bilgisayar birdenbire kapanıyo!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayar birdenbire kapanıyo!!
arkadaşlar oyun oynarken bilgasayrım arada bir birdenbire kapanıyor son bi hafta içerisinde başladı bu kapanma pc de ısınma sorunu falan hiçbişeyok niye kapanıyorr?

MrExpert

MrExpert

Üye
Powerda Sorun var muhtemelen power fnında özellikle bu yüzden power güvenlikten dolayı kendini kapatıyor...

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
hmm zaten power 300w :d ekran kartına ucu ucuna yetiyo asus 6570 1gb 128bit gddr3 değişmesi lazımmı sizce?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
aslında ati ekran kartları nvidiaya göre daha az enerji harcıyor ama 450w psu alman pc in açısından daha sağlıklı

MaxipmaN

Üye
300 w everest falansa çöpe at lanet olsun o markanın güç kaynağına

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
pro 2000 atx400 :D

ॐOsMaN

ॐOsMaN

Üye
belki powerdan değilgir basit bir keylogger veya rat ilede kapatma işlemini bi başkası eğlence amaçlı yapıyordur :D:D

canertopal

canertopal

Üye
oyun oynarken dediğine göre %80 ihtimal ısıdan benim laptop da oluyodu dağıttım bilgisayarı fanı bir açtım keçe gibi toz tutmuş temizledikten sonra bir daha kapanma olmadı arada bir temizlemek gerekiyo

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
yok ısınma imkansız powerın içini açtım gecen temizledim acaba ondan mı oldu :D

rapman

rapman

Üye
İşlemci fanın epey tozlanmış olabilir.

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
bi gram toz yok herşey temiz ısınma imkansız ısı testi yaptım zaten bi sıkıntı yok

fk555897

fk555897

Üye
Bence kapanma sorunu anakart ile alakalı olabilir. Anakartına bir baktır.

yusuf1998x

Üye
    Konu Sahibi
peki teşekkürler ama şuanda bi sorun yok inşallah bi aksilik çıkmazz xd

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
çok fazla wattlı psu boş yere fazladan enerji harcar buda elektrik faturasnın kabark glmesne ndn olr. eger birden fazla ekran kartı almayacksn 450w yeterli.

MrExpert

MrExpert

Üye
çok fazla wattlı psu boş yere fazladan enerji harcar buda elektrik faturasnın kabark glmesne ndn olr. eger birden fazla ekran kartı almayacksn 450w yeterli.

Ona bakarsan 300W DA yeter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt