Tavsiye Black Sonrası Bir Sorun L920

Sponsorlu Bağlantılar

ON9

ON9

Üye
    Konu Sahibi
Black Sonrası Bir Sorun L920
Arkadaşlar Black yükledikten sonra ekrana bir haller oluyor. Arada bir dikkatimi çeken şey ekran birdenbire aşırı kontrastı( başka bir tabir bulamadım, belki de başka bir adı vardır.) yüksek hale geliyor. Buna benzer bir durum yaşayan var mı acaba (Lumia 920)

Diğer bir sorum da galeriden direkt olarak paylaştığım resmin gizliliği Facebook da her zaman sadece ben oluyor. Bunu ayarını nereden yapıyoruz. Her seferinde değiştirmek zorunda kalıyorum gizliliğini...

• Beğen
Tepkiler: Tacettinn ve DenizhaNq

blackcemre

Üye
Bir videoya çekebilir msinin?
Bide ekran titreme sorunu bu güncelleme ile hala devam ediyor.

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
aynı sorun bende de var. kız arkadşaımda lumia 720 var onda da var bu güncelleme ile daha kötü oldu sistem sanki dokunmatik daha da hantallaştı. ayrıca kamerada düzelme olacaktı hiç bir fark yok.
ekran titreme olayı da devam ediyor

enessrsy

enessrsy

Üye
O dediğiniz kontrast olayı bana telefonu aldığımdan beridir oluyor, Amberden daha önce yani. Şimdiye kadar 8-10 kez başıma gelmiştir. Ekran görüntüsü alayım dediğimde renkte bir bozulma yok gibi alıyor görüntüyü. 1-2 saniye sonra düzeliyor zaten.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bir iki defa bana da oldu ama önemsemedim.

PureFood

PureFood

Üye
Bende haftada bir kez karşılaşıyorum, kilit açmaya basıyorum, ekranda renkler adasdasafasddsda olmuş resmen, bir daha kilide basıyorum düzeliyor. Ancak önemsemiyorum, 5800'da da yaşamıştım birkaç kez.

dakamon

dakamon

Üye
Banada oluyor neredeyse 8 9 aydır takmıyorum :)

Hagios

Hagios

Üye
Evet renkler bozuluyor ve birbirine giriyor.Parlak ve karışık renkler.Kilit ekranı açarken oluyor genelde.

ArMaGeDdOn_87

Üye
böyle bir sorun hiç bir zaman olmadı

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
O dediğiniz kontrast olayı bana telefonu aldığımdan beridir oluyor, Amberden daha önce yani. Şimdiye kadar 8-10 kez başıma gelmiştir. Ekran görüntüsü alayım dediğimde renkte bir bozulma yok gibi alıyor görüntüyü. 1-2 saniye sonra düzeliyor zaten.
Evet renkler bozuluyor ve birbirine giriyor.Parlak ve karışık renkler.Kilit ekranı açarken oluyor genelde.
aynen öyle, bende de bir kaç kez oldu bu, yani black ile gelen bir sorun değil. arkadaşın da dediği gibi kilit ekranını açarken oldu bende hep. ve tekrar kilidi kapatıp açtığımda düzeldi. diğer arkadaşın da dediği gibi ekran görüntüsü almak istediğimde resimde renkler düzgün çıkıyor :) toplasan 5-6 defa olmuştur. ayda 1 :)

flutewoddy

flutewoddy

Üye
o sorun bende de oluyor Nokia'ya ilettiğimde ise güneş altında okunabilirlik açık olduğundan renkler birbirine girebilir dedi Nokia Shop'ta çalışanlarda doğruladı bunu

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
o sorun bende de oluyor Nokia'ya ilettiğimde ise güneş altında okunabilirlik açık olduğundan renkler birbirine girebilir dedi Nokia Shop'ta çalışanlarda doğruladı bunu
Aslında çok mantıklı bir cevap yani başınızdan atmaları için öylesine söylenmiş olsa bile mantıklı buldum :) benimde bazenleri günde 2-3 kez ard arda oluyor ama yani haftada 3-4 kez olur kesinlikle

fraps34

Üye
Arkadaşlar daha kullandığınız telefonun en baba özelliğini bile bilmiyorsunuz : )) L1520 de kullanılan yoğun ışık altında kontrass artırıcı tekniğin benzerini L920 de nokia kullandı. Renklerin tonu ve parlaklığı ile oynayarak yoğun güneş altında en iyi görüşü sağlıyor. Bu olay donanımsal olduğu için wp8 foto çekme yaparak bunun ss sini alamazsınız.
Clear black polarize teknolojisi ile senkronize olarak çalışır ve kontrass artar.

