Bu hata yazılımsal mı, donanımsal mı?

Sponsorlu Bağlantılar

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murat3702

murat3702

Üye
Yazilimsal olabilir. Sanirim Nugat 7.1.1 yuklu cihazda. Bazi buglar var diye duydugumdan ben 6.0.1 den 7.1.1 e guncellemedim. Olmazsa yeniden odin ile bastan yukle romu.
Nugatta pil tuketimi nasil gunluk ben 2 gunu rahat cikariyorum 6.0.1 ile.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Bunun Donanımla alakası yok gibi, bu bir çeşit, Telefon uyarısı, Uyarı ne zaman meydana geldi. Ne yapınca meydana çıktı ?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Kırılmaz cam sorunu yada kılıf takınca meydana gelmiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Bunun Donanımla alakası yok gibi, bu bir çeşit, Telefon uyarısı, Uyarı ne zaman meydana geldi. Ne yapınca meydana çıktı ?
Telefon cebimde, lazım olunca çıkarıyorum cebimden, menü turuna basıyorum, çıkıyor, çoğunlukla, baska şekilde çıkmıyor, ekran parlaklığını da otomatiğe aldığım zaman da otomarkk parlaklık düzgün çakışıyor, ama yakınlık sensörü ila parlaklığı kontrol eden sensor aynı mı, ayrı ayrı mı ony bilmiyorum.

• Beğen
tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Kırılmaz cam sorunu yada kılıf takınca meydana gelmiş olabilir.
Düşürmeden dolayı Cam kırıldı Onu değiştirdim Ondan sonra başladı değiştirirken düzgün yapamadıklarını düşünüyorum ama emin değilim kırılmaz cam da vardı onu çıkardım hatayı yine deveriyor kılıfı çıkardım yine sonuçta aynı

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Yazilimsal olabilir. Sanirim Nugat 7.1.1 yuklu cihazda. Bazi buglar var diye duydugumdan ben 6.0.1 den 7.1.1 e guncellemedim. Olmazsa yeniden odin ile bastan yukle romu.
Nugatta pil tuketimi nasil gunluk ben 2 gunu rahat cikariyorum 6.0.1 ile.

Ben her gün akşam şarja takıyorum 2. Günü beklemiyorum O yüzden emin değilim Ama 2 gün gitmez

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Sorun kesinlikle Koruyucu cam'dan kaynaklanıyor.
Kırılmaz Camı Değiştirmeniz gerekiyor. :oke:

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Şu an kırılmaz cam yok söktüm sonuç yine aynı

Cebinizde de iken Telefonun Ekranı açıldığı için de olabilir.
Cihaz Yakınlık sensörü devrede iken Dokunmatik devre dışı bırakılıyor olabilir.

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Cebinizde de iken Telefonun Ekranı açıldığı için de olabilir.
Birine telefon ederken daha telefonu kulağıma götürmeden hemen kulağıma götürmüş gibi ekran kendini kapatıyor

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Birine telefon ederken daha telefonu kulağıma götürmeden hemen kulağıma götürmüş gibi ekran kendini kapatıyor

O zaman size şöyle söyleyeyim, Cihazda Donanimsal arıza olasılığı %90 Yakınlık Sensöründen kaynaklanıyor.
Bahseddiginiz gibi Direk Yakınlık sensörü devreye giriyorsa bunun başka bir açıklaması yok.
Cihazın Yazılımı Orijinal Stock Rom'da mı ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ekranı değiştirirken yakınlık sensörüne zarar vermiş anlaşılan. Yaptırdığın yere götürüp düzeltmesini istemelisin.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve TheNightMare.
tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
O zaman size şöyle söyleyeyim, Cihazda Donanimsal arıza olasılığı %90 Yakınlık Sensöründen kaynaklanıyor.
Bahseddiginiz gibi Direk Yakınlık sensörü devreye giriyorsa bunun başka bir açıklaması yok.
Evet

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Ekran daha önce değişti mi ?
Hayır, düşmeden dolayı değiştirdim pahali diye servise vermedim, birde komple değişim 600 tl, ben sadece üst camı değiştirdim yan sanayi tamircide, alt dokunmatik değişmedi.

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Yakınlık sensörü ile otomatik parlaklığı kontrol eden sensör ikisi aynısensör mü ayrı ayrı sensörler mi

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
pahali diye servise vermedim, birde komple değişim 600 tl, ben sadece üst camı değiştirdim yan sanayi tamircide, alt dokunmatik değişmedi.
Anladim, Yan sanayi ekran ve yan sanayii işçilik olduğu için bu şekilde Donanımsal arıza oluşmuş.
Sonuç: Yaptırdığıniz yere gidip itiraz edin. Başka sizin yabileceginiz bir şey yok.
Yakınlık sensörü ile otomatik parlaklığı kontrol eden sensör ikisi aynısensör mü ayrı ayrı sensörler mi

İkiside birbirinden bağımsız (ayrı) sensörlerdir.
Ayrıca aşağıdaki uygulamadan. Donanım Kontrolü yapabilirsiniz.
GM Akıllı Kontrol 2.0.02

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
Anladim, Yan sanayi ekran ve yan sanayii işçilik olduğu için bu şekilde Donanımsal arıza oluşmuş.
Sonuç: Yaptırdığıniz yere gidip itiraz edin. Başka sizin yabileceginiz bir şey yok.

İkiside birbirinden bağımsız (ayrı) sensörlerdir.
İlerleyen zamanda alttaki dokunmatik ile beraber üst camı ikisini birden değiştirsem sizce yalınlık sensörü de düzelir mi, o bölgenin yeknik yapısını biliyor musunuz nasıl.Yada ust camı değiştiren usta o kısmın üzerini kirli birakmiş olabilir mi yada bu yalınlık sensörü ayrı bir parça mı, sadece o değişebilir mi, note 2 de kuraklık ahizesini kendjm değiştirdim, tekniğim fena değildir, ama açacağım bölgeyi iyi algılamam lazım, malum hergun telefon sokmuyorum.

tamcoskun

tamcoskun

Üye
    Konu Sahibi
İlerleyen zamanda alttaki dokunmatik ile beraber üst camı ikisini birden değiştirsem sizce yalınlık sensörü de düzelir mi, o bölgenin yeknik yapısını biliyor musunuz nasıl.Yada ust camı değiştiren usta o kısmın üzerini kirli birakmiş olabilir mi yada bu yalınlık sensörü ayrı bir parça mı, sadece o değişebilir mi, note 2 de kuraklık ahizesini kendjm değiştirdim, tekniğim fena değildir, ama açacağım bölgeyi iyi algılamam lazım, malum hergun telefon sokmuyorum.

Camın sökülüp takılmasını bir görsen büyük ihtimal kendin hallederim diye düşünüyorum.

• Beğen