bilgisayar birdenbire kapanıyo!!

• 3 Nisan 2013
  • 872 Okunma
  • 20 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arkadaşlar oyun oynarken bilgasayrım arada bir birdenbire kapanıyor son bi hafta içerisinde başladı bu kapanma pc de ısınma sorunu falan hiçbişeyok niye kapanıyorr?

Yazan: yusuf1998x
  2. Powerda Sorun var muhtemelen power fnında özellikle bu yüzden power güvenlikten dolayı kendini kapatıyor...

3. hmm zaten power 300w :d ekran kartına ucu ucuna yetiyo asus 6570 1gb 128bit gddr3 değişmesi lazımmı sizce?

4. aslında ati ekran kartları nvidiaya göre daha az enerji harcıyor ama 450w psu alman pc in açısından daha sağlıklı

5. 300 w everest falansa çöpe at lanet olsun o markanın güç kaynağına

6. Everest derken markamı o

7. pro 2000 atx400 :D

8. belki powerdan değilgir basit bir keylogger veya rat ilede kapatma işlemini bi başkası eğlence amaçlı yapıyordur :D:D

9. oyun oynarken dediğine göre %80 ihtimal ısıdan benim laptop da oluyodu dağıttım bilgisayarı fanı bir açtım keçe gibi toz tutmuş temizledikten sonra bir daha kapanma olmadı arada bir temizlemek gerekiyo

10. 450watt almıştım gayet iyiydi.

11. yok ısınma imkansız powerın içini açtım gecen temizledim acaba ondan mı oldu :D

12. İşlemci fanın epey tozlanmış olabilir.

13. bi gram toz yok herşey temiz ısınma imkansız ısı testi yaptım zaten bi sıkıntı yok

14. Bence kapanma sorunu anakart ile alakalı olabilir. Anakartına bir baktır.

15. peki teşekkürler ama şuanda bi sorun yok inşallah bi aksilik çıkmazz xd

16. ne deisio

17. Sistemin ihtiyacına göre almak gerekir.

18. çok fazla wattlı psu boş yere fazladan enerji harcar buda elektrik faturasnın kabark glmesne ndn olr. eger birden fazla ekran kartı almayacksn 450w yeterli.

19. Ona bakarsan 300W DA yeter.

20. Amd ekran kartları için 300 yeter ancak nvidialar daha çok güç harcıyor en az 450 gerekli nvidia için

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
14/11/2018 - 17:19