Bluetooth ile Cepten bedava internet. Nokia s60 ve tüm telefonlar dahil.

Sponsorlu Bağlantılar

bduger

Üye
    Konu Sahibi
Bluetooth ile Cepten bedava internet. Nokia s60 ve tüm telefonlar dahil.
Merhaba Arkadaşlar.

Bu konuyu bizzat kendim keşfettim?
Şuna emin olun ben şu an PC den cep telefonuma bluetooth ile bağlanıp GPRS üzerinden internete giriyorum!!!

Evdeki internetimi kapattım 1 sene oldu nerdeyse.
Yaklaşık 6 aydır vodafone nin 8 tl lik sınırsız cep paketini kullanıyorum.
Kullandığım günden beri cep telefonum üzerinden nasıl
internete bağlanırım sorusu hep kafamı kurcaladı. Tüm forum sitelerinde dolaştım
Kim ne dediyse denedim ama nafile. Tırnağın varsa başını kaşı.
Telefonum 6600 ilk çıktığından beri kullanırım ve fanatik 6600 cıyım
daha iyisini tanımam. Bu fiyata onun yaptıklarını yapan bi telefon daha yok.
PC suiteden diolar genelde yada nokia connection manager.
Ama şu var ki nokia 6600 ın bi connection problemi var. port olarak pc ye bağlanmıyor.
Ben portuda çözdüm, port olarakta bağlandım ama bağlandığım portu pc suite veya dier
programlar görmüyor. 6600 ı xp tanımıyor. Service packdenmidir xp denmidir bilmiyorum ama öle.
portu mobiledit! çözmüş onunla bağlanıyor size bi sis dosyası yolluyor onun sayesinde
Bağlanıyorsunuz. Cep telefonumun kamerasını mouse yaptım psiloc la yani bunların
hepsi oldu ama bi nete bağlanamamıştım. Bunları neden anlatıyorum forumları okudum hep aynı sorunlar.
Bu sorunları herkes yaşamıştır.

Benim İşletim sistemim (Win XP Pro SP3)

Şimdi yapılması gerekenleri anlatıcam.

1- Öncelikle IVT Corporation Bluesoleil 2.3.0.0 adlı Bluettoth uygulamasının sürümünü indir ve kur...

2- Sonra En önemli adım Yol= Bilgisayarım/Denetim Masası/Telefon ve Modem Seçenekleri ne çift tıklayın. Modemler sekmesini seçin. Altta Ekle Butonu Var ona basın. Modemimi algılama; listeden seçeceğim diye bi yazı ve onun yanında da ufak kutucuk var onu işaretleyip İleri Butonuna basın. Çıkan pencerede solda Üretici başlığı altında IVT Corporation yazana bi kere tıklayın sağda Bluetooth DUN Modem yazanı seçin. İleri Butonuna basın. Seçilen bağlantı noktaları nın yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ordan Bağlamak istediğiniz portu seçin. Çıkan pencereye Devam et Diyin. Ve son u seçin.

Çok Kolay burayı yaptıktan sonra olay basit
Gerisini zaten pc yapıyor

Son Adım

3- Şimdi IVT ye tekrar girin Telefonunuza çift tıklayın Ve yanan ikonlarda en başta Bluetooth Dial-Up networking Bunu seçin. Evet artık telefonunuza bağlanacaksınız. Ve telefonda GPRS yani kare içinde G ve Bluetooth bağlantısını göreceksiniz. Unutmadan bu son işlemi yaptığınızda Bi pencere açılabilir size şifre ve kullanıcı adı sorar boş bırakın oraları . altta bi kutucuk olcak yalnızca ben diye onu seçin. GErisini zaten kendi yapıyo bide Çevir Yerinde *99***1# bu yazmalı. Birde aynı Pencerede Özellikler Kısmından kişisel ayarlar yapabiliyosunuz. Telinizin bağlantı hızını artırabiliyosunuz mesela gibi... Ve artık hangi telefon olursa olsun Seçtiğiniz port üzerinden bağlanabiliyor...

Resimli ve Link vererek Yapmak İsterdim ama Net böle YAvaş Kusura Bakmayın

Kesinlikle Alıntı deildir. Problem Yaşayan Yazsın Yardımcı olurum...

• Beğen
Tepkiler: wolf_34, amedamed21 ve Revengeful

traBolic

traBolic

Üye
nedir acaba bahsettiğin olay anlatta bakalım

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
Beklyoruz hadi bakalım....

ßY_C@N€R

ßY_C@N€R

Üye
HadiİNŞ işe yarar ve S60 Seriside yararlanabilir

bduger

Üye
    Konu Sahibi
Anlaşılan Kimsenin böyle bişeye ihtiyacı yok...
Hiçmi yapan başarılı veya başarısız olan yok ya bişeyler yazın 160 kişi okumuş tık yok.

ttaskopruj

Üye
6600 dun modem olarak aynı şekilde kullanmak istiyrum , N78 de herşey normal. yalnız 6600 da kendi tarayıcısından başka bir tarayıcıyla data alış verişine izin vermiyor,tel e yüklediğim opera mini ve gmail. uygulamalarının hepsi internet erişimi olmadığını söylüyor, aynı şekilde, PC (Win 7) 6600 ı bluetooth dun modem olarak görüyor tanıyor bağlanıyor ama connection test hep başarısız,

sebebi ne olablir..

yardımcı olursanız çok sevinirim..:bye2:

bduger

Üye
    Konu Sahibi
*#0000# yazarak Yes Tuşuna basıp Telefonunuzun Versionu nedir bakarmısınız .
Version eski ise ondan kaynaklanabilir. Çünki bazı özellikler yüksek versionda bazılarıda düşük versionda çalışmayabiliyor.
Artı şu var ki ben vista ve win7 yi sevmediğim için kullanmıyorum bu konuda win7 ile alakalı tam bişey söyleyemeyeceğim kusuruma bakma. Ama Bağlantı mantığı hep aynıdır. Artı demişsin ki "6600 da kendi tarayıcısından başka bir tarayıcıyla data alış verişine izin vermiyor,tel e yüklediğim opera mini ve gmail. uygulamalarının hepsi internet erişimi olmadığını söylüyor" bu dediğin telefonda mı oluyor? Bu konuda yardımım olabilir şayet telefonda ise.

"PC (Win 7) 6600 ı bluetooth dun modem olarak görüyor tanıyor bağlanıyor ama connection test hep başarısız," bu konuda ise benim fikrim şu. Bütün dun modemleri silin. Modemler sekmesindeki herşeyi silin ve en baştan yeniden tüm portları seçerek yapın. Blue programınıda baştan kurmak sorunu çözebilir belki. Çünki dün ben bağlanamadım ve herşeyi ta baştan yaptım tekrar bağlandı.

keremre

Üye
teşekkürler bağlamaya çalıştım oldu da sanırım. telde bağlantı yöneticisinde 'modem' bağlantısı oluşuyor ama sadece upload yapıyor download yapmıyor. net paketim de var. bu sorun için ne yapılabilir.

--------------- Ekleme ---------------

teşekkürler bağlamaya çalıştım oldu da sanırım. telde bağlantı yöneticisinde 'modem' bağlantısı oluşuyor ama sadece upload yapıyor download yapmıyor. net paketim de var. bu sorun için ne yapılabilir.

bduger

Üye
    Konu Sahibi

--------------- Ekleme ---------------

Bu sorun kullandığın aracıdan olabilir mesela vodafone 3g ayarı yada internet ayarı gibi. Siz ayarı Operatörünüzü Seçin diye bi seçenek var onu seçin. Tabi silmedinizse. Bu ayarı seçtiğinizde, kullanılan en iyi bağlantıyı telefon kendi buluyor. Yani ayar almaya felan gerek kalmıyor. Oda yoksa bence bi format atın telefona.

bduger

Üye
    Konu Sahibi
Başlığıda değiştirdik bakalım nolcak.

bay kıytırık

bay kıytırık

Üye
tsk işimize yaraya bilir

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Eline saglık:) arkadaslar a söyleyeyim denesinler.

63urfalı

63urfalı

Üye
tşk

ibrahim19100

ibrahim19100

Üye
Başlığıda değiştirdik bakalım nolcak.
arkadasım ben direk pc suıtten giriyom.sırf bunun için nokıa tel aldım modem olarak kullanılabilenlerinden.s40.o kadar ugrasmıyorum.pc suıt kurdum.bluotooth la teli gördüm mü internete baglana tıklıyon hepsi bu.6 aydır kullanıyom bende.ttneti kapattım.biraz yavas ama işimizi görüyo.

Legend King

Legend King

Üye
güzel bilgi :)

ofd15

Üye
benim 6600 telefonumla Avea hattımı takıyorum, telefonun bağlantı ayarlarında Vodefonelive ayarları olmasına rağmen internete bilgisayarımdan cep telefonuma bağlanıp, giryorum. Sonra telefonumdan Avea hattımı çıkarıp, bahsettiğiniz interneti bedava olan Vodefone hattımı takıyorum.aynı yolla bağlantıyı gerçekleştiriyor, bağlantı var, fakat bu sefer internet erişimi yok diyor. Cep telefonundan internete giriyor. bilgisayarımdan Vodefonla internete girmiyor.(Gelde deli olma)... Aynı yolla Avea hattımdan sorunsuzca çok seri şekilde bağlanıp internete giriyor, Diğer vodefonla neden girmiyor, Yardımcı olabilirmisiniz. (İşletim sistemim Win7, PC: Samsung N150 Netbook)

tugrul_human

tugrul_human

Üye
şimdi baştan bi eline sağlık diyelim :D çünkü gerçektende bedava bağlanılabiliyorsa benim için çok iyi olacak :D
benim bi vodadfone bide turkcell hattım war.vodafonun 8 tl lık netini kullanıyorm ama çok yawas oldugu icin canımı sıkıyor
turkcell bizim burda 3g cekiyor ve 1 mbts e yakın dosya indirilebiliyo. Tek sorun turkcell de sınırsız net diye bişey yok ve paketler çok payalı. gerçekten bedava bağlanılıyo mu ? hat kapalı old için (3 ay) turkcell e 10 tl yukleyip denemek istiyorum ama paramı yemesin :D bi cvp plssssssssss

ofd15

Üye
evet vodefone ile bağlantıyı sağladım, yardımcı olmayan arkadaşlara tşk ederim. Bilmeyen arkadaşlarada burdan yardım edeyim. yoksa kimsenin yardım edeceği falan yok..
İlk olarak cep telefonu ile internete girebilmemiz gerek. Giriyorsa telefonla bi işimiz yok... Sonra bilgisayarın (ki benim işletim sistemi vista) ağ paylaşım merkezinden blutoutlu telefonu modem olarak tanıtıyoruz. oda zaten aygıt ekle bölümünden yapılıyor. (cep telefondan bilgisayara yada bilgisayardan cebe birşeyler gönderin o zaten herşeyi otomatik yüklüyor.) sonra bir ağa bağlan yazan yerden çevirmeli bağlantı olarak görünen yerden direk bağlan diyoruz, aynen bağlanıyor. ha olurya kullanıcı adı parola falan istersede kullanıcı adı: Vflive, parolada: vflive diye yazan iteleyin gitsin. al size cepten bilgisayarda internet. tepe tepe kullanın...

Üst Alt