Beyler sizce mali mp 400 gpu'su mu iyi yoksa ulp ge force'mu daha iyi .

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PriZm

PriZm

Üye

1)codec listesi doğru değil. samsung kendisi codecleri yüklüyor ve video oynatımda h264 ile zaman farkı olmuyor, demek ki hw modunda oynatıyor.
2)madem destekleniyor, o zaman benchmark değerlerinin uçması gerekirdi, neden böyle bir şey olmuyor?
3)ben de ondan bahsediyorum, çekirdek sayısı da her şey değil. tegra 3 performansı neden exynos 4412'den daha düşük?
1)kendinde dedin.Samsung yüklüyor :) orjinal halinde böyle bir destek yok.
2)Antutu benchmark 2.6.0 üzeri sürümleri yeni bütün GPU ları tam olarak destekliyor :) programın changelog bölümüne bakabilirsin.
3)ilk önce soruna cevap vereyim:bunun en basit nedeni tegra 3'ün daha fazla grafik işlemi yapabilmesidir.
şöyle düşün Tegra 3 Direct x 11 orta seviye ekran kartı 4412 yüksek seviye direct x 10 ekran kartı :)
ayrıca L2 önbellek oyunlarda çok önemlidir.bunu bilen bilir.

- - - Eklendi - - -

kısa olarak Tegra 3 hem daha yüksek performanslı hemde yeni nesil grafik işleme komutlarına sahip.

cortex47

cortex47

Üye

1)kendinde dedin.Samsung yüklüyor :) orjinal halinde böyle bir destek yok.
2)Antutu benchmark 2.6.0 üzeri sürümleri yeni bütün GPU ları tam olarak destekliyor :) programın changelog bölümüne bakabilirsin.
3)ilk önce soruna cevap vereyim:bunun en basit nedeni tegra 3'ün daha fazla grafik işlemi yapabilmesidir.
şöyle düşün Tegra 3 Direct x 11 orta seviye ekran kartı 4412 yüksek seviye direct x 10 ekran kartı :)
ayrıca L2 önbellek oyunlarda çok önemlidir.bunu bilen bilir.

- - - Eklendi - - -

kısa olarak Tegra 3 hem daha yüksek performanslı hemde yeni nesil grafik işleme komutlarına sahip.

1) eğer codec desteğine sahip olmasa, yüklenemezdi bile, bilgisayar bilginizle bunu anlamanız gerekir. DESTEK vardır, yüklenmemiş olsa bile. HW modunda da oynatır.

2) ben size destekliyorsa neden yeterli farkı görmüyoruz diyorum, siz bana farklı bir cevap veriyorsunuz. sorumu tekrar okuyunuz.

3) ben oyunlardan bahsetmiyorum performans olarak. genelde video üzerinden konuşurum. ama madem l2 cache'i daha yüksek, çekirdek sayısı da çok daha fazla, şu an belki tegra'nın oyun performansı daha yüksek olabilir (bildiğim kadarıyla video performansı değil) ama ileride mali kesinlike çok daha yüksek performans verecektir. ki bilgisayar için ekran kartı üreten firma için bu gpu performansı tam bir fiyasko.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
ki bilgisayar için ekran kartı üreten firma için bu gpu performansı tam bir fiyasko.
eğer bunu söylüyorsanız ya elinize tegra kullanan cihaz almamışsınız, yada kullandığınız cihaz sorunludur anlamına gelir bu.
çünkü ben gayet memnunum.

cortex47

cortex47

Üye

eğer bunu söylüyorsanız ya elinize tegra kullanan cihaz almamışsınız, yada kullandığınız cihaz sorunludur anlamına gelir bu.
çünkü ben gayet memnunum.

lütfen bir cümleyi okuyarak yorum yazmayın. üşengeçlik yapmayıp üsttekileri de okuyun lütfen cevap yazacaksanız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt