Beyler sizce mali mp 400 gpu'su mu iyi yoksa ulp ge force'mu daha iyi .

• 25 Eylül 2012
  • 2875 Okunma
  • 23 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mali mp 400 mü yoksa ulp ge force mi daha iyidir

Yazan: Black
  2. GeForce 1 (Tegra 1) den bahsediyorsun sanırım.mali 400 daha iyidir.

3. İyi ben de öğrendim :) Sağol

4. Bende o ne diyordum:D

5. ben tegra 3 ü diyorum :D

6. direk oyle yazsaydin ya:ah neyse tegra3daha iyi:oke:

7. Tegra 3 ü diyosan o zman tegra 3 iyi. Grafik çesitliliği ve performas bakımdan mali 400 den iyi.

8. Keşke telefonların ekran kartları değiştirilebilse.

9. O zaman kimse yuksek donanimli tel. almazdi:hmmm

10. :oha:

Rambo_FT bunu beğendi.
  11. Ayfon havada kalırdı :ehe Galaxy SIII'te öyle :)

12. Aynen:D

13. ayfon diye telefonmu var yav :ehe:ehe:ehe:ehe:ehe

14. :zzz:

15. tamam tamam kızma

16. :D:)

17. sitedeki karşılaştırmaya baktım, pek objektif yazılmamış gibi. mesela codec desteğinden bahsetmiş ama mali-400'ün desteklediği codeclerin tümünü yazmamış. tegra 3'te 12 gpu varmış güya ama bunu kullanabilen bir işletim sistemi yok. e bu durumda biz onun gücünden ve performansından bahsedemeyiz. orada bir de 3d oyunlarının çalıştırılması ile ilgili bir karşılaştırma koymuş ama mali-400'ün çalıştıramadığı oyun da yok. güç tüketiminde bile başka alternatiflere bakın diyor, ne kadar resmiyetten uzak. ki mali-400 tegra 2 gibi 5. çekirdeğe ihtiyaç duymadan güç tüketimini en aza indirebilen bir yapıyo sahip. orada gpu power yazan yere bakarsanız, 4 çekirdekle nasıl 12 çekirdeğin alt edildiğini görürsünüz. bence mali-400.

18. 1)Kodek listesi doğru. Mali 400 ün desteklemediği çoğu video formatı işlemciye yüklenerek S/W modunda oynatılıyor.
    2)ICS,JB kullanabiliyor.
    3)GFLOPS değerinin yüksek olması herzaman yüksek performans anlamına gelmez.Tegra 3'de 1 mb L2 önbellek var.ki bu bir telefon işlemcisine göre çok iyi.benim eski pc min sempron 2600 +'sında bile 512 kb vardı :D

19. 1)codec listesi doğru değil. samsung kendisi codecleri yüklüyor ve video oynatımda h264 ile zaman farkı olmuyor, demek ki hw modunda oynatıyor.
    2)madem destekleniyor, o zaman benchmark değerlerinin uçması gerekirdi, neden böyle bir şey olmuyor?
    3)ben de ondan bahsediyorum, çekirdek sayısı da her şey değil. tegra 3 performansı neden exynos 4412'den daha düşük?

edit-------------------------------------
    3 için ilk başta verilen benchmarklar bu yöndeydi fakat şu an tegra 3 daha başarılı gözüküyor.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
26/09/2018 - 17:33