:
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
ram yuksetmeyı düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyo işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla degıl

64 bit den 32 bite düştüm performans çok düştü :( ama ram yükseltmeyi düşünüyorum. sanırım en fazla 4 oluyor işlemci yükseltme derken anlamadım ? yeni işlemci alırsam bütçem o kadar fazla değil

600 TL

16Gb'a kadar gidiyor.
İşlemci yükseltme derken yenisini kast ettim. :)
Sana şuan gerekli 2 bileşen lazım, İşlemci ile Ram.

Bütçen 600₺ sanırım. (çok iyi)

Bu parayla 4 Gb Ram ile AMD'nin FX serisinden. 3,5 Ghz'lik İşlemci alınabilir.
Az beklersen PC'ye geçince ayrıntılı yazabilirim alacağın bileşen parçalarını.

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
tm saol :D ayrıntıları peklıyorum

Son düzenleme:
isyanqar_01

isyanqar_01

Üye
Yerinde olsam islemciyle oynamayip bi ssd ve asus gtx 750 alirim o parayla , core do lar benim icin guzel islemciler yada intelin 20. Yila ozel islemcisini de al amd ye bulasma ama

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
o pcyi elden çıkar bastan yeni bir sistem topla yatırım yapmaya değmez illa yapcam diyorsan q6600 işlemci r7 260x ekran kartı 2 GB RAM alabilirsin

baldik38

Üye
    Konu Sahibi
Aynen simdilik sadece 2 adet 2 gb ram almayi dusunuyorum 140 tl tutuyo.islemci dokunmuyacagim toplam 4gb ram olr.
o pcyi elden çıkar bastan yeni bir sistem topla yatırım yapmaya değmez illa yapcam diyorsan q6600 işlemci r7 260x ekran kartı 2 GB RAM alabilirsin
Doru bende ole dusunuyom simdilik sadece 2 ser gb 2 tane ram alcm ilerdede yeni pc alirim bisi eklersek pek bisi cikmaz gibi :)
Bide size sey sormak istiyorum bnm ddr2 1 er gb 2vtane 400 mhz ram var.Bunun yerine 2 gb 2 tane ddr2 800 er mhz alsam calistirirmi??

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
sorun olmaz ben 2 GB 667 MHz ile 2 GB 800 MHz ayni anda kullanıyorum overclock yaparsan 1066 MHz bile takabilirsin 2 tane 2gb 800 MHz sorunsuzca calisir

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
İşlemciyi G3258 al , düzgün bir de ekran kartı al. Bir süre idare eder seni.

can1516

can1516

Üye
16 gb rame çıkmaz o onu diyen arkadaş saçmalamasın g31m s2l 16ya kadar değil bi arkadaşın dediği gibi içine 120 gb ssd koy sistemi oraya kur hddyide depolama olarak kullanırsın bir tanede 2 gb ram takarsın i3 ayarında pc olur

furkankaya559758

Üye
2 GB daha ram eklersen yararını görürsün ama fazla performans beklentin olmasın. Bilgisayarı oyun için kullanmıyorsan RAM ekleme yetecektir.