Bunu kapatmanın tek yolu , otomatik parlaklık seçeniğini kapatmaktan geçer. Telefonda bir arıza yok aksine gelmiş geçmiş en iyi özelliklerden biri olan görüş artırıcı teknik vardır. Patentli bir teknolojidir. :))

Eğer etkisini merak ediyorsanız , yoğun güneş altındayken ekran parlaklığı yüksekte iken , sonradan otomatik parlaklığı açın ve ekranın okunabilir olduğunu görün. Fark açık ve net

Diğer nokialarda varmı bilmiyorum ben L920 kullanıcısı olduğum için biliyorum. SAdece dik güneş geldiğinde görüntü farkı oluşur.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Arkadaşlar daha kullandığınız telefonun en baba özelliğini bile bilmiyorsunuz : )) L1520 de kullanılan yoğun ışık altında kontrass artırıcı tekniğin benzerini L920 de nokia kullandı. Renklerin tonu ve parlaklığı ile oynayarak yoğun güneş altında en iyi görüşü sağlıyor. Bu olay donanımsal olduğu için wp8 foto çekme yaparak bunun ss sini alamazsınız.
Clear black polarize teknolojisi ile senkronize olarak çalışır ve kontrass artar.

Bunu kapatmanın tek yolu , otomatik parlaklık seçeniğini kapatmaktan geçer. Telefonda bir arıza yok aksine gelmiş geçmiş en iyi özelliklerden biri olan görüş artırıcı teknik vardır. Patentli bir teknolojidir. :))

Eğer etkisini merak ediyorsanız , yoğun güneş altındayken ekran parlaklığı yüksekte iken , sonradan otomatik parlaklığı açın ve ekranın okunabilir olduğunu görün. Fark açık ve net

Diğer nokialarda varmı bilmiyorum ben L920 kullanıcısı olduğum için biliyorum. SAdece dik güneş geldiğinde görüntü farkı oluşur.
Aynı şeyden bahsetmiyorsun. Arkadaşın söylediği ve bizimde katıldığımız sorun başka bir şey.
Bahsettiğimiz olay bu...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ON9 ve Invoke
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Ben bunu sorun olarak görmüyorum. Sürekli olan ve rahatsızlık veren birşey değil. Yani mutlaka 8.1 de düzelecektir. Bence bu yazılımsal, yani şöyle düşünüyorum sanki görüntüyü ekrana hızla gönderiyoruz ama gpu bunu yansıtmakta gecikiyor yada gpu hızla ekrana gönderiyor da ekran gecikiyor gibi. Anlık birşey ve hemen düzeliyor.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bencede yani bir sorun değil bu.Telefona zarar vereceğini düşünmüyorum sadece görüntü oda en fazla 2-3 saniyelik birşey

Invoke

Invoke

Üye
Aynı şeyden bahsetmiyorsun. Arkadaşın söylediği ve bizimde katıldığımız sorun başka bir şey.
Bahsettiğimiz olay bu...

:blink: Bu sadece görüntü alınca mı böyle oluyor abi yoksa normalde hiçbir şey yokken de böyle bir görüyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
:blink: Bu sadece görüntü alınca mı böyle oluyor abi yoksa normalde hiçbir şey yokken de böyle bir görüyorsunuz?
Bu dediğimiz olay durup dururken kilit ekranını açarken olan birşey.Renkler birbirine giriyor garip bir hal alıyor

• Beğen
Tepkiler: ON9 ve Invoke
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
:no: Hayır sadece kilit ekranından çıkarken oluyor ve arkadaşlarında söylemiş olduğu gibi kısa süreli bir bozukluk. SS alınca hiç bir bozukluk yok aslında ben görselleri pc'de temsilen oluşturup ekledim. Zaten şu ana kadar iki kez oldu, sürekli olan bir şey değil yani o yüzden bunu bir sorun gibi görmek gereksiz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke

efege

Üye
Bende bir tek bende oluyor sanıyordum. Halbuki telefonu hiç düşürmedim bile. Demekki kronik bir problemmiş

• Beğen
Tepkiler: hajkhanx33 ve ON9

Üst Alt