Bu Laptop Nasıl ? (Lütfen yorumlarınızı yazın)

Sponsorlu Bağlantılar

allytkn

allytkn

Üye
    Konu Sahibi
Bu Laptop Nasıl ? (Lütfen yorumlarınızı yazın)
Arkadaşlar şöyle bir laptop almayı düşünüyorum sizce nasıl:

[h=5]İşlemci[/h]
  • Intel® Core™ i5-2520M İşlemci
    [h=5]İşlemci Hızı[/h]
  • İşlemci hızı 2.50 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.20 GHz'e kadar, 3MB Intel® Akıllı Bellek
    [h=5]Ram[/h]
  • 8 GB DDR3 Bellek
    [h=5]Ekran Kartı[/h]
  • 3 GB Ati Radeon HD6610 Switchable Graphics Ekran Kartı (2GB Ayrılmış Bellek)
    [h=5]Harddisk[/h]
  • 500 GB SATA Harddisk

Bana diyer donanımları güzel geldi ama ekran kartı hakkında bi fikrim yok.Sizden yorum bekliyorum.

futbol123

futbol123

Üye
işlemcisi iyi 6610 diye ekran kartı yok o muhtemelen 6630m dir oda orta seviye bir karttır.

fullwar

fullwar

Üye
Laptop Casper'a benziyor. Ekran kartıda uyduruk Casper ürünü gibi (ATI ile anlaşıp garip guraba bir isim belirlemişler). 3gb "2gb ayrılmış" :kop2: Buda moda oldu. Yani kart 1gb demek.

Evet Casper'mış. Hahahahha! koptum ya. :kop2: Bedava bir eklenti olan "Microsoft Security Essentials"ı hediye olarak yazmışlar. Bu uygulamayı isteyen her bilgisayara kurabilir. Windows updatelerle bile geliyor zaten. 1000gb ne ya? 1TB olacak o. :ehe Dostum kusura bakma tutamıyorum bu Casper'ın ürünleri karşısında kendimi. Dostum uzak durmanı tavsiye ederim, piyasada bir sürü bundan daha iyi sistem bulabilirsin. Fiayata bak ya yuh!. 2295 TL.

Az daha fazla verip böyle bir canavar almak daha mantıklı. Sonuçta dünya devi bir şirket ve kalitesiz ürün yapmıyorlar bazıları gibi.

futbol123

futbol123

Üye
Laptop Casper'a benziyor. Ekran kartıda uyduruk Casper ürünü gibi (ATI ile anlaşıp garip guraba bir isim belirlemişler). 3gb "2gb ayrılmış" :kop2: Buda moda oldu. Yani kart 1gb demek. Dostum uzak durmanı tavsiye ederim, piyasada bir sürü bundan daha iyi sistem bulabilirsin.

Evet Casper'mış. Hahahahha! koptum ya. :kop2: Bedava bir eklenti olan "Microsoft Security Essentials"ı hediye olarak yazmışlar. Bu uygulamayı isteyen her bilgisayara kurabilir. Windows updatelerle bile geliyor zaten. 1000gb ne ya? 1TB olacak o. :ehe Dostum kusura bakma tutamıyorum bu Casper'ın ürünleri karşısında kendimi.

casper a özel hd6610 bir tek casperda var :D

allytkn

allytkn

Üye
    Konu Sahibi
GFORCE GT540m Nasıl bi ekran kartı :hmmm

woltcaptain

woltcaptain

Üye
berke bide bnim konuya baksan

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Öncelikle yine Casper saçmalıklarından biri ile karşı karşıyayız. Notebookcheck sitesine girmeyen hiçbir kart piyasada yoktur ismi firmaca uydurulmuştur.

Casper ürünleri almayın artık bunu bas bas bağırıyoruz. Kenar mahalle bilgisayarcıları gibi ürün pazarlıyorlar ürettikleri de anca özellikleriyle göz boyuyor sorun üstüne sorunlu ürünler üretiyorlar. Casper yine casper'dir hiçbir zaman değişmez.

nVidia'da notebookta 1. sınıf kart seviyesine giren kartlar GTX segmentinin kartlarıdır. GT Serisinde ise GT525M GT540M GT555M 2. sınıf kartların en üst 3 modelidir. GT525M ile GT540M arasında oyun türü farklılıklarına göre 5 FPS'den fazla aktif fark görülmemekte GT555M ise iki karta da belirgin FPS farkı atabilmektedir.

Söz konusu notebook olduğunda testlerde aynı performasta çıkan ATI kartlar işin içine PhsyX ve DII girdiğinde oyunlarda ve grafik çizimlerinde nVidia'dan belirgin olarak geri kalmakta. Ha ama şimdi bi kart çıkar daha fazla FPS verebilir buna lafım yok bütün piyasayı elimde tutmuyorum sonuçta nereden bileyim o kadarını :)

Piyasadaki ürünlerin çoğu birbiriyle aynı özelliklere sahip kullanıcı yorumlarından ısınma sorunu olup olmadığını öğren. En önemlisi budur.

