Bilgisayarıma takviye yapıcam yardım edermisiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarıma takviye yapıcam yardım edermisiniz?
S.a öncelikle
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 2 yada 3 sene oluyor.Ee artı dolayısıyla bazı oyunlarda kasmalar+donmalar olmaya başladı.Hele son çıkan oyunlarda kasar oynayamam diyerekten yüklemeye tereddüt eder oldum.O yüzden ekran kartıdır,ramdir filan değiştirmeyi düşünüyorum.Uygun fiyata güzel özellikli birşeyler söyler misiniz?Size bilgisayarımın özelliklerini söyliyim
windows 7 pro 64 bit
i5 2400 GPu @ 3100 GHz (2 cpus)
4gb ram (ddr olarak kaç olduğunu hatırlamıyorum) systeminfo dan baktım göremedim.Direct x tanı aracında da yazmıyor
Ekran kartı AMD radeon HD 6800 2799 MB yazıyor.Sanırsam 2gb küsüratı fazla olsada etkisi pek yok galiba :)

Kendi fikrimce yeni almak istediğim marka MSI amd ekran kartı, ram olarakta kingston birde merak ettiğim.Ana kartı değiştirmem gerekiyor mu?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bileşenler
AMD A10-7870K 515 TL
MSI A68HM-E33 V2 160 TL
KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz CL11 Bellek HX324C11T3K2/8 230 TL
Aerocool GT Black Edition 500W 225 TL
1 TB 7200 RPM Toshiba DT01ACA100 180 TL
Akasa Venom Atto 52 TL
Kingston Fury 120 GB 200 TL
Toplam 1562 TL

• Beğen
Tepkiler: kaygisiz43
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Sandybridge bi işlemciniz var
Bence değiştirmeye değmez
Anakartı değiştirmeyip
Ddr3 1333mhz 4gb daha ekleyin

Ekran kartı olarak R9 270x ile de upgrage edin

• Beğen

CsWqIve34

Üye
S.a öncelikle
Arkadaşlar bilgisayarı alalı 2 yada 3 sene oluyor.Ee artı dolayısıyla bazı oyunlarda kasmalar+donmalar olmaya başladı.Hele son çıkan oyunlarda kasar oynayamam diyerekten yüklemeye tereddüt eder oldum.O yüzden ekran kartıdır,ramdir filan değiştirmeyi düşünüyorum.Uygun fiyata güzel özellikli birşeyler söyler misiniz?Size bilgisayarımın özelliklerini söyliyim
windows 7 pro 64 bit
i5 2400 GPu @ 3100 GHz (2 cpus)
4gb ram (ddr olarak kaç olduğunu hatırlamıyorum) systeminfo dan baktım göremedim.Direct x tanı aracında da yazmıyor
Ekran kartı AMD radeon HD 6800 2799 MB yazıyor.Sanırsam 2gb küsüratı fazla olsada etkisi pek yok galiba :)

Kendi fikrimce yeni almak istediğim marka MSI amd ekran kartı, ram olarakta kingston birde merak ettiğim.Ana kartı değiştirmem gerekiyor mu?
butce hocam ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Bütçe nedir tam olarak bilmiyorum ama
Bu pc nin adam akıllı oyun oynatabilmesi için
600-700 bi harcama yapmak şart

A10 7870 in cpu ile i5 2400 neredeyse aynı perfomansta
Yani ekran kartı değiştirmek ve ram eklemek yeterli olcaktır

• Beğen
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkür ederim.Ayrı ayrı alıntı yapıp cevap yazamıyorum telefondan girdiğim için.aslında bütçe konusunda o msı'ın ekran kartı var 1300 ₺ 360 mıydı neydi 512 mb 8 gb ram (yanlış hatırlamıyorsam) ve 1000 mhz birşey genişliği yazıyordu da hatırlamıyorum.Ama işte daha ucuza birşeyler çünkü o ekran kartını alırsam.diğerlerini alamam acaba uçunu toplam 1000 ₺ gibi toplayabilir miyim? Yada sadece ikiside olur farketmez.Bide ana kart alırsam amd uyumlu almak istiyorum.Amd toplamak istiyorum yani oyunlarda daha iyi diyorlar

Sent from mTalk
Bileşenler
AMD A10-7870K 515 TL
MSI A68HM-E33 V2 160 TL
KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz CL11 Bellek HX324C11T3K2/8 230 TL
Aerocool GT Black Edition 500W 225 TL
1 TB 7200 RPM Toshiba DT01ACA100 180 TL
Akasa Venom Atto 52 TL
Kingston Fury 120 GB 200 TL
Toplam 1562 TL
Hocam aerocool dediğiniz kasa sanırsam.Kasa değiştirmeme gerek var mı?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Performans açısından düşünerek yola çıktım, Aerocool GT Black Edition 500W soğutma sistemleri ve kanalları çok kuvvetli. Tercih size kalmış tabi.

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Tavsiyem işlemciyi değiştirmeyin
O fiyata ekran kartı ve ram alın
Amd 7870k nın işlemci ile i5 2400 neredeyse aynı performansta
İşlemci yönünde bi artış hissetmezsiniz
R9 270x alıp kullanmanız daha mantıklı olacaktır

• Beğen
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
    Konu Sahibi
Performans açısından düşünerek yola çıktım, Aerocool GT Black Edition 500W soğutma sistemleri ve kanalları çok kuvvetli. Tercih size kalmış tabi.

Kasa performansa etki ediyor muymuş :)eğer öyleyse kasa da bakayım teşekkürler

Sent from mTalk

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiyem işlemciyi değiştirmeyin
O fiyata ekran kartı ve ram alın
Amd 7870k nın işlemci ile i5 2400 neredeyse aynı performansta
İşlemci yönünde bi artış hissetmezsiniz
R9 270x alıp kullanmanız daha mantıklı olacaktır

İlginiz için teşekkür ederim biraz daha araştırıp alacağım birşeyler tabi öncelik sizlerin söylediklerini inceleyeceğim :)

Sent from mTalk

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
  • Beğen
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
    Konu Sahibi
Soğutma performansı yoksa oyunlarda ekstra bi fps artışı olmayacak :ehe
Güzel bilgiydi birde sizlere birşey sormak istiyorum.Arkadaş bu ikisi arasında en fazla 10-15 fps fark olur diyor

şu iki ekran kartı arasında fps farkı olur mu? Olursa tahmini rakam verebilir misiiniz?

Üst Alt