• Beğen
Tepkiler: allytkn
futbol123

futbol123

Üye
Öncelikle yine Casper saçmalıklarından biri ile karşı karşıyayız. Notebookcheck sitesine girmeyen hiçbir kart piyasada yoktur ismi firmaca uydurulmuştur.

Casper ürünleri almayın artık bunu bas bas bağırıyoruz. Kenar mahalle bilgisayarcıları gibi ürün pazarlıyorlar ürettikleri de anca özellikleriyle göz boyuyor sorun üstüne sorunlu ürünler üretiyorlar. Casper yine casper'dir hiçbir zaman değişmez.

nVidia'da notebookta 1. sınıf kart seviyesine giren kartlar GTX segmentinin kartlarıdır. GT Serisinde ise GT525M GT540M GT555M 2. sınıf kartların en üst 3 modelidir. GT525M ile GT540M arasında oyun türü farklılıklarına göre 5 FPS'den fazla aktif fark görülmemekte GT555M ise iki karta da belirgin FPS farkı atabilmektedir.

Söz konusu notebook olduğunda testlerde aynı performasta çıkan ATI kartlar işin içine PhsyX ve DII girdiğinde oyunlarda ve grafik çizimlerinde nVidia'dan belirgin olarak geri kalmakta. Ha ama şimdi bi kart çıkar daha fazla FPS verebilir buna lafım yok bütün piyasayı elimde tutmuyorum sonuçta nereden bileyim o kadarını :)

Piyasadaki ürünlerin çoğu birbiriyle aynı özelliklere sahip kullanıcı yorumlarından ısınma sorunu olup olmadığını öğren. En önemlisi budur.
gt555m 1.sınıf bir ekran kartıdır 2.sınıf olan gt550 gt540 gt525 diye gider.. karıştırdınız orayı galiba :)
nvidia yokken ati vardı phsyx falan nvidia ya özgü bir şey atininde kendine özgün şeyleri var örneğin 6770m ve gt555m aynı performansı vermekte :)

jasonorion

Üye
2gb ayrılmış demek kart 2 gb oluyor 6610 diye atinin ekran kartıda var buarada kimisi ati iyi diyor kimisi nvdia iyi diyor en az 2-3 sene her oyunu kasmadan oynarsın iyi bilgisayar sadece akıllı belleği 3 mb sen 6 olanı al almadıysan

samet170

Üye
arkadasım casper almaktan cekişnme casper türkiye üretiliyor vergi vermiyor ucuz die herkes kötülüyor yok cok ısını kapanıyor bunların hepsi fasa fisa arkadasım aldı casper denedim ısınma felan yok ama inceleme yapamadım nette dolasırken bunu buldum

arkadas sag olsun cok detaylı inceleme yapmıs diger laptop sıcaklıkları ile aynı venin alcan i5 çift çekirdekli daha az ısınır
casper kotu flan degil yzanların hepsi kulaktan dolma bilgiler ile yazıyor diger markalarda fiyat farkını sen karsılastır casperı
casperin bana gore tek eksisi tasarım konusunda tasarımını cok begenmiyorum baska bi eksisi yok benim için casperden şaşma:oke:

dogukandurak

dogukandurak

Üye
arkadasım casper almaktan cekişnme casper türkiye üretiliyor vergi vermiyor ucuz die herkes kötülüyor yok cok ısını kapanıyor bunların hepsi fasa fisa arkadasım aldı casper denedim ısınma felan yok ama inceleme yapamadım nette dolasırken bunu buldum

arkadas sag olsun cok detaylı inceleme yapmıs diger laptop sıcaklıkları ile aynı venin alcan i5 çift çekirdekli daha az ısınır
casper kotu flan degil yzanların hepsi kulaktan dolma bilgiler ile yazıyor diger markalarda fiyat farkını sen karsılastır casperı
casperin bana gore tek eksisi tasarım konusunda tasarımını cok begenmiyorum baska bi eksisi yok benim için casperden şaşma:oke:

Aynen...
Bendede casper nirvana var.
Bilgisayarda ısınma sorunu falan yok.

samet170

Üye
dogukandurak

dogukandurak

Üye
o arkadas sag olsun ineleme yapmıs koymus casper cok öncelerden vardi ısınıpta kapanma sorunu simdi ole bisi yok :)

Aynen kardeşim,yeni casperlarda ısınma ve mavi ekran sorunu şimdilik yeni modellerde yok ve casper yetkili servisleri artık müşterileriyle gayet iyi ilgileniyor.

skynet

Üye
:megafon:Ne iyisi be casper kadar lanet bir marka görmedin..:kotu:

Türe

Türe

Üye
ekran kartı paylaşımlı mı ben mi yanlış anladım ?

dogukandurak

dogukandurak

Üye
ekran kartı paylaşımlı mı ben mi yanlış anladım ?

Benim anladığıma göre ekran kartı 3 GB,1 GB sistem ram i ile paylaşılıyor ...Yani ekran kartı paylaşımlı

Türe

Türe

Üye
Benim anladığıma göre ekran kartı 3 GB,2 GB sistem ram i ile paylaşılıyor ...Yani ekran kartı paylaşımlı

o zaman çok performans beklemeyin ekran kartından kötü değil ancak beklenileni veremez paylaşımlı :kotu:

Üst Alt